Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Orta derecede içki içmek sizin için iyi veya kötü mü?

Orta derecede içki içmek sizin için iyi veya kötü mü?

 1. Ulusal Alkol Suistimali Alkolizm Enstitüsü (NIAAA), ılımlı bir içiciliği, herhangi bir günde erkekler için dört, kadınlar için üç ve dört kişi için erkek ve yedi kişi için maksimum 14 içki olarak tanımlamaktadır. haftada kadınlar için.

 2. 2015 yılında, ABD’deki insanların yüzde 26,9’u geçen ay kanama içtiğini bildirdi.

Kadınlara karşı erkekler

 1. Araştırmalar, kadınların alkol tüketimiyle ilgili sorun yaşamaya, erkeklerden daha düşük alkol tüketimi seviyelerinde başladığını göstermiştir.

 2. Dört ana sebep var:

 3. Dişiler vücutlarında erkeklerden daha az suya sahipler. Alkol vücut suyunda dağılır.

 4. Kadınlar genellikle erkeklerden daha azdır. Güvenli alkol tüketimi eşiği vücut ağırlığına yakından bağlıdır. Kadınlar alkolü emecek daha az dokuya sahipler.

 5. Kadınlar genellikle erkeklerden daha düşük alkol dehidrojenaz (AHD) seviyelerine sahiptir. AHD karaciğerde alkolü parçalayan bir kimyasaldır. Sonuç olarak, alkol bir kadının sisteminde daha uzun süre kalır ve daha hızlı yükselir.

 6. Hormonal faktörler aynı zamanda kadınların alkolün etkilerine daha duyarlı hale gelmesinde rol oynayabilir. Çalışmalar, aynı miktarda içkiyle kan alkol konsantrasyonlarının adetten hemen önce en yüksek, adetten sonraki ilk gün en düşük seviyede olduğunu bulmuştur.

 7. Bununla birlikte, bu çalışmalar çok sınırlıydı ve menstrüasyon ile alkol emilimi arasındaki bağlantıda kesin bir sonuca varılmadı.

 8. Notre Dame Üniversitesi Alkol ve Uyuşturucu Dairesi'ne göre bir kadının vücudu, aynı miktarda içtikten sonra bir erkeğin yüzde 30 daha fazla alkolünü emer.

Alkol seviyesi

 1. Bir akşam veya bir hafta boyunca alkol alımını ılımlılaştırmaya çalışırken, tükettiğiniz her içeceğinizde ne kadar alkol olduğunu bilmek yardımcı olur.

 2. NIAAA bir içeceği şu şekilde tanımlar:

 3. ABD'deki standart bir içecek yaklaşık 14 gram saf alkol içerir.

Faydaları

 1. Orta derecede alkol tüketiminin faydalarını tartışan birçok çalışma var.

 2. Ancak, mesajların çoğu karışık. Bazı çalışmalar ılımlı alkolün bazı kalp yararlarına sahip olabileceğini tavsiye ederken, diğerleri buna bağlı olarak daha yüksek kalp hasarı riski, kanser, zihinsel sağlık sorunları ve karaciğer hastalığı riskini açıklar. [! 2277 => 1140 = 4!

 3. Normal, orta düzeyde alkol tüketiminin potansiyel faydaları:

 4. İnme: Stroke dergisinde yayınlanan bir araştırma, hafif-orta dereceli alkol tüketiminin kadınlarda inme riskini azaltabileceğini buldu. Çalışma, Hemşirelerin Sağlık Çalışması'na katılan 83.578 kız katılımcının içme alışkanlıkları hakkında kendi rapor ettiği verileri içermektedir.

 5. Başka bir çalışma, kırmızı şarabın bir bileşeninin beyni felç hasarından koruyabileceğini buldu.

 6. Depresyon: 55-80 yaşları arasındaki 2,683 erkek ve 2,822 kadın ile yapılan bir çalışmada, İspanyol araştırmacılar düzenli, ılımlı şarap içmenin depresyon riskini azaltacağını, ağır içme oranının da arttığını tespit etti. risk.

 7. BMC Tıp dergisinde araştırmacılar, haftada 2 ila 7 bardak şarap içenlerin klinik depresyon tanısı koyma ihtimalinin çok daha düşük olduğunu bildirdi.

 8. Katılımcılar çoğunlukla bir Akdeniz diyetini izledi ve aileleri ve arkadaşları ile sosyal bağlamda şarap içti.

 9. Kardiyovasküler sağlık: Bazı çalışmalar orta, düzenli alkol alımının kardiyovasküler sağlığa fayda sağlayabileceğini göstermiştir.

 10. Avrupa Epidemiyoloji Dergisi’nde yayınlanan çalışmaların İtalya’da yapılan bir incelemesinde ılımlı şarap ve bira tüketiminin kardiyovasküler olay riskini azalttığı, ancak ruhların yapmadığı görülmüştür.

 11. 2012 yılında, yüksek kolesterol seviyesine sahip bir domuz etinin çalışmasının sonuçları, hem votka hem de şarabın orta derecede tüketilmesinin, kardiyovasküler riski azaltabileceğini ve şarabın daha fazla koruma sağladığını göstermiştir.

 12. Londra Üniversitesi Koleji'ndeki araştırmacılar, Epidemiyoloji Topluluğu Sağlığı Dergisi'nde, sağlıklı bir yaşam tarzı izleyen ılımlı içicilerin, sigara içen ılımlı içicilere kıyasla, kalp üzerinde koruyucu bir etki görme ihtimalinin daha yüksek olduğunu bildirdi ya da zayıf bir diyet vardı.

 13. Şarap gibi ılımlı miktarlarda alkol tüketmek bazı faydalar göstermiştir. Ancak, bu iddiaları yapan birçok çalışmanın sonuçsuz kaldığına dikkat etmek önemlidir.

 14. Alkol içmek ve sağlık yardımı beklemek söz konusu olduğunda, ılımlılık kilit öneme sahip. Şu anda hiç alkol kullanmıyorsanız, sağlık yararları nedeniyle başlamayın.

Riskler

 1. Aşırı derecede alkol tüketmenin bazı yararları var gibi gözükse de, uzun vadede genel sağlık için ve hatta hayati tehlike için çok fazla tahrip edici olduğunu hatırlamak önemlidir.

 2. Çok fazla alkol tüketimi şunlara yol açabilir:

 3. Amerikan Kanser Derneği’ne göre alkol tüketimi; meme, kolon ve rektum, karaciğer, yemek borusu, ses kutusu, boğaz, ağız ve muhtemelen pankreas kanserleri ile bağlantılıydı.

 4. Hamilelik sırasında, hamilelik kaybı ve gelecekte büyüme ve gelişme sorunları olan bir çocuğun riski artar.

 5. Tükettiğiniz alkol miktarı konusunda endişeleniyorsanız, doktorunuza bunu sorabilirsiniz.

Video

 1. Bu videoda, Dr. Bobby Lazzara, alkolün kalbiniz için potansiyel yararlarını açıklıyor ve ölçülü olmanın önemini vurguluyor.

 2. Potansiyel faydaların yeterince çalışılmadığını ve olası uzun vadeli faydaların kanama içmenin neden olduğu daha acil sağlık sorunlarından daha ağır basıldığını açıklıyor.

 3. En son Adam Felman tarafından 22 Şubat 2018 Perşembe tarihinde güncellenmiştir. Bu konudaki en son haberler için Alkol / Bağımlılık / Yasadışı Uyuşturucu kategorisi sayfasını ziyaret edin veya en son haberleri almak için bültenimize kaydolun Alkol / Bağımlılık / Yasadışı İlaçlar ile ilgili güncellemeler. Tüm referanslar Referanslar sekmesinde bulunabilir.

 4. Emilim, dağılım, metabolizma. (N.d.). Http://www.theathlete.org/drug-abuse/absorption.htm

 5. Britton, A., Marmot, M.G., Shipley, M. (2008). Alkol tüketiminin kardiyoprotektif özelliklerinden en çok kim yararlanır - sağlık düşkünleri veya kanepeli patatesler? [!Abstract

 6. Carroll, H.A., Lustyk, K.B., Larimer, M.E. (2016, 7 Mayıs). Alkol tüketimi ile adet döngüsü arasındaki ilişki: Literatür taraması. Kadın Ruh Sağlığında Arşivler, 18 (6), 773-781. Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4859868/

 7. Chu, L.M., Lassaletta, A.D., Robich, M.P., Liu, Y., Burgess, T., Laham, R.J., ... Sellke, F.W. (2012, 10 Eylül). Kırmızı şarabın ve votkanın hiperkolesterolemik domuzda kollateral bağımlı perfüzyon ve kardiyovasküler fonksiyon üzerine etkileri [!Özet

 8. Costanzo, S., Di Castelnuovo, A., Donati, M.B., Iacoviello, L., de Gaetano, G. (2011, Kasım). Ölümcül ve ölümcül olmayan kardiyovasküler olaylarla ilişkili olarak şarap, bira veya ruh içme: Bir meta-analiz [!Özet

 9. Hamileyken alkol içmek. (2017, 1 Ocak). Https://www.nhs.uk/conditions/pregnancy-and-baby/alcohol-medicines-drugs-pregnant/

 10. İçme seviyeleri tanımlandı. (N.d.). Http://www.niaaa.nih.gov/alcohol-health/overview-alcohol-consumption/moderate-binge-drinking

 11. Jimenez, M., Chiuve, S.E., Glynn, R.J., Stampfer, M.J., Camargo Jr., C.A., Willett, W.C., ... Rexrode, K.M. (2013, 1 Nisan). Kadınlarda alkol tüketimi ve inme riski. İnme, 43 (4), 939-945. Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3350838/

 12. Standart bir içecek nedir? (N.d.). Https://www.niaaa.nih.gov/alcohol-health/overview-alcohol-consumption/what-standard-drink

 13. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 14. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407