Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


İngiliz Keki Sağlıklı Bir Kahvaltı Yapar mı?

Beslenme

 1. 173 milyondan fazla Amerikalı geçen yıl İngilizce kek satın aldı. Bu ekmek türü kahvaltıda popüler bir seçenektir ve tatlı veya tuzlu yiyeceklerle servis edilebilir. Şaşırtıcı bir şekilde, orijinal tarif ABD'de 1800'lerin sonunda oluşturulmuştur ve İngiliz mutfağı ile ilgisi yoktur. Dengeli bir yemek için sağlıklı kahvaltı etleri, yumurtalar, taze meyveler, püresi avokado, badem yağı veya humusla servis yapın.

Beslenme

 1. Geleneksel çeşitler için tam tahıllı İngiliz keki seçin. Kan şekeri seviyenizi sabit tutmak için fıstık ezmesi, püresi avokado, yağsız hindi eti veya badem gibi sağlıklı malzemelerle doldurun.

İngiliz Çöreği Besin Değerleri

 1. Günümüzde İngiliz kekleri çeşitli lezzetlerde sunulmaktadır. Bazıları kepekli tahıllar veya tahıllı unu ile yapılır. Diğerleri kuru üzüm, tarçın, tohum ve kuruyemiş içerir. Bu nedenle, İngiliz muffin tariflerindeki kaloriler ve karbonhidrat, kullanılan içeriklere bağlıdır.

 2. Geleneksel olarak, bu popüler kahvaltı elyafı ekmek unu, su veya süt, şeker, maya, tereyağı ve bir tutam tuz ile yapılır. Bir tereyağlı çörek sağlar:

 3. Google’da "İngiliz çöreği kalori" veya "İngiliz çöreği beslenme gerçekleri" ne giderseniz, farklı sayılar elde edersiniz. Bazı tarifler pizza veya donutlardan daha fazla kalori toplar ve besin değeri çok düşüktür veya yoktur. Diğerleri, özellikle tam tahıl unu olanlar, kalorileri düşüktür ve lif, B vitaminleri ve kompleks karbonhidrat bakımından zengindirler.

Gutunuzu Sağlıklı Tutun

 1. Tam buğday İngiliz çöreği, porsiyon başına 4 gramdan fazla lif içeriyor. Ayrıca tiamin, niasin, kalsiyum, demir, fosfor ve selenyum bakımından da zengindirler. Tek bir parça, günlük önerilen manganez alımının yüzde 59'undan fazlasını sağlar.

 2. Diyet lifi sindirim sağlığını destekler ve sizi düzenli tutar. Nutrients dergisinde yer alan 2017 tarihli bir makaleye göre, lif açısından zengin bir diyet insan bağırsağındaki bakteriyel fermantasyon ve tür kompozisyonunu olumlu yönde değiştirerek daha güçlü bir bağışıklık sistemine ve hastalık riskini azaltabilir. Araştırmacılar, diyet lifi ile kolon kanseri, barsak hastalığı ve metabolik sendrom oranlarını düşürdüler. [! 526 => 1140 = 4!

Hedef Ağırlığınıza Ulaşın

 1. İngiliz keki doğrudan kilo kaybına neden olmaz, ancak bu süreci daha da kolaylaştırır. Tam tahıllı çeşitler lif bakımından yüksektir ve bu da sizi hızlı bir şekilde doldurur ve açlığı azaltır. WebMD'nin belirttiği gibi, lif bakımından zengin yiyecekler sizi daha hızlı hissetmenize ve kan şekeri seviyelerinizi sabit tutmanıza yardımcı olabilir. Sonuç olarak, daha az istek yaşar ve iştahınızı daha iyi kontrol edersiniz.

 2. Beslenme ve Metabolizma Dergisi'nde yayınlanan 2017 tarihli bir makaleye göre, diyet lifi gıda alımını azaltmaya yardımcı oluyor ve iştahı bastırma özelliklerinden dolayı kilo alımını engelliyor. Yıllar boyunca yürütülen çalışmalar, düşük lifli diyetler ve aşırı ağırlık arasında doğrudan bir bağlantı olduğunu göstermektedir. Annals of Internal Medicine’de yayınlanan 2015 klinik araştırması, daha fazla lif yiyen diyetörlerin, kilo vermede karmaşık diyetleri takip edenlerle benzer sonuçlar elde ettiğini buldu. [! 526 => 1140 = 5!

Diğer Potansiyel Sağlık Faydaları

 1. İngiliz keki mutlaka oradaki en sağlıklı yiyecekler değildir. Bununla birlikte, oldukça fazla miktarda lif, mineral ve B kompleksi vitaminleri içerir. Sadece çok az şekerli veya şekersiz tam tahıllı çeşitler seçtiğinizden emin olun. Kullanılan malzemeler üzerinde tam kontrol sahibi olmak için evde pişirmeyi düşünün.

 2. İngiliz çöreklerindeki B vitaminleri sağlığı ve refahı destekliyor. Örneğin, niasin, arterlerde plak birikimini önlemeye ve iyi kolesterol seviyelerini artırmaya yardımcı olabilir. Thiamin, beyninizin, kalbin, kasların ve sindirim sisteminin düzgün çalışmasını destekler. Riboflavin oksidatif stresi temizler ve vücudunuzun amino asitleri işlemesine yardımcı olur.

 3. Kahvaltı gevrekleri, beyaz ekmek ve diğer yüksek karbonhidratlı yiyeceklere kıyasla, İngilizce kekler gün boyunca sabit enerji sağlar. Tam tahıllı çeşitler lif bakımından zengindir ve sindirimi yavaş olan karbonhidratlar nedeniyle kan şekeri artışına neden olmaları muhtemeldir. Faydalarını tam olarak elde etmek için onları ceviz, keten tohumu, fıstık ezmesi, süzme peynir, hindi ve diğer düşük karbonhidrat içerikli malzemelerle doldurun.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407