Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ot Beslemeli Tahıl Beslemeli Sığır Eti - Ne # x27; Fark Nedir?

Alt satırda

 1. İneklerin beslenme şekli sığır etinin besin bileşimi üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

 2. Günümüzde sığırlar çoğunlukla tahılla beslenirken, insanlar evrim boyunca yedikleri hayvanlar serbest dolaşıp ot yiyorlardı.

 3. Birçok çalışma, sığır etindeki besinlerin ineklerin yediklerine bağlı olarak değişebileceğini göstermiştir.

 4. ABD'de olduğu gibi sığır etinin toplu olarak üretildiği yerlerde, sığırlar genellikle tahıl beslenir. Ancak, çim beslenen sığır eti, Avustralya gibi diğer birçok ülkede yaygındır.

 5. Ama ineklerin beslenme şekli sağlığınız için herhangi bir fark yaratıyor mu? Bu makale kanıtlara bakar.

Çim Beslemeli ve Tahıl Beslemeli Sığır Arasındaki Fark

 1. ABD'de çoğu inek benzer yaşamlar yaşamaya başlar.

 2. Buzağılar ilkbaharda doğarlar, annelerinden süt içerler ve daha sonra serbest dolaşmaya ve çevrelerinde buldukları otları veya diğer yenilebilir bitkileri yemelerine izin verilir.

 3. Bu yaklaşık yedi ila dokuz ay boyunca devam eder. Bundan sonra, geleneksel olarak en çok yetiştirilen inekler, besleme alanlarına taşınır.

 4. Büyük besleme alanlarına konsantre hayvan besleme işlemleri (CAFO'lar) denir. Orada, inekler sık ​​sık sınırlı bir alana sahip, sınırlı tezgahlarda tutulur.

 5. Genellikle soya veya mısırdan yapılan tahıl bazlı beslemelerle hızlı bir şekilde beslenirler. Tipik olarak diyetleri az miktarda kuru otla desteklenir.

 6. Büyümeyi maksimuma çıkarmak için, ineklere genellikle antibiyotikler ve büyüme hormonları gibi ilaçlar verilir.

 7. İnekler, bir mezbahaya getirilmeden önce birkaç ay boyunca bu besleme alanlarında yaşar.

 8. Elbette, bu o kadar basit değil. Farklı beslenme uygulamaları karmaşık ve çeşitlidir.

 9. Örneğin, Avustralya’daki otlarla beslenen sığır eti doğrudan ABD’nin ürünleri ile karşılaştırılamayabilir ve otla beslenen sığır eti mutlaka otlakta yetiştirilemez. Çimen beslenen tüm ineklerin dış mekanda otlanmalarına izin verilmemektedir.

 10. Çimen besleme terimi açıkça tanımlanmadı.

 11. Fakat genel olarak konuşursak, otlarla beslenen inekler (çoğunlukla) ot yerken, tahılla beslenen inekler (daha çok) yaşamlarının ikinci döneminde mısır ve soyaya dayanan doğal olmayan bir diyet yerler.

Yağ Asitleri Kompozisyonundaki Farklılıklar

 1. “Sen yediğin şey” inekler için de geçerli.

 2. Bir ineğin yediği, sığır etinin besin bileşimi üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Bu, özellikle yağ asidi kompozisyonuna gelince belirgindir.

 3. Otla beslenen sığır eti genellikle tahılla beslenen sığır etinden daha az toplam yağ içerir, bu da gram için otla beslenen sığır etinin gramının daha az kalori içerdiği anlamına gelir (1).

 4. Fakat yağ asitlerinin bileşimi de farklı:

 5. Kısacası, tahıl yemine kıyasla yağ miktarında ve çim beslenen sığır eti kompozisyonunda bazı önemli farklılıklar var.

 6. İnek ırkı ve et kesim türü sığır etinin yağ kompozisyonu üzerinde de önemli bir etkiye sahiptir (1).

Çim Beslemeli Dana Eti Daha Besleyicidir

 1. Hem tahılla beslenen hem de otla beslenen sığır eti oldukça konsantre bir besin kaynağıdır.

 2. Ayrıca yüksek kaliteli protein ve kaslarınız ve beyniniz için çok önemli olan kreatin ve karnosin gibi daha az bilinen besin içerir.

 3. Ancak fark büyük olmasa da, ot beslenen sığır eti genellikle daha fazla miktarda besin içerir.

 4. Tahılla beslenen sığır eti ile karşılaştırıldığında, otla beslenen şu vitaminlerde çok daha yüksek:

 5. Otla beslenen sığır eti de diğer antioksidanlarda daha zengin olma eğilimindedir (6, 7).

Çimen Beslenen Sığır Eti Ekstra Maliyet ve Potansiyel Rahatsızlığa Değer Mi? [! 1608 => 1140 = 5!

 1. Sığır etini fazla doldurmadığınız sürece (zararlı bileşiklerin oluşumuna neden olabilir), sağlıklı bir diyetin parçası olabilecek besleyici bir yemektir.

 2. ABD'de, çim beslenen sığır eti daha pahalı olabilir ve bazı insanlar için ekstra maliyete değmeyebilir.

 3. Yaşadığınız yere bağlı olarak, çim beslenen sığır eti satın almanız da uygun olmayabilir.

 4. Bazı insanlar bir çiftçinin pazarına ya da tüm yiyecek dükkanına yakın yaşayabilirken, başkalarının satın almak üzere ot beslenen sığır eti bulmak için uzun mesafeler sürmesi gerekebilir.

 5. Tadında da süptil farklılıklar olabilir. Otla beslenen sığır eti genellikle daha zayıf ve farklı bir dokuya sahip olabilir.

 6. Otla beslenen sığır eti daha yüksek miktarda belirli besinleri içeriyor olsa da, dengeli bir beslenme bağlamında tahılla beslenen sığır etinden önemli ölçüde daha sağlıklı olduğuna dair çarpıcı bir kanıt mevcut değil.

 7. Sonunda, seçim tercihlerinize ve ideallerinize bağlıdır. Bazı insanlar otla beslenirken, bazıları da tahılla beslenir. İkisini de deneyin ve hangisinden daha çok hoşlandığınızı görün.

Alt Çizgi

 1. Beslenme alanındaki tüm tartışmalara rağmen, çoğu insan en önemli şeyin gerçek yemek yemek olduğu konusunda hemfikir olmaya başlıyor.

 2. Bazı insanlar bu fikri bir adım öteye götürmeyi ve sadece gerçek yiyecek yiyen gerçek yemekleri yemeyi sever. Sonuçta, otlar ve otlar inekler için mısır ve soyadan daha doğal bir diyet.

 3. Günün sonunda, seçim tercihlerinize ve değerlerinize bağlıdır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407