Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Noel Müziği ve Ruh Sağlığı

Tatillerde gezinme

 1. Küçük hayaletler ve goblinler Cadılar Bayramı gecesinde yatağa girer girmez, bir anahtar kapanıyor ve Noel ışıkları ilkbaharda istekli tomurcuklar gibi ortaya çıkıyor.

 2. Şükran? Bu da ne?

 3. Kasım tatili, Cadılar Bayramı perili ve Noel'in çınlayan çanları arasında dolaşmak için çok az yer vardır.

 4. Gerçekten de, pazarlama şekerleri Cadılar bayramı şekeri temizlendikten hemen sonra neşeli yaşlı Aziz Nicholas'ı zorlamaya başlıyor gibi görünüyor.

 5. Noel Sürünmesi olarak bilinen bu olay, mağazaların daha erken ve daha erken tatil şarkıları çaldığı anlamına geliyor.

 6. Bu kademeli Noel taramasının zihinsel sağlığınız üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir, diyor klinik psikolog Linda Blair.

 7. Tatil sezonu resmen başlamadan önce Noel müziğinde kaymak sizi gerçekten daha endişeli ve depresyonda tutabilir, dedi Sky News. Blair, [! 3989 => 1140 = 1!

Saatin başlatılması

 1. Noel müziği, tatil mevsimi için bir çeşit açılış zili gibi olabilir.

 2. “Şarkılar aslında zihinlerimizde bir geri sayım saatini tetikliyor ve 25 Aralık'tan önce tamamlamamız gereken öğelerin sayısı konusunda strese ve endişeye neden olabilir” dedi. ve Maryland Linthicum Heights'taki bir tedavi merkezi olan Maryland House Detox'ta yönetici direktör.

 3. Gerçekten de, Tampa Bay Times, Best Buy’ın 22 Ekim’deki mağazalarda Noel kompozisyonlarında ilk akor vurduğunu bildirdi.

 4. Kısa bir süre sonra, 1 Kasım'da Sears, Michaels ve Lane Bryant gibi büyük markalar takip ediyor.

 5. Oradan diğerleri kasım ayına kadar ezgileri kandırmaya başladı.

 6. Times’ın haritasındaki perakendecilerin yarısından fazlası Şükran Günü’nün veya bir gününün beklediğini belirtti.

Çalışanlara etkisi

 1. Akıl sağlığı tehdidi, stresli müşterilerin sürekli akışına rağmen, tatil tezahüratı yapan perakende ve mevsimlik işçiler için özellikle güçlü.

 2. "Noel’deki mağazalarda çalışan insanlar bunu nasıl ayarlayabileceklerini öğrenmek zorunda" Blair, "dedi, eğer yapmazlarsa, gerçekten başka hiçbir şeye odaklanamaz hale getiriyor Tüm enerjinizi sadece duyduklarınızı duymamak için harcıyorsunuz. ”

 3. Şimdi bütüncül bir tıp uzmanı olan Kate Chapman, 2001'den 2006'ya kadar her tatil sezonunda Radio City Christmas Spectacular'da Bayan Baba olarak çalıştı.

 4. Chapman için, Noel Sürünmesi her yıl Cadılar Bayramı'ndan önce, ikonik Broadway gösterileri için provaların başladığı dönemde başladı.

 5. “Her gün geldim ve geçtiğim her odadan Noel müziğinin yayıldığını duydum” diye hatırlıyordu. “The Rockettes, numaralarını tekrar tekrar prova ederek“ Noelin On İki Günü ”veya“ New York'ta Noel ”gibi sonsuz bir döngü sağladı. Her gün saatlerce şarkı söyleyip dans ettim, Bayan Claus dünyasına daldım. Noel Şükran Günü'nden önceki açılışımıza kadar beni tüketti. [! 3989 => 1140 = 3!

 6. "Noel coşkusunu günde dört kez üretmek çok yorucuydu. Bu tür bir ilişki gerçek olduğunda harika bir şey, ama söz konusu olduğunda etrafında durmak ağır bir yük olabilir." dedi. [! 3989 => 1140 = 3!

Noel’in tadını nasıl çıkarabilirim?

 1. Dehorty, açık bir şekilde telaşlı tatil sezonunda istikrarı korumamıza yardımcı olmamız için ihtiyaç duyduğumuz perspektif olduğunu söylüyor.

 2. "Noel müziğini dışarıdayken dinlememek zor olsa da, zevk almak zorunda değilsiniz," diyor Dehorty. “Sorunlardan biri hepimizin müziğin ve atmosferin tadını çıkarmamız gerektiğini hissetmemiz - yapmamanız. Tatilinizi istediğiniz şeyi yapın ve tadını çıkarın. İhtiyacı olanlara vermeyi veya gönüllülük yapmayı yapın. ileri. "

 3. Aslında, evinizi ışıklar ve çelenklerle örtme fırsatını yaşarsanız, onu kucaklayın.

 4. Tatil için erken süslenen insanlar, aslında bir İngiliz psikanalisti olan Steve McKeown’a UNILAD’a söylediklerini ya da hiç süslemeyen insanlardan daha mutlu olabilir. [! 3989 => 1140 = 4!

 5. Tatiller için dekorasyon yapmanın başka bir faydası var.

 6. Çevre Psikolojisi Dergisi'nden yapılan bir çalışma, süsleri süsleyenlerin, komşularına, süslenmeyen insanlardan daha arkadaş canlısı ve açık olduklarına işaret ettiğini belirtti.

 7. Şişirilebilir kar kürelerine ve ışıklı ren gelerine olan sevginiz, kendinizi mahallenize entegre etmenize ve daha güçlü bir sosyal ağ oluşturmanıza yardımcı olabilir.

 8. Etrafınızda tatil mevsimi boyunca sizi besleyen ve destekleyen insanlar olması, buna katlanmanıza gerçekten yardımcı olabilir - özellikle, duyduğunuz an geldiğinde, "Evim için olacağım Noel "sadece bir çok defa.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407