Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Parmesan Peynirinin Faydaları

Büyük Kollar ve Büyük Göğüs

 1. Parmesan peyniri, inek sütünden elde edilen ekstra sert bir süt ürünüdür. Keskin, cevizli, hafif tuzlu tadı İtalyan mutfağının doğal bir eşliğindedir. Otantik Parmigiano Reggiano'ya hak kazanmak için, kuzey İtalya'daki belirli bölgelerden gelmesi, delik içermemesi ve en az bir yıl boyunca olgunlaştırılması gerekir. Yemek planınıza Parmesan peyniri eklemek, yiyeceklerin lezzetini artırabilir ve vücudunuza besin desteği sağlar.

Protein İle Paketlenmiş

 1. Vücudunuz kendini onarmak ve korumak için protein kullanıyor. Cildinizin büyük bir kısmı, kaslar, organlar ve bezler, vücudunuzdaki her hücrede protein var. 2 onsluk bir Parmesan peyniri porsiyonu, ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından belirlenen ve 2.000 kalorili bir diyete dayanan günlük değerin yüzde 41'i olan yaklaşık 20.3 gram protein içerir.

Kalsiyum Zengin Gıda

 1. Kalsiyum vücudunuzun düzgün büyümesi ve gelişmesi için önemlidir. Eylül 2011'de yayınlanan "Mineral ve Kemik Metabolizmasında Klinik Durumlar" dergisinde yayınlanan bir makalede, protein ve D vitamini ile birlikte diyet kalsiyumunun, kemik kitlesini elde etmek ve kemik sağlığını korumak için çok önemli olduğunu ortaya koyduğunu belirtti. Parmesan peyniri kolayca sindirilir ve 671 miligram içeren 2 onsluk bir kısmı olan mükemmel bir kalsiyum kaynağıdır ve bu mineral bu DV için yüzde 67'den fazladır. Bu peynir aynı zamanda az miktarda D vitamini içerir. [! 1351 => 1130 = 4!

 1. Vitamin A, özellikle az ışıkta iyi görüş sağlar. Sağlıklı cilt, dişler ve vücut dokusu için yeterli miktarda A vitamini gereklidir. 2 onsluk bir Parmesan peyniri peyniri, DV'nin yaklaşık yüzde 9'u olan 443 uluslararası A vitamini ünitesi sunmaktadır.

Sodyum Düşüncesi

 1. Parmesan peyniri değerli faydalar sağlasa da, sodyum içeriğini de dikkate almak akıllıca olacaktır. Çok fazla sodyum tüketmek, yüksek tansiyon, kalp hastalığı ve felç riskini artırabilir. 2 onsluk bir Parmesan peyniri porsiyonu DV'nin yüzde 32,5'i olan 780 miligram sodyum içerir. Amerikalılar için Diyet Kılavuzları, 2010, genel olarak yetişkinlerin günde 2.300 miligramdan fazla sodyum tüketmemesini önermektedir. 51 yaşında veya daha büyükseniz, Afrikalı-Amerikalıysanız veya tansiyonunuz, diyabetiniz veya kronik böbrek rahatsızlığınız varsa, sodyum alımınızı günde 1500 miligram ile sınırlandırmanız gerekir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407