Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Patates Sıkmanın Avantajları

Yumurta sarısı

 1. Patates en çok garnitürlerin pişirilmesi, kaynatılması veya kızartılması ile ilgili olduğundan, meyve suyu sıkılmış olabilir. Ancak patates suyu besin açısından zengindir. Patates suyunun tadı tek başına iştah açıcı olmamasına rağmen - çok doğal ve çok az doğal tatlılığa sahip bitkisel ve nişastalı - hafif tadı, tadı etkilemeden diğer meyve ve sebze suları ile karıştırılabileceği anlamına gelir. 1/2 su bardağı taze patates suyu üretmek için 2 su bardağı küp doğranmış, soyulmuş çiğ patates alır.

Temel Potasyum

 1. Bir elektrolit ve esansiyel mineral olan potasyum kalbin içindeki elektriksel aktivitenin korunmasına yardımcı olur. Aynı zamanda protein ve kas üretimine yardımcı olur ve vücudunuzdaki asit-baz dengesini düzenler. Potasyum ayrıca sağlıklı vücut gelişiminin korunmasına yardımcı olur ve bozulma ve karbonhidrat kullanımına yardımcı olur. 1/2 su bardağı patates suyunun porsiyonunda 1.263 miligram potasyum bulunur; bu, tüm yetişkinler için günlük önerilen diyet alımının neredeyse yüzde 27'sidir.

Bağışıklık Güçlendirici C Vitamini

 1. C vitamini, tendonları, bağları, kan damarlarını ve cildi yapmak için kullanılan kollajen üretimine yardımcı olur. Sonuç olarak, kıkırdak bakımına yardımcı olur. C vitamini yara iyileşmesini teşvik eden skar dokusu üretimi için de önemlidir. Doğal bir antioksidan olan C vitamini, vücudunuzun kendini serbest radikallerden ve duman ve radyasyon gibi çevresel toksinlerden korumasına yardımcı olur, bu da erken yaşlanmaya neden olabilir ve kalp hastalığı ve kanser riskini artırabilir. 1/2 fincan patates suyunun servisi, 59 miligramdan fazla C vitamini içerir. Bu, yetişkinlerin yalnızca yüzde 49'unu sağlayan emziren kadınlar hariç, tüm yetişkinler için diyet referans alımının yüzde 50'sinden fazladır. DRI.

Enerji İçin Tiamin

 1. B vitamini grubunun bir üyesi olan tiamin - B1 vitamini - sağlıklı cilt, gözler ve dişlerin korunmasına yardımcı olur. Ayrıca sinir sisteminize destek sağlar ve vücudunuzun karbonhidratları kullanılabilir enerjiye dönüştürmesine yardımcı olur. 1/2 su bardağı patates suyunun porsiyonu 0.24 miligram tiamin içerir. Bu, yetişkin erkekler için önerilen diyet ödeneğinin yüzde 20'sini, yetişkin kadınlar için neredeyse yüzde 22'sini ve hamile ya da emziren kadınların yüzde 17'sini sağlamaktadır.

Doğal Niasin

 1. Ayrıca B vitamini grubunun bir üyesi olan B vitamini olarak da bilinen Niasin, sinir sisteminize destek sağlar, karbonhidratların parçalanmasına ve kullanılmasına yardımcı olur ve sağlıklı cilt, dişlerin bakımını sağlar ve gözler. Niacin ayrıca dolaşımın iyileştirilmesine ve vücudunuzda çeşitli seks ve stres hormonlarının oluşmasına yardımcı olduğu için bilinir. 1/2 bardak porsiyon başına 3 miligramdan fazla niasin ile patates suyu yetişkin erkekler için önerilen diyet ödeneğinin yaklaşık yüzde 20'sini, yetişkin kadınlar için yüzde 22,5, hamile kadınlar için yüzde 17,6 ve emziren kadınlar için yüzde 18,6'yı sağlıyor. [! 31375 => 1130 = 5!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407