Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Norveç Uskumrularının Besin Değerleri

Depolama

 1. Norveç uskumru, birçok balık tarifine uygun yağlı bir balıktır. Saba olarak da bilinen bu balık, protein, kalsiyum ve diğer mineraller dahil olmak üzere çok miktarda besin değeri sağlar. Amerikan Kalp Birliği, kalp sağlığı yararları sağladığı için haftada en az iki porsiyon balık - özellikle uskumru gibi yağlı balıklar - yemeyi önerir. [! 4692 => 1130 = 2!

 1. Norveç uskumru filetosunun 8 oz.servinginde 516 kalori var. 2.000 kalorilik bir yemek planına uyursanız, bu balık türündeki kaloriler günlük diyetinizin yüzde 25.8'ini oluşturur. Tipik bir öğün, beslenme hedeflerinize bağlı olarak 300 ila 600 kalori içerebilir, bu nedenle uskumru porsiyonu, bazı yemek planlarına tam olarak uyması için çok fazla kalori içerebilir. Kalori tayfının daha düşük seviyelerinde yemek yiyorsanız, bu balığın daha küçük bir kısmını yemeyi düşünün. Bir porsiyon uskumru balığı 37 gr. Norveç uskumru gibi yağlı balıklar kalp sağlığına sahip omega-3 yağ asitlerinde yüksektir. Uskumru sağlıksız doymuş yağ içermez.

Protein

 1. Norveç uskumru mükemmel bir yüksek kaliteli protein kaynağıdır. Her porsiyon, vücudunuzun enerji için kullandığı, aynı zamanda kas yapıp bağışıklık sisteminizi verimli bir şekilde çalıştıracağı ve kullandığı bu makro besin maddesinin 42 gramını sağlar. Her gün yaklaşık 50 ila 175 g proteine ​​veya kalori alımınızın yüzde 10 ila 35'ine ihtiyacınız var. Bu uskumrudaki protein, bütün temel amino asitleri sağlar.

Kalsiyum ve Potasyum

 1. Norveç uskumrularından bir porsiyon günlük kalsiyum ihtiyacınızın yüzde 15'ini karşılar. Kalsiyum kalbinize, sinirlerinize ve kaslarınıza fayda sağlar ve ayrıca kemik gücüne de katkıda bulunur. Yaşlandıkça kalsiyum ihtiyaçlarınız günde yaklaşık 200 mg artar; Bu balığın diyetinize dahil edilmesi, bu hayati mineral alımını artırmanıza yardımcı olabilir. Norveç uskumrularının bir porsiyonu ayrıca 401 mg potasyum sağlar. Potasyum, vücudunuzda elektrik ileten bir elektrolittir; bu aktivite kalbiniz, kaslarınız ve sindiriminiz için önemli işlevler sağlar.

Demir

 1. Norveç uskumru demir alımını artırıyor, 8 oz başına günlük önerilen alımın yüzde 2'si. hizmet. Demir, kırmızı kan hücrelerinin vücutta oksijen taşımasına yardımcı olur ve bu da demir eksikliğinin yol açtığı yorgunluğu önler; bu bazen kansızlığa neden olabilir. Fasulye ya da ıspanaklı Norveç uskumrularına servis yaparak demir tüketiminizi daha da artırabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407