Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


İngiliz Keki Ekmeği Beslenme Süreci Arasındaki Fark Nedir?

Glüten İçeriyor

 1. İngiliz çöreği ve ekmek benzer besin değerine sahip tahıl ürünleridir. Farklı görünebilir ve farklı hazırlanmış olabilirler, ancak aynı gıda grubuna aittir ve iyi bir karbonhidrat kaynağıdır. Bugün birkaç çeşit ekmek ve İngiliz çöreği var; bazıları kepekli tahıllar, kuru üzüm ve tarçın veya düz beyaz un ile yapılır. Tam Tahıl Konseyi'ne göre, tam tahıllı ekmekler ve kekler, diyabet riski, inme ve kalp hastalığı gibi sağlık risklerine katkıda bulunan daha fazla lif sağlıyor. Etiketleri kontrol edin ve İngiliz keklerinin çeşitlerini aynı ekmek çeşitleriyle karşılaştırın.

İngiliz Kekler

 1. İngiliz çöreği, fırınlarda ve bakkallarda gördüğünüz hızlı çörekler gibi değil. Bu kekler kabartma tozu veya kabartma tozu ile yapılır ve muz, çikolata, haşhaş tohumu ve yaban mersini gibi tatlarla gelir. İngiliz kekleri, dökme demir ızgarada pişirilmiş maya ekmeğidir. The Jane Austin Centre'a göre, 10. yüzyılda Galler'de ortaya çıktılar ve alt sınıfın ücreti olarak kabul edildiler. 19. yüzyıla kadar onlar çay popüler oldu ve İngiltere ve Galler'de satıldı. İngiliz keki hızlı pişirme ve un, maya, tuz, su veya süt ve az miktarda şeker içeriyor. Hamur karıştırılır, yükselmeye bırakılır ve daha sonra geleneksel yuvarlak şekle getirilir ve bir kez daha yükselmeye bırakılır. Hafif ve kabarık, kekler sıcak bir ızgarada pişirilir ve her iki taraf kahverengiye döner. Bugün, İngiliz kekleri de beslenmelerini artırmak için tam tahıllı unlarla yapılmaktadır.

Ekmek

 1. Maya ekmekleri geleneksel olarak somunlar halinde yapılır ve ya sandviçler için dilimlenmiş ya da daha rustik, kabuklu bir ekmek için tamamen bırakılmıştır. Hamur mayası, fransız, tam buğday, çavdar, kabak, beyaz, kuru üzüm ve tahıllı tahıl dahil olmak üzere pek çok çeşit ekmek vardır. Bu ekmeklerin her biri, içeriklere bağlı olarak besin içeriğinde değişiklik gösterir. Temel malzemeler, İngiliz çörekler için olanlarla aynıdır: maya, un, su ve tuz. Bazı ekmek tarifleri yağ, yumurta ve melas veya bal gibi tatlandırıcılar ekleyebilir.

Beslenme

 1. Beyaz ekmeğin beslenmesini beyaz un İngiliz çöreği veya tam buğday ekmeği ile kepekli İngiliz çöreği ile karşılaştırın. İki dilim ekmek, bir İngiliz çöreği ile aynı miktardadır. ABD Tarım Bakanlığı Besin Veritabanına göre, 56 gram ağırlığında iki dilim beyaz ekmek, 158 kalori, 5 gram protein, 1.68 gram yağ, 27.4 gram karbonhidrat, 1.6 gram lif ve 2.8 gram şeker içerir. 57 gram ağırlığında ve beyaz un ile hazırlanan bir İngiliz çöreği, 134 kalori, 4.39 gram protein, 1 gram yağ, 26.22 gram karbonhidrat ve 1.5 gram lif içerir. Beslenme esasen eşittir. Tam buğday ekmeği ve tam buğday ekmeği aynı besinlere sahiptir, ancak her ikisi de yaklaşık 4.4 gram daha fazla lif içerir.

Hususlar

 1. Buğday glüteni veya diğer tahıl alerjilerine karşı alerjiniz varsa, MayoClinic.com'a göre İngilizce kek veya ekmek yemeyin. Malzemeler ve besin içeriği için etiketleri karşılaştırın. Ekmekler ve İngiliz kekleri kısa bir raf ömrüne sahiptir. Birkaç gün içinde kullanılmazsa, buzdolabında veya dondurucuda saklayın. İngiliz keki en iyi kızartılmış olarak servis edilir. Bunun besin içeriği üzerinde etkisi yoktur. Ancak en sevdiğiniz malzemelerden bazıları ve tereyağı besin değerlerini değiştirecek ve kalori ekleyecektir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407