Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Organik Dondurmanın 7 Faydası

Organik Dondurmanın 7 Faydası

 1. Sonal Patil tarafından en son güncelleme - 09 Kasım 2018

 2. Eval (ez_write_tag ([![!336,280

Organik Dondurma Nedir?

 1. Organik dondurma, organik yöntemlerle üretilen dondurma tipini ifade eder. Şimdi, bu birçok yönden farklılık gösterebilir. Dengeli bağırsak mikrobiyosunun ve sindiriminin korunmasında yardımcı olan faydalı bakteri laktik asit türlerini içeren probiyotik organik dondurma, nötr pH içeriği için popülerlik kazanmaktadır. İlk olarak, normal süt yerine organik sütün kullanıldığı senaryoyu ele alalım. İkinci senaryo, hayvanlardan elde edilen sütün tamamen çıkarıldığı ve yerine soya sütünün yerleştirildiği yerdir. Soya sütünün bildiğiniz gibi normal hayvan sütünle karşılaştırıldığında birçok yararı ve daha az sağlık temelli sorunu olacaktır.

 2. Her iki durumda da, süt üretimi pestisitler, hormonlar, kimyasal katalizörler veya güçlendiriciler kullanmaması için uygun şekilde denetlenir. Mesele şu ki, son süt ürününü tüketmek tamamen güvenlidir. Organik hayvan sütü durumunda, organik dondurma tükettiğinizde sütün tüm faydalarını elde edersiniz. Görünen o ki, organik dondurmanın bilmen gereken birçok faydası var. Yani, normal dondurmaya göre organik dondurmayı tercih ettiğinizde, aslında yukarıda belirtilen olumlu eğilimi arttırmaktan daha fazlasını yapıyorsunuzdur.

Organik Dondurmanın Faydaları

 1. Organik dondurma pazarı, son on yılda havai fişek çekiyor ve Global Market Insights raporuna göre, 2024 yılına kadar 1,2 milyar USD'ye ulaşması bekleniyor. Bu yazıda, organik dondurma tüketmenin 7 büyük yararını listeledik.

 2. İçtiğiniz normal dondurmanın ciddi pestisitler ve kimyasallar içerebileceğini biliyor musunuz? Kasten eklenmemiş olsalar bile, kepçe içinde kalırlar. Bunun nedeni normal dondurma oluşturmak için kullanılan içerik türleridir. Bu bileşenlerin çoğu, doğal olmayan gıda üretme yöntemleri kullanılarak yetiştirilir. Öte yandan, organik dondurma, fazla miktarda kimyasal ya da çok fazla böcek ilacı olmadan doğal maddeler kullanır. Sağlık açısından bakıldığında, organik dondurma da güvenli kalmanın en iyi yollarından biri olabilir. Pek çok normal dondurma, vücudumuzun kullanamadığı, genellikle bilinmeyen yiyecek katkı maddeleri kullanılarak yapılır:

 3. Ve FDA tarafından herhangi bir şekilde alınması için kısıtlanan, ancak yine de dondurma üretiminde bir bileşen olarak kullanılan birçok diğerleri.

 4. Şimdi, bu faydayı bu kadar kolay anlayamayabilirsiniz. Dillerimiz böcek ilacı ve kimyasalları içeren gıda ürünlerinin çok normal olduğuna inanmak için hazırlanmıştır. Ancak, bir süre organik dondurma yemeye devam ederseniz, farkı fark etmeye başlayacaksınız. Dondurmanın organik karşılığının düşündüğünüzden daha görkemli olabileceği bazı alanlar var. Sadece organik elementlerin kullanılması şartı, organik dondurmanın daha lezzetli olmasını veya her gün tavsiye edilmeye değer olmasını engellemez. Yine de biraz zaman vermek zorunda kalacaksın!

 5. Dondurma, çeşidinden bağımsız olarak, vitaminlerin yanı sıra mükemmel bir mineral kaynağıdır. Organik dondurma söz konusu olduğunda bu daha da artmaktadır. Çoğu durumda olan şey budur: bir avuç dondurma bileşeninde birçok vitamin ve mineral var. Bununla birlikte, normal proseste birçok kimyasal ilave edildiğinden, bu vitaminler çöpe karışabilir. Bununla birlikte, organik dondurma işleminde bu gerçekleşmez. Dahası, fazla miktarda mineral değeri de elde etme ihtimaliniz var. Herhangi bir günde, bu vücut sistemine bir ektir.

 6. Şimdi, bu gerçek. Normal dondurmaya göre organik dondurmayı seçtiğinizde, basit bir seçim yapmaktan daha fazlasını yapıyorsunuzdur. Organik dondurma yerken, kampüsteki toplam CO2 ayak izini azaltacak bir adım atıyorsunuz. Normalde normal dondurma oluşturmak için kullanılan birçok malzemenin atmosfere çok fazla karbondioksit saldığını biliyor muydunuz? Neyse, neyse ki, organik dondurma söz konusu olduğunda, yöntem çevre dostu olarak optimize edildi. Toplamda, CO2'yi kontrol altında tutmak için adımlar atıyorsanız, organik dondurmaya geçiş çok faydalı olacaktır.

 7. Eğer bir yemek meraklısıysanız, organik dondurmayı aşağıdaki gibi çok yaratıcı şekillerde kullanabilirsiniz:

Tamamlanıyor

 1. Bunlar, normalde kullandığınız yağlı, normal dondurma yerine organik dondurma satın alma, yapma veya yeme konusunda bilmeniz gereken bazı şeyler. Hem vücudunuza hem de yaşadığınız tüm çevreye birçok faydası vardır. Ancak organik dondurma da tadı bozmaz. Günün sonunda, aynı müthiş tada sahip olabilirsiniz, aynı zamanda, kimyasal koruyucular ve ek koruyucu maddeler söz konusu olduğunda zengin olan karbon emisyonları ve dondurmalar için etkileyici bir alternatif sunabilirsiniz.

 2. Sonal, MarketResearch.Biz'de analist ve yazı meraklısı. Çalışmadığı zamanlarda, tüm evreni görmek isteyen bir göçebe ve etrafındaki her yemeği denemeyi seven bir foodie'e dönüşür.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407