Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Organik Yumurtaların Faydaları

Hususlar

 1. Organik yumurtaların yararları ekstra maliyete değer olabilir. Herhangi bir tarımsal kimyasal kalıntı içermeyen, yüzde 100 organik yem verilen tavuklardan geliyorlar. Tavuklar aynı zamanda insanca muamele görüyor, dolaşım için dış mekanlara erişimi var. Ek olarak, yumurtaların kendileri de sizi sağlıklı tutmak için gerekli esansiyel amino asitleri, vitaminleri ve mineralleri içerir. [! 31345 => 1130 = 2!

 1. Yumurtaların organik olarak etiketlenmesi için, ABD Tarım Bakanlığı tarafından hazırlanan ve uygulanan gereklilikleri karşılaması gerekir. Tavuklara verilen yem, genetiği değiştirilmiş, böcek ilacı ya da herbisitler ile işlenmiş ya da kimyasal ya da sentetik ürünler ile gübrelenen bitkilerden gelemez. Tavuklar ayrıca hormonlar, antibiyotikler veya diğer ilaçlarla tedavi edilemez. ABD Çevre Koruma Ajansı, gıda üretiminde kullanılan pestisitlerin bir kısmının kansere, cilt tahrişlerine, sinir sistemi bozulmasına veya insanlarda hormonal dengesizliğe neden olabileceğini belirtmektedir. Organik yumurtalar, bu potansiyel olarak zararlı kimyasal kalıntılardan hiçbirinden ücretsizdir.

Yağ İçeriği

 1. Organik yumurtalar, yıl boyunca dış mekanlara erişmesi gereken tavuklardan geliyor. Bu, tavukların egzersiz yapması ve yemlerinde ek olarak otları, diğer bitkileri ve böcekleri yeme fırsatına sahip olması anlamına gelir; bu da yumurtalarda bulunan yağın besin kalitesini iyileştirebilir. "Yağların Kraliçesi" nin yazarı Susan Allport'a göre, serbest kalan tavuklardan elde edilen yumurtalar ve omega-3 yağ asitleri bakımından zengin bir diyeti yiyerek - çimler ve yabani otlar gibi kaynaklardan - daha yüksek yumurtalar bıraktılar omega-3 yağ asitlerinde yalnızca tahılla beslenen tavuklara göre. Omega-3'ler beyin fonksiyonu ve büyümesinde kritik bir rol oynar, iltihabı azaltır ve kanser, kalp hastalığı ve artrit gibi kronik hastalıkları önleyebilir. “Mother Earth News” tarafından yapılan bağımsız bir çalışma, serbest dolanan tavukların, kolesterolün üçte biri ve doymuş yağın dörtte biri konvansiyonel yumurta olarak iki katı yumurta bıraktığını doğrulamaktadır.

Geleneksel Yumurtalardan Daha Fazla Vitaminler

 1. "Mother Earth News" tarafından yürütülen 2007 yumurta testi projesine göre, serbest menzilli tavuklardan elde edilen yumurtalar üçte iki oranında A vitamini, yedi kat daha fazla beta-karoten ve üç kat daha fazla geleneksel yumurtalardan daha E vitamini. Bu farklılıklar büyük olasılıkla serbest kalan organik tavukların diyetinden kaynaklanmaktadır. Organik yumurtalardan daha fazla A vitamini almak, bağışıklık sisteminizi ve sağlıklı cilt, saç ve gözlerinizin korunmasına yardımcı olur. Organik yumurta sarısının koyu turuncu rengini oluşturan beta karoten, vücudunuzdaki A vitaminin öncüsüdür. Aynı zamanda bir antioksidan olarak işlev görür ve kanser ve kalp hastalığı gibi kronik hastalıkların önlenmesine yardımcı olur. E Vitamini ayrıca sağlıklı kırmızı kan hücrelerinin, sinir fonksiyonlarının ve hücre zarlarının korunmasına yardımcı olan bir antioksidandır.

Yumurtaların Diğer Faydaları

 1. Organik olsun olmasın bütün yumurtalar iyi bir protein, demir, riboflavin, B-12 vitamini, fosfor ve selenyum kaynağıdır. Büyük bir yumurtadan 6 gram diyet proteini alırsınız. Cildiniz, kaslarınız, bezleriniz ve diğer organlarınız sağlıklı kalmanızı gerektirir. Hücrelerin büyümesi ve onarımı ayrıca proteinde bulunan amino asitlere de dayanır. Demir uygun kırmızı hücre üretimi, oksijen taşınması ve aneminin önlenmesi için gereklidir. B vitaminleri riboflavin ve B-12, sağlıklı kırmızı kan hücrelerinin, gözlerin, cildin, saçların ve tırnakların DNA sentezine, metabolizmasına ve korunmasına yardımcı olur. Kemiklerin ve dişlerin güçlü kalması için mineral fosfor gerekir, selenyum ise E vitamini ile çalışan vücutta bir antioksidandırDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407