Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Onları Pişirmeden Taze Yaban Mersini Yedebilir misiniz?

Faydaları

 1. Kızılcıkları kızılcık sosu ya da sonbahar ve kış unlu mamullerinde bir madde olarak düşünürken taze, çiğ kızılcıkları yiyebilirsiniz. Kızılcık, yüksek konsantrasyonda antioksidanlar dahil olmak üzere çok sayıda sağlık yararına sahiptir. Salatalara, lezzetlere ve diğer yemeklere ekşi, taze bir lezzet katmak için çeşitli yiyeceklerde çiğ kızılcık kullanın.

Faydaları

 1. Taze, çiğ kızılcık, tüm fitokimyasallarını ve antioksidan özelliklerini korur. New York Times’ta yayınlanan “Yemek Yiyen; Bir Başka Kızılcık Yiyin Sebebi” yazarı Marian Burros’a göre, ısı, işleme ve depolama, antioksidan seviyelerini düşürüyor Kızılcıklar idrar yolu enfeksiyonlarına karşı koruma sağlayabilir, antiviral özelliklere sahip olabilir ve hatta kanser ve kalp krizlerini önlemeye yardımcı olabilir. Çiğ kızılcıkların diyetinize dahil edilmesi, minik meyvelerin sunduğu avantajlardan yararlanmanın en iyi yollarından biridir.

Tipleri

 1. Düşme sırasında, mağaza raflarında parlak kırmızı meyvelerden bir torba belirir. Ekili kızılcık, vahşi meslektaşı daha doludur. Yabani yaban mersini ve Avrupa çeşitleri, Kanada ve kuzey Amerika'da yetişen meyvelerden daha küçüktür. Meyvenin iç eti soluktur ve zaman zaman mevcut olan beyaz kızılcıkları bile bulabilirsiniz; ancak, daha derin kırmızı meyveler daha yüksek antioksidan seviyelerine sahiptir.

Fonksiyonu

 1. Taze lezzetlere ve salatalara ekşi bir tat eklemek için çiğ kızılcık ya da doğal ekşi tatlarını azaltmak için tatlandırmak için kullanabilirsiniz. Taze kızılcık, elma, portakal ve şekeri birleştirerek lezzetli bir lezzet çıkarmaya çalışın. İsterseniz ceviz, Grand Marnier veya akçaağaç şurubu ekleyin. Kıyma makinesi veya mutfak robotunda birlikte işlem yapın. Hindi ile veya hatta bisküvi, krep veya çörekler üzerine yayılmış olarak servis yapın.

Hususlar

 1. Kızılcıklar çoğu insanın elden yemek yemek istemesi için çok yoğundur, ancak onları tatlandırıp meyve meyvesinde diğer meyvelerle birlikte kullanabilir veya hafifçe tatlandırılmış bir avuç tutabilirsiniz yüzlü. Kızılcıkları doğrayın ve şekerle fırlatın, daha sonra daha tatlı bir tat tercih ederseniz kısa süre şekerlenmeye bırakın. Sağlıklı bir kahvaltı için şekerli çiğ kızılcıkları yoğurt içine karıştırmayı deneyin veya sabah mısır gevreğinin üzerine bile birkaç tane fırlatıp atın.

Potansiyel

 1. Birçoğumuz kızılcık pişirmek için kullanılsa da, çiğ meyveleri diyetinize dahil etmek, değerli antioksidan alımınızı artırmak için ideal bir yoldur. Alternatif yüzde 100 kızılcık suyu; Ancak, çoğu insan bunu hoş bulmuyor. Yaban mersini ile denemeler yiyin içinde yayılmış ve tadına bakmış veya tatlandırılmış taze yaban mersini kullanarak. Şekerden kaçınmayı tercih ediyorsanız, meyvelerinizi doğal agav şurubu, stevia veya yapay bir tatlandırıcı ile tatlandırmayı deneyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407