Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Organik Tavukların Yararları

B3 Vitamini

 1. Organik ürünler satın almak market faturanızı artırabilirken, sağlık yardımları buna değer. Kasım 2010 “Gıda kaynaklı Patojenler ve Hastalıklar” konulu bir araştırmaya göre tavuk, organik bütçenizi harcayabileceğiniz en iyi yerlerden biri. Daha sağlıklı bir diyet yemeye karar verdiyseniz, organik tavuğun faydalarını göz önünde bulundurun ve alışveriş listenize ekleyin.

Daha Az Zehirli

 1. Hiç kimse zehirli gıdaları düşünmekten hoşlanmaz, ancak ticari olarak yetiştirilen kümes hayvanlarında çoğu zaman potansiyel bir sağlık tehlikesi olabilen hormonlar, antibiyotikler ve az miktarda pestisit bulunur. Ticari olarak yetiştirilen tavuklarda kullanılan antibiyotikler, bazı insanlarda mikrop direncine neden olan etkenlerden biri olabilir ve "Tüketici Raporları" na göre, muhtemelen kanser riskini ve erken başlangıç ​​riskini artıran az miktarda hormon bile büyük bir etkiye sahip olabilir Ergenlik Ticari olarak yetiştirilen tavuk, bazı ticari tavuk yiyeceklerinde ortaya çıkan ağır metaller gibi diğer kirletici maddelere de maruz kalabilir.

Daha Az Yağ

 1. Organik tavuk, organik olarak yetiştirilmiş tavukları pişirirken tavaya biraz yağ eklemenizi öneren Amerikan Mutfak Federasyonu'na göre, ticari olarak yetiştirilen akrabalarına göre daha az yağlı olma eğilimindedir. Etin yağsız kesimi tavuğu daha sağlıklı bir protein tercihi yapar ve günlük pişirme için pratik bir seçim haline getirmek için pişirme süresini hızlandırır.

Daha Fazla Lezzet

 1. Organik Mutfak Tavukçuluğuna göre, organik tavukların bir başka faydası da lezzet. Ticari olarak üretilmeyen tavuklar daha yumuşak olma eğilimindedir ve daha karmaşık lezzetlere sahiptir ve akşam yemekleri organik tavukların tadına bakıyor gibi görünmektedir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407