Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Neden Takılmamış Bir Düğünü Düşünmelisiniz (Ve Konuklarınıza Nasıl Anlaşılır)

Takılı olmayan bir düğün nedir?

 1. Bir "fişsiz düğün", evlenen bir çiftin, düğün misafirleri fotoğraf çekmeden ve / veya onları sosyal medyaya yüklemesi durumunda tercih edeceklerine karar vermesidir.

 2. Bununla ilgili olarak, yalnızca fişli bir tören yapılmasından, misafirlerin telefonlarını ve kameralarını evlenme sertifikası imzalanıncaya kadar kesin bir şekilde 'fotoğrafsız' hale getirmeye teşvik edildiklerinde birçok değişiklik var. “tüm düğün kutlaması için, ertesi güne kadar tam bir“ sosyal medya karartması ”na veya gelin veya damadın evliliklerini kendileri ilan etme şansına sahip olduklarını” [! 10762 => 1130 = 3!

 1. Son 10-15 yıl boyunca, DSLR fotoğraf makinelerinin geliştirilmesi ve satın alınabilirliği, cep / cep telefonlarındaki dahili fotoğraf makinelerinin kalitesi ve fotoğraf paylaşma anında ve kapasitesi gibi teknolojideki gelişmeler sosyal medyada her şey değişti. Bu değişiklikler, çoğu insanın fotoğraf veya video çekme ve bunları birkaç saniye içinde görmeleri için dünyayı paylaşma yeteneğine sahip olduğu anlamına geliyordu.

 2. Gündelik birçok durumda bu bir sorun değil, ancak halkla ilişkilerde büyük sorunlara yol açabileceğini söylemek, yalnızca kamu tarafından tanınan bir kimliğe, ebeveyne veya etkinlik yöneticisine kısa bir sohbet ediyor, gizlilik şartları, münhasırlık sözleşmeleri ve ambargo anlaşmaları.

 3. Ortalama Bay Groom veya Miss Bridey McBride için, düğününde fotoğraf çeken ve bunları herkese açık olarak paylaşan konukların sonuçları genel olarak bu kadar açık değil, ancak efektler sonsuz olabilir daha derin ve uzun ömürlü.

Takılı olmayan bir düğünün olmasının faydaları nelerdir?

 1. 1. Misafirleriniz daha fazla dinleyecek ve etkileşime girecek

 2. Telefonlarının ve / veya fotoğraf makinelerinin dikkatini dağıtmadan, misafirleriniz aylarca planladığınız deneyimi yaşamayacaklar. Töreninizi daha iyi dinleme ve hatırlama olasılıkları daha yüksektir (bu yüzden harikulade olun!), Yüreklerinizdeki konuşmalara katılıp tepki verin ve ilk dansınız için vizör veya küçük bir ekranla deneyimlemek yerine sizi neşelendirin.

 3. Ayrıca, telefonlarını sürekli kontrol etmeden, aileniz ve arkadaşlarınız çok daha açık olacaklar ve diğer konuklarla tanışmamış olabilecekleri etkileşimlere daha açık olacaklar ve hatta aktif olarak arayabilecekler (yüce!). önce.

 4. 2.. Profesyonel fotoğraflarınız ödün vermeyecek

 5. İşte en sert gerçek: fotoğraf çekme teknolojisi gelişmiş olsa da, çoğu insanın fotoğrafçılık becerileri bulamadı.

 6. Profesyonel ve deneyimli bir düğün fotoğrafçısı herhangi bir aydınlatma koşulundan en iyi şekilde yararlanabilir, böylece bazı misafirlerin sosyal medyaya yüklemek için uygun olduğunu düşündükleri yanıltıcı, uygunsuz, grenli veya karanlık fotoğrafları atlayabilirsiniz.

 7. Herkesin elinde bir kamera bulunmamasının ekstra yararı, fotoğrafçınızın Aunty Beryl ile birinci sıradaki pozisyona gelmek zorunda kalmaması, koridorda engellenmesi veya göz kamaştırıcı yanıp çektikleri fotoğraflar.

 8. 3. Sizinkini de içeren her misafirin mahremiyetine saygı duyulur

 9. Bazı insanlar hayatlarında meydana gelen her şeyi çevrimiçi olarak yayınlamayı severler, bazıları ise her ne pahasına olursa olsun kaçınırlar. Teknik olmak istiyorsanız, bir konuk özel bir düğünde grup fotoğrafı çektiği zaman, çekimdeki herkesin kamuya duyurulmaya hazır olduğunu varsayarlar, ki bu her zaman böyle olmayabilir. Fotoğraf çeken kişi telif hakkına sahip olmasına rağmen (kameranın veya telefonun sahibi olmayan kişi - her zaman bilmek iyidir), otomatik olarak fotoğrafı paylaşma hakları yoktur.

 10. Düğün misafirlerinin haklarının dikkate alınmasının yanı sıra, bir çiftin davet etmedikleri insanları da düşünmesi gerekiyor. Bir çift, özel günlerinde kimlerin olacağına ve kimin olmayacağına karar vermede sık sık iyi bir yol izler. Davet edilmemiş (hatta istemeyerek de olsa) fotoğraf ve videoların paylaşılması bazen rahatsız edici ve garip sosyal durumlara ve çatışmalara yol açabilir.

Takılı olmayan bir düğünün yapmasının bir dezavantajı var mı?

 1. Ayrıca, resmi fotoğrafların geldiklerinde paylaşılması - ailemiz ve arkadaşlarımız onları nasıl görebilecek, kaydedebilecek ya da yazdırabilecek? Ooops, bunu gerçekten düşünmemiştim ..

Bir paylaşım planı uygulayın ve misafirlerinizi bu konuda bilgilendirin

 1. Sosyal medyadaki düğününden birkaç gün sonra herkesin iştahını kesinceye kadar herkesi iştahına sokmak için fotoğrafçınızla bir kaç gün içinde bir avuç dolusu fotoğraf paylaşma konusunda konuşun.

 2. Ayrıca, fotoğrafçınızın fotoğraflarınızın ne zaman hazır olacağına ilişkin zaman çizelgesini tartıştığınızdan ve fotoğrafçınızın ödün vermeyen konukları için çevrimiçi bir portal veya dosya paylaşım sürecine ilişkin düzenlemeler yaptığınızdan emin olun. telif hakkı.

Misafirlerinize eve götürmek için fotoğraf verin

 1. Resepsiyon için bir fotoğraf çekimi yapmak veya anında bir kamera kullanmak ve misafirleriniz için hazır sahne bulundurmak onların anı yakalayabilmeleri ve onlarla birlikte anıları alabilmeleri için akıllı bir yoldur.

Düğününüzün ‘fişe takılı kısmını” sınırlayın

 1. Baştan sona tamamen takılı bir düğünün olması gerekmez.

 2. Tören, misafirlerini telefonlarını uzaklaştırma ve anın tadını çıkarmalarını istemek için mükemmel bir zaman. Törenin başında ve sonunda bir duyuru yapması için rahip / şöhret / memur / MC / papazınızı düzenleyerek bunu daha sonra netleştirebilirsiniz.

 3. Takılı olmayan bir düğün düzenlemenin en önemli kısmı, dileklerinizin misafirlerinize iletilmesidir. Bazı aile ve arkadaşlar için düğününüz, 'fişsiz düğün' terimini ilk defa duyduğunda olabilir, bu nedenle onlardan ne istediğinizi ve nedenini açıkça belirtmeniz gerekir.

 4. 3 ana adım var;

 5. 1) Davetlilerinize davetiyeleriniz hakkında vaktinden haber verin (ancak davetiyede asla - zarfta bir insert kullanın ya da alternatif olarak, bildirimi düğün web sitenize ekleyin). Yardım edebilirseniz şirin şiirlerden ve komik ayetlerden kaçının. Bu, beklentilerinizin ne olduğunu açıkça belirtmeniz için ilk fırsatınız.

 6. Şunun gibi basit bir şey: "Sizi törenimizde gerçekten hazır olmaya davet ediyoruz ve saygıyla tüm kameraların ve telefonların kapatılmasını istiyoruz. Profesyonel fotoğraflarımızı sizinle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz. büyük gün."

 7. 2) Diğer konukların telefonlarını / fotoğraf makinelerini uzağa koymalarını ve onları destekleyecek tabela ya da bir program olmalarını teşvik etmek için diplomatik bir arkadaş ya da iki kişi aday gösterin. Prize takılmayan törenler için bu harika işaretlere (aşağıda) bir göz atın.

 8. 3) Tören başlamadan önce rahibe / şöhretine / görevlisine / MC'ye temizlik ilanı yapmasını isteyin.

 9. Ünlü, Deborah Lilley, aşağıdakine benzer bir şey öneriyor:

 10. "Başlamadan önce, telefonlarınızdan ve diğer cihazların sessiz olduğundan emin olmanızı isteyip istemediğinizi sorabilir miyim? Gelin ve Damat, cihazlarınızı tören / düğün için ayırmanızı istediler. , gözlerinle izliyorsun, kameraların değil, ve hepsinin şu anda onlarla birlikte olduğunu.

 11. Lütfen fotoğrafçıya harika fotoğraflar çektiği yerlere dikkat edin, öyle olsun diye? Muhteşem fotoğrafları daha sonra sizinle paylaşmaktan çok mutlular. "

 12. Avustralya Evlilik Ünlüleri Vicky Flanegan ve Deborah Lilley'e bu yazı için tavsiye ve açıklamaları için teşekkür ederiz.

 13. Takılmamış düğünlerin görgü kuralları hakkındaki düşüncelerin neler? Lütfen yorumlarınızdaki deneyiminizi bize bildirin.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c