Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Nutella Fındıkının Yayılmasının Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Demir

 1. Pürüzsüz, kremsi bir fındık ve çikolata çeşidi olan Nutella, fıstık ezmesi gibidir, ama daha tatlıdır. Fındık içerdiğinden, Nutella kalbinize ve diyetiniz için bazı besin maddelerine destek sağlayabilir. Ancak, yüksek yağ ve şeker içeriği nedeniyle, sadece vesilesiyle yiyin.

Protein, Demir ve Kalsiyum İçeriyor

 1. Nutella'ya 2 yemek kaşığı porsiyon 2 gram protein ve her gün 2.000 kalorili diyet için olanlar için günlük kalsiyum ve demir değerlerinin her birinin yüzde 4'ünü, Küçük bir porsiyon büyüklüğü için yüksek miktarda protein ve mineral. Kalsiyum kemiklerinizi ve dişlerinizi sağlıklı tutmak ve vücudunuzun diğer temel mineralleri emmesine yardımcı olmak için gereklidir. Kırmızı kan hücrelerinin üretimi için demir çok önemlidir.

Elyaf ve Fındık İçeriği

 1. Fındık içeriğinden dolayı, bir Nutella porsiyonu günlük lif değerinin yüzde 5'ine sahiptir. Bu miktar porsiyon büyüklüğüne göre yüksek olmakla birlikte, porsiyon başına 2,5 gram veya daha fazla "İyi lif kaynağı" tanımlamasının altında kalmaktadır. Diyet lifi diyetinize hacim kazandırır ve atıkların sisteminizden yumuşak bir şekilde geçişine yardımcı olur. Fındık ayrıca bazı kalp sağlığı yararları sağlayabilir. “Avrupa Klinik Beslenme Dergisi” nin 2011 yılı sayısında, dört hafta boyunca her gün 30 gram fındık yemenin kolesterol seviyelerinde genel bir düşüşe yol açtığını belirten bir çalışma yer aldı.

Şeker ve Yağ İçeriği

 1. Nutella, porsiyon başına 12 gram yağ içerir; yağdan 110 kalori alır - porsiyon için toplam kalori sayısının yarısından fazlası. Amerikan Kalp Derneği, günlük kalorilerinizin yüzde 25 ila 35'inden fazlasını yağdan almamanızı önerir. Günde 2.000 kalorilik bir diyet için bu, günlük 56-77 gram toplam yağdır. Nutella ayrıca 2 yemek kaşığı başına 21 gram ile yüksek bir şeker içeriğine sahiptir. Şekeri yüksek bir diyet diş çürümesine ve kilo almaya neden olabilir.

Nutella yeme

 1. Nutella, fıstık ezmesi yerine krakerlere veya ekmeğe yayılma da dahil olmak üzere birçok yiyecek için kullanılabilir. Tam tahıllı ekmek gibi yüksek lifli gıdaların Nutella ile birlikte yenmesi, yemeğinizin veya atıştırmalıkların diyet lifi içeriğini artıracaktır. Nutella ayrıca kremsi dokunun dolgu maddelerine iyi bir şekilde katlandığı cupcakes veya kurabiyeler için de kullanılabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407