Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Neden Vegan Diyette Kilo Alıyorum?

Bitki Bazlı Yağlar

 1. Tüm ve hayvansal ürünleri diyetinizde artık vejeteryan olduğunuzu ortadan kaldırmış olsanız da, bu kilo alamayacağınız anlamına gelmiyor. Kilo alma isteğiniz olsun ya da olmasın, hepsi toplam kaloriye iniyor. Vücudunuzdaki yanıklardan daha fazla kalori almak, bu kalorilerin nereden geldiğine bakmaksızın, kilo almaya neden olur.

Bu Kaloriler Hakkında Her Şey

 1. Kilo vermeye veya kilo almaya çalışsanız da, her şey kişisel kalori denkleminize düşüyor. Vegan kilo alımı için vücudunuzun yaktığından daha fazla kalori almak istersiniz. Vegan kilo kaybı için vücudunuzun yaktığından daha az kalori almak istersiniz.

 2. Her iki durumda da, öncelikle kilonuzu korumak için şu anda kaç kaloriye ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Bireysel kalori gereksinimleriniz yaşınız, cinsiyetiniz, sağlık ve aktivite seviyeniz gibi birçok faktöre bağlıdır.

 3. Genel olarak:

 4. Eğer tam olarak nereye düştüğünüzden tam olarak emin değilseniz, vücudunuzun kütle indeksini sağlayan Baylor College of Medicine tarafından sunulanlar gibi bir tahmin sağlamak için çevrimiçi bir kalori hesaplayıcısı kullanın - Birçok sağlık uzmanının sağlığı değerlendirmek için kullandığı vücut kompozisyonunu değerlendiren bir araçtır.

 5. Kilo vermeye veya kilo almaya çalışsanız da, her şey kişisel kalori denkleminize düşüyor. Vegan kilo alımı için vücudunuzun yaktığından daha fazla kalori almak istersiniz. Vegan kilo kaybı için vücudunuzun yaktığından daha az kalori almak istersiniz.

 6. Her iki durumda da, öncelikle kilonuzu korumak için şu anda kaç kaloriye ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Bireysel kalori gereksinimleriniz yaşınız, cinsiyetiniz, sağlık ve aktivite seviyeniz gibi birçok faktöre bağlıdır.

 7. Genel olarak:

 8. Eğer tam olarak nereye düştüğünüzden tam olarak emin değilseniz, vücudunuzun kütle indeksini sağlayan Baylor College of Medicine tarafından sunulanlar gibi bir tahmin sağlamak için çevrimiçi bir kalori hesaplayıcısı kullanın - Birçok sağlık uzmanının sağlığı değerlendirmek için kullandığı vücut kompozisyonunu değerlendiren bir araçtır.

Kalori ve Vegan Kilo Alma

 1. Vegan diyetinizdeki kiloları toplamaya çalışıyorsanız, bakım kalori gereksinimlerinize daha fazla kalori eklemeniz gerekir. Genel olarak günlük kalori ihtiyacınızı 250 ila 500 kalori artırarak kilo alabilmeniz gerekir. Tabii ki, herkes farklı ve ayarlamalar yapmanız gerekebilir. Her hafta kilonuzu izleyin ve kilo alma hedeflerinize göre kalori alımınızı artırın veya azaltın.

 2. Günlük alımınızı 250 ila 500 kalori kadar artırmak, haftada 1/2 ila 1 pound kazanmanıza yardımcı olabilir. Vegan diyetinizde yağ alma riskinizi azaltmak için, fazladan kalorilerin kas yapmak ve yağa dönüşmemek için kullanılması için bir ağırlık egzersiz programı da eklediğinizden emin olun.

 3. Vegan diyetinizdeki kiloları toplamaya çalışıyorsanız, bakım kalori gereksinimlerinize daha fazla kalori eklemeniz gerekir. Genel olarak günlük kalori ihtiyacınızı 250 ila 500 kalori artırarak kilo alabilmeniz gerekir. Tabii ki, herkes farklı ve ayarlamalar yapmanız gerekebilir. Her hafta kilonuzu izleyin ve kilo alma hedeflerinize göre kalori alımınızı artırın veya azaltın.

 4. Günlük alımınızı 250 ila 500 kalori kadar artırmak, haftada 1/2 ila 1 pound kazanmanıza yardımcı olabilir. Vegan diyetinizde yağ alma riskinizi azaltmak için, fazladan kalorilerin kas yapmak ve yağa dönüşmemek için kullanılması için bir ağırlık egzersiz programı da eklediğinizden emin olun.

Sağlıklı Vegan Kilo Alma

 1. Birisi size daha fazla kalori almanız gerektiğini söylediğinde bir rüya gibi gelebilir, çünkü kilo almanız gerekir. Ancak bu fazla kaloriler sadece herhangi bir kaynaktan gelmemelidir. Bir vegan kilo alım diyetinden sonra çerçevenize fazla kilo eklemeniz gerektiğinde, bu ekstra kalorilerin önemsiz kaynaklardan değil, besleyici kaynaklardan gelmesini istiyorsunuz.

 2. Sağlıklı vegan kilo alma diyetiniz, herhangi bir iyi diyet planında bulunan sağlıklı yiyeceklerle doldurulmalı ve tüm vegan yiyecek gruplarınızdan gelen yiyecekleri içermelidir.

 3. Bir vegan diyeti uygularken ihtiyacınız olan tüm beslenmeyi elde etmek mümkün olsa da, vücudunuzun her şeyi aldığından emin olmak için yemeklerinizi ve yemek tercihlerinizi planlamak için biraz daha zaman harcamanız gerekebilir. esaslar. Vegan kilo alım diyetinizde sağlıklı, dengeli yemekler oluşturmakta zorlanıyorsanız, yardım için kayıtlı bir diyetisyene danışın Kilo almak için ihtiyaç duyduğunuz ekstra kaloriyi yemek planınıza birkaç aperatif daha ekleyerek ekleyebilirsiniz. Örneğin, bitki bazlı süt, fındık ve kuru meyve karışımı olan bir tam tahıllı mısır gevreği ya da fındık ezmeli tereyağlı jöle ile tam tahıllı tost.

 4. Birisi size daha fazla kalori almanız gerektiğini söylediğinde bir rüya gibi gelebilir, çünkü kilo almanız gerekir. Ancak bu fazla kaloriler sadece herhangi bir kaynaktan gelmemelidir. Bir vegan kilo alım diyetinden sonra çerçevenize fazla kilo eklemeniz gerektiğinde, bu ekstra kalorilerin önemsiz kaynaklardan değil, besleyici kaynaklardan gelmesini istiyorsunuz.

 5. Sağlıklı vegan kilo alma diyetiniz, herhangi bir iyi diyet planında bulunan sağlıklı yiyeceklerle doldurulmalı ve tüm vegan yiyecek gruplarınızdan gelen yiyecekleri içermelidir.

 6. Bir vegan diyeti uygularken ihtiyacınız olan tüm beslenmeyi elde etmek mümkün olsa da, vücudunuzun her şeyi aldığından emin olmak için yemeklerinizi ve yemek tercihlerinizi planlamak için biraz daha zaman harcamanız gerekebilir. esaslar. Vegan kilo alım diyetinizde sağlıklı, dengeli yemekler oluşturmakta zorlanıyorsanız, yardım için kayıtlı bir diyetisyene danışın Kilo almak için ihtiyaç duyduğunuz ekstra kaloriyi yemek planınıza birkaç aperatif daha ekleyerek ekleyebilirsiniz. Örneğin, bitki bazlı süt, fındık ve kuru meyve karışımı olan bir tam tahıllı mısır gevreği ya da fındık ezmeli tereyağlı jöle ile tam tahıllı tost.

Yüksek Kalorili Vegan Yiyecekleri

 1. Kilo almanıza yardımcı olmak için bu fazla kalori eklemek çok zor olmasa da, kilo almak için mücadele ederseniz ya da iştahınız azalırsa, biraz daha fazla dahil etmek isteyebilirsiniz. ısırıkları en üst seviyeye çıkarmak için kalorili vegan yiyecekler.

 2. Bazı yüksek kalorili vegan gıdaların örnekleri şunlardır:

 3. Bitkisel yağlar aynı zamanda çay kaşığı başına 40 kalori içeren yüksek kalorili vegan bir gıdadır ve salatalarınıza, tahıllarınıza, baklagillerinize veya sebzelerinize kalori ve lezzet katmak için kullanılabilir.

 4. Kilo almanıza yardımcı olmak için bu fazla kalori eklemek çok zor olmasa da, kilo almak için mücadele ederseniz ya da iştahınız azalırsa, biraz daha fazla dahil etmek isteyebilirsiniz. ısırıkları en üst seviyeye çıkarmak için kalorili vegan yiyecekler.

 5. Bazı yüksek kalorili vegan gıdaların örnekleri şunlardır:

 6. Bitkisel yağlar aynı zamanda çay kaşığı başına 40 kalori içeren yüksek kalorili vegan bir gıdadır ve salatalarınıza, tahıllarınıza, baklagillerinize veya sebzelerinize kalori ve lezzet katmak için kullanılabilir.

Vegan Zayıflama Diyeti

 1. Vegan diyetinizde yağ alıyor musunuz? Herhangi bir diyet türünü takip etmek istemediğinizde, vegan diyetiyle kilo almak mümkündür. Belki de düşündüğünüzden daha yüksek kalorili vegan yiyecekleri yiyorsunuzdur.

 2. Vegan kilo alımı gibi, vegan kilo kaybı kaloriye düşüyor. Haftada 1/2 ila 1 kilo vermek için günlük bakım kalori ihtiyaçlarınızdan 250 ila 500 kalori almanız gerekir. Bazı yüksek kalorili vegan yiyeceklerinizi birkaç düşük kalorili seçenekle değiştirerek vegan diyet planınızdan birkaç kalori kesebilirsiniz.

 3. Sağlıklı düşük kalorili vegan yiyecekler şunları içerir:

 4. Vegan diyetinizde yağ alıyor musunuz? Herhangi bir diyet türünü takip etmek istemediğinizde, vegan diyetiyle kilo almak mümkündür. Belki de düşündüğünüzden daha yüksek kalorili vegan yiyecekleri yiyorsunuzdur.

 5. Vegan kilo alımı gibi, vegan kilo kaybı kaloriye düşüyor. Haftada 1/2 ila 1 kilo vermek için günlük bakım kalori ihtiyaçlarınızdan 250 ila 500 kalori almanız gerekir. Bazı yüksek kalorili vegan yiyeceklerinizi birkaç düşük kalorili seçenekle değiştirerek vegan diyet planınızdan birkaç kalori kesebilirsiniz.

 6. Sağlıklı düşük kalorili vegan yiyecekler şunları içerir:

B12 Vitamini İle İlgili Bir Kelime

 1. B12 Vitamini, yediğiniz yiyeceklerden almanız gereken temel bir besindir. İşte bir şey var - B12 vitamini doğal olarak sadece vegan diyet planınıza giremediğiniz et, yumurta ve süt ürünleri gibi hayvansal gıdalarda bulunur.

 2. Bir vegan diyeti uygularken, kilo alımı, kilo kaybı veya sadece sağlık için olsun, diyet planınıza B12 vitamini kaynaklarını dahil ettiğinizden emin olmanız gerekir. Güçlendirilmiş bitki sütü ve tahıllar, iyi bir B12 vitamini kaynağıdır.

 3. Yetişkinlerin günde 2.4 mikrogram B12 vitaminine ihtiyacı var. Eksiklik belirtileri arasında halsizlik, kilo kaybı ve iştahsızlık sayılabilir. Yeterli miktarda B12 vitamini almamak ayrıca kırmızı kan hücrelerinin üretimini etkileyen tıbbi bir durum olan kansızlığa da yol açabilir.

 4. Vegan diyetinizdeki B12 vitamini konusunda endişeleriniz varsa ve yetersiz olabileceğinizi düşünüyorsanız, takviyeyle ilgili önerilerde bulunabilecek olan doktorunuza danışın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407