Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ocakta veya Fırında Biftek Pişirmek Daha İyi mi?

Titanyum

 1. Çok sıcak bir dökme demir tava veya ızgara bile bir kömür ızgara bifteğini çoğaltamıyor ve ev kullanımı için yapılan piliçlerin çoğu ticari kuzenlerinin sıcaklıklarına yaklaşamıyor. Aslında, bir ızgarada veya bir tavada sıkılmış olup olmadıklarına bakılmaksızın, fırında bitirme bifteği, iyi bir sebepten dolayı her yerde kaliteli restoranlar için standart çalışma prosedürüdür. Ocağı ve fırını birlikte kullanmanız, restoranlarda hazırlanan bifteğin mükemmel şekilde sararması ve hassasiyetiyle sonuçlanır.

Ekipman Envy

 1. Mükemmel biftek yapmak için ticari kalitede ekipman gerekmez. Gaz ve elektrik alanlarının her birinin avantajları vardır. Bir gaz tepesi genellikle daha yüksek bir ısı sağlar, ancak bir elektrikli fırın daha fazla ısı kullanır. Bir çift yakıtlı menzil - elektrikli bir fırınla ​​eşleştirilmiş bir gaz tepesi - kesinlikle biftek pişirmek için ideal olsa da, sadece kesinlikle gerekli olan ekipman parçaları kaliteli bir dökme demir tava ve herhangi bir türde Isı kaynağı güvenilir olduğu için.

Biftek Seçimi ve Hazırlama

 1. Yemek pişirmek istediğiniz sığır eti kesilmiş olursa olsun, en az 1 inç kalınlığında, ancak 2'den daha az tutarlı bir şekilde bifteği seçin. Pişirmeden yaklaşık bir saat önce, bifteklerinizi buzdolabından alın ve izin verin. onları oda sıcaklığına ısıtmak için. Soğutulmuş bifteklerin doğrudan ısıya yerleştirilmesi, yıpranma etkisini önler ve eşit olmayan şekilde pişmiş bifteklere yol açar. Her iki taraftaki biftekleri bolca tatlandırmak için tuz ve karabiber ekleyin.

Sobanın Üstünde Başlıyor

 1. Fırını önceden 450 derece Fahrenheit'e kadar ısıt. Fırın hazır olduğunda, yağ hafifçe içmeye başlayana kadar hafifçe yağlanmış bir dökme demir tavayı orta-yüksek ateşte ısıtın. Tencereye tereyağı ekleyin. Tereyağı eridiğinde ve köpük azaldığında, bifteklerinizi ekleyin. Bifteklerin kalınlığına bağlı olarak, her iki tarafta da iyice karamelleşene kadar, her iki tarafta 2-3 dakika ara.

Fırın İçinde Bitiyor

 1. Tavada biftek ile önceden ısıtılmış fırına aktarın. Biftekleri sobanın üst kısmına bitirmek yerine, onları fırına aktarmak, bifteğin iç kısmının dışını yakmadan pişirmeye devam etmesine izin vererek ideal noktada durmasını sağlar. Bifteklerin kalınlığına bağlı olarak orta derecede nadir olmaları için 7 dakikadan fazla sürmemeleri gerekir. Bifteklerinizi fırından çıkarın ve servis etmeden önce yaklaşık 5 dakika boyunca gevşek bir şekilde alüminyum folyo ile kaplanmış halde dinlenmelerini sağlayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407