Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Pancarın Sağlığa Faydaları ve Dezavantajları

Dehidrasyonunu Sınırlayabilir

 1. İnsanlar pancar düşünürken, genellikle bu bitkinin kırmızı soğanlı kökünü düşünürler. Bununla birlikte, yeşillikler, bulunduğu pancarın türüne bağlı olarak, aynı zamanda altın veya beyaz olabilen kökünden bile daha yoğundur. Çok az dezavantajlı bir dizi potansiyel sağlık yararları için bu lezzetli kökleri ve yeşilleri diyetinize ekleyin.

Temel Beslenme Değerleri

 1. Hem pancar kökleri hem de pancar yeşillikleri kalori ve yağ bakımından düşüktür. 1/2 su bardağı haşlanmış pancar porsiyonu 37 kalori, 1.4 gram protein, 0.2 gram yağ ve 1.7 gram lif içeren 8.5 gram karbonhidrat içerir. Aynı miktarda haşlanmış pancar yeşillikleri 19 kalori, 1.9 gram protein, 0.1 gram yağ ve 2.1 gram lif de dahil olmak üzere 3.9 gram karbonhidrat, veya günlük fiber değerinin yüzde 8'ini sağlar.

Mikrobesin Profili

 1. Pancar kökleri, günlük 1/2 fincan porsiyonunda yüzde 14 oranında DV ve% 14 ile manganezde iyi bir folat kaynağıdır. Pancar yeşillikleri, daha da önemli vitamin ve mineraller sağlar; her 1/2 fincanlık hizmet, potasyum ve manganez için DV'nin yüzde 19'unu, magnezyum için DV'nin yüzde 12'sini, riboflavin için DV'nin yüzde 12'sini, DV'nin yüzde 30'unu sağlar C vitamini için, A vitamini için DV'nin% 110'u ve K vitamini için DV'nin% 436'sı folat ve magnezyum, DNA oluşturmak için gereklidir ve kolesterolü işlemek için manganez gerekir. Potasyum kan basıncınızı kontrol etmeye yardımcı olur, riboflavin sinir sistemi işlevine yardımcı olur ve C vitamini kollajen oluşumuna yardımcı olur. A vitamini düzgün görme için gereklidir ve K vitamini kanın pıhtılaşması için önemlidir.

Diyabet Potansiyeli

 1. Pancarlardaki, kırmızı renge sahip pancarlar da dahil olmak üzere, fitokimyasallar, araştırmalar halen ön hazırlık olmasına rağmen, anti-diyabetik bir etkiye sahip olabilir. Pancar tüketmek, 2012 yılında "Kırmızı Pancar Biyoteknolojisi" bölümünde yayınlanan bir makaleye göre kan şekeri ve kolesterolünüzü düşürmenize yardımcı olabilir.

Artan Koşu Potansiyeli

 1. Koşucular pancar tüketme alışkanlığı yapmak isteyebilir. "Beslenme ve Diyetetik Akademisi Dergisi" nde yayınlanan bir araştırma, bir koşuyu önce pancar tüketerek nitrat tüketimini artıran koşucuların, aynı miktarda kaloriyi tüketenlere kıyasla koşularında daha hızlı koşabileceğini ve koşarken daha az çaba harcayabileceğini buldu. plasebo olarak kullanılan kızılcık rendesi.

Nitrat Tartışması

 1. Pancarların idrarınızı döndürebileceği veya kırmızı veya mor bir rengi dışlayabileceği gerçeğinin yanı sıra, pancarın algılanan dezavantajı, yüksek nitrat içeriğidir. Bununla birlikte, pancarlar ve diğer nitrat bakımından zengin sebzeler, Ağustos 2006’da "Çevresel Sağlık Perspektifleri" bölümünde yayınlanan bir makalede belirtildiği gibi, bu nitratların olumsuz etkilerini sınırlayan görünen inhibitörleri içerir. Aslında, pancarlardaki nitratlar, kan basıncınız. 2012 yılında “İngiliz Beslenme Dergisi” ve “Beslenme Dergisi” nde yayınlanan çalışmalar pancar suyunun tüketilmesinin sağlıklı yetişkinlerin kan basıncını düşürdüğünü buldu. “İngiliz Beslenme Dergisi” çalışmasında, kırmızı pancarla zenginleştirilmiş fakat beyaz pancarla değil ekmeklerde de kan basıncı düşürücü bir etkiye sahipti.

 2. Pancarların idrarınızı döndürebileceği veya kırmızı veya mor bir rengi dışlayabileceği gerçeğinin yanı sıra, pancarın algılanan dezavantajı, yüksek nitrat içeriğidir. Bununla birlikte, pancarlar ve diğer nitrat bakımından zengin sebzeler, Ağustos 2006'da "Çevresel Sağlık Perspektifleri" bölümünde yayınlanan bir makalede belirtildiği gibi, bu nitratların olumsuz etkilerini sınırlayan görünen inhibitörleri içerir. Aslında, pancarlardaki nitratlar, kan basıncınız. 2012 yılında “İngiliz Beslenme Dergisi” ve “Beslenme Dergisi” nde yayınlanan çalışmalar pancar suyunun tüketilmesinin sağlıklı yetişkinlerin kan basıncını düşürdüğünü buldu. "İngiliz Beslenme Dergisi" çalışmasında, kırmızı pancarla zenginleştirilmiş fakat beyaz pancarla değil ekmeklerde de kan basıncı düşürücü bir etkiye sahipti.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407