Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Patates kızartması yemek kilo vermenize yardımcı olabilir mi?

Adım 5

 1. Tavada kızartmalar genellikle et veya tofu, karışık sebzeler ve bazı baharatlar içeren çok yönlü mezelerdir. Alışılagelmiş pişirme yöntemi yağda hızla kızartmaktır. Farklı malzemeler ve soslar kullanarak sıkıntıları önlemek için tavada kızartma çeşitlerinizi değiştirebilirsiniz. Evde hazırlanmaları kolaydır, veya onları birçok Asya restoranından sipariş edebilirsiniz. Patates kızartması yemek, öğünlerinizdeki kaloriyi kontrol etmeniz durumunda kilo vermenize yardımcı olabilir.

Enerji Yoğunluğu

 1. Tavada kızartma yemek, düşük enerji yoğunluğuna sahip olması durumunda kilo vermenize yardımcı olabilir, bu da yiyecek hacmi başına kalori miktarıdır. Malzemeleri dikkatlice seçerek tavada kızartmaların enerji yoğunluğunu azaltabilirsiniz. Su ve lif oranı yüksek sebzeler gibi yiyecekler düşük enerji yoğunluğuna sahiptir, bu nedenle tavada bol miktarda sebze ekleyerek yemeğinizi sağlıklı hale getirin. Dolgunluk hislerinizi arttırmak için tavuk göğsü, yumurta akı veya hafif tofu gibi yağsız proteinler de ekleyebilirsiniz.

Restoranlar

 1. Lokantaya gitmek yerine kendi tava kızartmasını yapmanın avantajı, malzemeler ve porsiyon boyutları üzerinde tam kontrol sahibi olmanız. Ancak, Amerikan Kalp Birliği restoranlarda daha iyi seçimler yapmak için bazı önerilerde bulunuyor. Kızartılmış etler yerine fazladan sebzeler seçin ve kalorileri kesmek için kaju fıstığı ve bademler için su kestanelerini kullanın. Aşçıdan daha az yağ ile tavada kızartma yapmalarını isteyebilirsiniz. Bu modifikasyonlarla tavada kızartma yemek, kilo vermenize yardımcı olabilir.

Temel Tarif

 1. Temel bir tavada kızartma tarifi alabilir ve tavada kızartma yemekleriniz için çeşitli seçenekler elde etmek üzere değiştirebilirsiniz. Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bölümü, Amerikalılar için Diyet Kılavuzunu izleyen bir hindi kızartma tarifi sunar. Ana malzemeler hindi, havuç, kabak ve soğan. Sos tavuk bulyon, soya sosu ve sarımsak içerir. Kalori yoğunluğunu azaltmak için daha fazla sebze ekleyerek, lezzetini değiştirmek için teriyaki veya diğer düşük kalorili sosların yerini alan ve hindi için balık gibi farklı proteinlerin yerini alan tarifleri değiştirebilirsiniz.

Uyarı

 1. Tavada ne kadar sağlıklı olursa olsun, çok fazla kalori alırsanız kilo vermezsiniz. Bütçenizin izin verdiğinden daha fazla kalori sağlamadığından emin olmak için porsiyon boyutlarınızı izleyin. Patates kızartması ile birlikte yediğiniz ek yiyecekler kilo kaybınızı etkiler. Kalorileri kesmek için pirinci atlayıp brokoli gibi buharda pişmiş bir sebze kullanabilirsiniz. Pilav almayı seçerseniz, Amerikan Kalp Birliği kızartmak yerine buharda pişirilmiş pilav seçmenizi önerir.

Hususlar

 1. Pek çok faktör, tavada kızartma yerken kilo alıp almayacağınızı belirler. Diğer besinler diyetinize kalori kazandırır ve düşük kalorili tava kızartmasına ek olarak yüksek kalorili yiyecekler yemek kilo verme çabalarınızı baltalayabilir. Diğer bir faktör ise egzersiz. Fiziksel aktivite, kalori yakar ve kilo vermenize yardımcı olmak için kalori açığını artırabilir. Herhangi bir kilo verme programına başlamadan önce, sağlıklı ve sizin için başarılı olması muhtemel bir plan belirlemek için doktorunuza danışmalısınız.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407