Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Optimal Kilo Kaybı İçin Yemeklerinizi Nasıl Zamanlayacağınız

Yemek yediğinizde neredeyse yedikleriniz kadar önemlidir

 1. Vücudunuz gerçek bir saat olmasa da, yaklaşık 24 saatte çalışan dahili bir saati var. Bu "sirkadiyen ritim" vücudunuzun programda çalışmasını sağlar. Vücudunuzun çevresel değişimlere, uyumaya ve yeme gibi davranışlara uyum sağlamasına yardımcı olur.

 2. Yediğiniz yiyeceklerin vücudunuzu etkileyebileceği açık. Ancak yemek yediğinizde de bir etkisi olabilir. Yemeklerin ve atıştırmalıkların zamanlaması şunları etkileyebilir:

 3. Sirkadiyen ritminiz ve yeme alışkanlıklarınız hakkında bilimin söylediklerini ve birbirlerini nasıl etkilediklerini öğrenmek için okumaya devam edin!

 4. Kilo kaybını korumadaki önemli alışkanlıklar >>

Zaman yemeli miyim?

 1. Yemek için en iyi zamanı bulmaya çalışmak kafa karıştırıcı olabilir ve araştırmacılar cevap olup olmadığını görmek istiyorlar. Bir çalışma geç öğlen yemeğinin (öğleden sonra 3: 00'dan sonra) erken yiyenlere göre daha az kilo verdiğini gösterdi. Ayrıca, kahvaltı ve akşam yemeği öğelerinin zamanlaması için kilo kaybı açısından bir fark bulunmadı. Sabah 6 ile 7 arası yemek yerken kısıtlama Başka bir çalışmaya göre, toplam kalori alımını 244 azaltabilir. Bu, yemek yemekten daha az zaman harcadığınız için daha az kalori almanızdan kaynaklanmaktadır. Vücudunuzun ketoz durumuna ulaşması için vakti olduğundan, vücudun enerji için yağ kullandığını gösteren daha uzun bir gecede hızlı bir şekilde yağ kaybının artmasına da yardımcı olabilir.

 2. Araştırma, kahvaltı alımının kilo vermeye katkıda bulunup bulunmadığı konusunda karışık sonuçlar gösteriyor. Bir çalışma, kahvaltı yediğini söyleyenlerin diyetsel yağ alımını ve dürtüsel atıştırmayı azalttığını buldu. Başka bir çalışma, kahvaltıda daha fazla kalori yiyenlerin mutlaka gün içinde daha az yemek yemediklerini buldu. Kahvaltı kalıpları günlük alımda kahvaltı sonrası öğünlerden daha küçük bir role sahiptir.

 3. Kahvaltının kilo üzerindeki etkisine ilişkin çalışmaları gözden geçirdikten sonra, Birleşik Devletler Tarım Bakanlığı, insanların kilo kontrolü ve genel besin alımını artırmaya yardımcı olmak için zengin besleyici bir kahvaltı yemelerini önerir.

Farklı vücut saatleri türleri metabolizmanızı nasıl etkiler

 1. Vücudun doğal bioritimleri ile kilo alma arasındaki bağlantı sadece yediklerinizden daha fazlası. Yediklerinizi her gün belli bir süreye sınırlamak vücudunuzu bir programa göre ayarlar. Araştırmalar bu pencereyi geciktirmeye çalışmanın vücudunuzun uyum sağlamasından birkaç gün alabileceğini gösteriyor. Bu, neden üç öğünün altıya ayrılmasının diyete devam eden biri için bir ayarlama olabileceğini açıklayabilir.

 2. Normal yemek zamanları vücut ağırlığında da uzun vadeli bir rol oynuyor. Vücudunuz genellikle her üç ila beş saatte bir acıkıyor, ancak normal programınıza da kullanılıyor. Her gün aynı saatte yemeye çalışın. İştahınızı hafifletmek için öğünler arasında yemek için sebzeler ve peynir gibi sağlıklı, doygunluğu yüksek aperatifleri saklayabilirsiniz.

 3. Bazı öğün zamanlama durumlarında, büyük öğünler yediğinizde geçiş yapmak fark yaratabilir. Bir çalışma, kahvaltı için akşam yemeğinden daha fazla yiyen obez kadınların daha fazla kilo verdiğini ve metabolizmanın gelişmiş olduğunu gördü.

 4. Uyku kaybı vücudunuzun iç saatini ve metabolizmasını bozar ve hormonal dengeyi etkileyebilir. Araştırmalar, bu bozulmanın vücudunuzun yorgunluk ve açlık sinyallerini karıştırdığını ve şeker ve nişastalı yiyecekler için isteklerinizi artırabileceğini gösteriyor. [! 3944 => 1140 = 3!

 5. 2009 yılında yapılan bir çalışmada, sirkadiyen ritimlerinden yiyip çıkanların metabolik sendrom semptomları olduğu bulundu. Metabolik sendrom, kalp hastalığı, felç ve diyabet riskinizi artıran bir bozukluk kombinasyonunun adıdır.

 6. Diyet yapmayı sık sık yediğimiz yiyeceğin kalitesi olarak düşünürüz, ama gerçekten yediğinizde de buna dahildir. Araştırmalar, uyku ve vücudun iç saatiyle uğraşmanın yanlış zamanlarda yemek yemenize ve kilo almanıza neden olabileceğini gösteriyor. [! 3944 => 1140 = 3!

 7. Genel olarak, normalde uyuyan insanlarla günde yaklaşık aynı miktarda kalori aldılar, ancak sabah 8: 00'den sonra tüketilen kaloriler. kilo alımı ile daha güçlü ilişkilidir.

Yemekleri yaymanın faydaları var mı?

 1. Düzenli olarak egzersiz yapıyorsanız ve yağsız kütlenin korunmasını istiyorsanız, aralıklı açlık (IF) ile ilgilenebilirsiniz. Eğer enerji alımınızı günün belli zamanları ile sınırladığınız için, IF düzenli bir programda yemekten farklıdır. Bu çalışma, direnç eğitimi ile birlikte sekiz saatlik bir yemek penceresi ile 16 saatlik oruç uygulayan kişiler için yağ kütlesinde ve ağırlığında bir azalma gördü.

 2. Bir çalışma ayrıca, IF'nin tip 2 diyabetli kişilerde kilo kaybı için kalori kısıtlamasına alternatif olarak çalıştığını göstermektedir. Farelerde yapılan bir başka çalışma, IF'nin kalıcı kalori kısıtlamasından daha fazla yararı olduğunu buldu.

 3. Popüler bir IF yöntemi 16/8 hızlıdır, yani her gün 16 saat boyunca oruç tutarsınız ve yemek yemeyi sekiz saatlik bir pencerede tutarsınız. Örneğin, son öğlen saat 11'de olsaydı, öğleden sonra saat 3'e kadar yemek olmazdı. sonraki gün. Ancak bu kilo kaybı tek başına egzersiz yapmadan etkili olmayabilir.

 4. Ölçülebilir sonuçları görmeden önce üç ila dört hafta oruç tutmanız gerekebilir.

 5. Ne yediğinize dikkat etmezseniz oruç vitamin eksikliği ve kas kaybına neden olabilir. Ancak bu endişeleri doğru beslenme ve güçlendirme eğitimi ile de çözebilirsiniz.

 6. Genel olarak, aralıklı oruç yaşam tarzınıza uygun olmayabilir. Ayrıca, uzun süre yemek yememek veya sosyal durumlarda yemek yemekten kaçınmak zor olabilir.

Yemeklerinizi hazırlamanın en iyi yolu nedir?

 1. Kalori kısıtlamasının en etkili kilo verme yöntemi olduğuna inanılıyor, ancak yemek yerken kilo verme yolculuğunuzun gidişatını etkileyebilir. Yiyecek alımınızı yönetmek için önerilen rota, yaşam tarzınıza uygun bir yemek programı yapmaktır. Akılsız yemek yemekten kaçınmak için yararlı bir yemek günlüğü bulabilirsiniz.

 2. Karbonhidrat mı yoksa kalori mi saymalısınız? >>Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407