Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Organik Tavuk Nedir?

Adım 4

 1. Bakkal tavukçuluk bölümüne gittiğinde, bir dizi tavuk seçeneğiyle karşı karşıya kalıyorsun. Serbest, kafessiz, doğal ve organik ürünler arasında seçim yapmak kafa karıştırıcı olabilir. Ayrıca organik tavuk fiyatının yükseltilmiş olup olmadığını merak edebilirsiniz.

Tanım

 1. Organik gıdalar geleneksel tarım ürünlerinden farklı şekilde yetiştirilir ve işlenir. Mayoclinic.com, tavuk gibi etlerin organik yemle beslendiğini ve dışarıya erişimi sağlandığını bildirdi. Organik tavuklar dengeli bir diyet ve temiz bir barınma alır, bu da hastalığın eğilimini azaltmaya yardımcı olur. Diğer hayvan parçalarından yapılan antibiyotiklerin ve yemlerin kullanılması, organik tavuk yetiştiriciliğinde kullanılamaz.

Yanılgılar

 1. Bazı insanlar organik tavukların üstün olduğuna inanıyor, çünkü çiftçilerin hayvanlar üzerinde büyüme hormonu kullanmasına izin verilmiyor. Bu doğru olsa da, ABD Tarım Bakanlığı web sitesine göre, tavuk ve domuzda büyüme hormonlarının kullanılmasının geleneksel ve organik her türlü çiftlikte yasaklandığını bilin. Diğer tavuklarda “tamamen doğal”, “serbest aralık” veya “hormon içermeyen” yazan etiketler bulunabilir, ancak bunlar tavukların organik yemle beslendiği veya dış mekana erişime izin verdiği anlamına gelmez.

Faydaları

  Maliyet ve Görünüm

  1. Organik tavuk, geleneksel tavuktan iki kat daha pahalı. Organik tavuk, geleneksel tavuklardan biraz farklı görünebilir. Tavuklar, muhafaza için renklendiriciler veya tuz çözeltileri içermediklerinden genellikle daha küçük ve soluk olurlar.

  Hususlar

  1. "Organik" etiketin tavuğa geleneksel muadilinden daha iyi muamele edildiği anlamına geldiğine dair hiçbir garanti olmadığını unutmayın. Ülke genelinde taşınan organik tavukların seçilmesi, geleneksel olarak yetiştirilmiş yerel bir tavuk seçmekten ziyade, ulaşım kirliliği açısından olumsuz bir çevresel etkiye sahip olabilir.  Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407