Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Pankek Besin Değerleri

Vitaminler ve Mineraller

 1. Kreplerdeki ana bileşen un olduğundan, karbonhidratlar kreplerde bulunan kalorilerin çoğunu oluşturur. Yumurta, ayran ve yağın dahil edilmesi önemsiz miktarda yağ ve proteine ​​katkıda bulunur. Çapı 6 inç olan düz krepler için beslenme bilgisi verilmektedir. Bununla birlikte, çikolatalı cips, taze meyve, tereyağı ve şurup gibi tamamlayıcı bileşenlerin eklenmesi pankenin beslenme içeriğini önemli ölçüde etkileyebilir.

Kalori

 1. USDA Besin Veri Laboratuarına göre, bir gözleme 149 kalori içeriyor. Bu kalorilerin yüzde yetmiş altı karbonhidratlardan, yüzde 11'i proteinden ve geri kalan yüzde 13'ü yağdan elde edilen kalorileri oluşturur. Ortalama bir Amerikan şurubu ve tereyağlı krep yemeyi tercih ettiğinden, bunun da denklemde hesaba katılması gerekir. 2 yemek kaşığı ile bir gözleme. şurubu ve 2 yemek kaşığı. tereyağı kalori sayısının 355'e çıkmasına neden olur. Karbonhidrat ve protein kaynaklı kaloriler azalırken yağdan alınan kaloriler yüzde 34'e yükseldi.

Karbonhidrat Elyafı

 1. Bir krepin karbonhidrat içeriği yüksek ve elyaf içeriği düşük. Bir krep 28,26 g karbonhidrat ve 1 g fiber içerir. Her ne kadar lif içeriği az olsa da, krep tarifleri elyafı arttırmak için değiştirilebilir. Birkaç çorba kaşığı chia tohumu veya keten tohumu eklemek, kreplere bir lif takviyesi verecektir. Ayrıca, tam buğday krepler sade krepler için uygun bir alternatif oluşturur - bir tam buğday krep 3.6 g lif içerir.

Protein Yağı

 1. Bir gözleme 4 g protein ve 1,9 g yağ içerir. Bu rakamlar düşük görünse de, birçok kişi bir seferde iki ya da üç krep yemeyi, protein ve yağ miktarını iki katına ya da üçe katlamayı tercih eder. Bununla birlikte, eğer bir krep yeterliyse, yeterli miktarda protein almak için yemeğe bir taraf yumurta eklemeyi düşünün. Kahvaltıya daha fazla protein ve sağlıklı yağ dahil etmek için, arter tıkanması yüksek doymuş yağ oranı yüksek olan tereyağını, badem tereyağı ile değiştirmeyi düşünün.

Mineral Vitaminleri

 1. Krep mineraller ve vitaminlerde bol miktarda bulunur - özellikle fosfor, selenyum ve B vitaminleri. Bir krep günlük fosfor ödeneğinin yüzde 37'sini ve günlük selenyumun yüzde 19'unu karşılar. Fosfor kemik ve diş sağlığı için gereklidir, selenyum serbest radikallerin vücudunuza hücresel zarar vermesini önleyen bir antioksidan türüdür. Riboflavin ve tiamin gibi B vitaminleri sağlıklı bir sinir sistemini destekler ve kırmızı kan hücrelerinin üretimini uyarır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407