Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Neden Pizza Hamur Kahvem Olmaz?

Ertesi Gün Kahvaltıda Yemeğe Kalan Dört Akşam Yemeği

 1. Ev yapımı pizzanızın bir pizzacı pizzası gibi çıkmasını beklemeyin. Odun sobasıyla yanmadığın sürece, fırının yeterince ısınmaz. Ancak evde terbiyeli bir şekilde kızartılmış ve gevrek bir kabuk bekleyebilirsiniz. Kızartma yapmayan bir pizza hamuru muhtemelen yanlış hazırlanmış veya pişirilmiş. Fırın sıcaklığını ilk strateji olarak yükseltmeyi deneyin.

Reçete

 1. Pizza hamuru yaparken hamur yumuşak ve esnek olmalıdır, ancak yapışkan olmamalıdır. Hamur elinize veya oklavaya yapışırsa, daha fazla un ekleyin. Yeterli unu olmayan bir hamur genellikle çok yumuşaktır ve iyice esmerleşmez.

Hazırlık

 1. Pizza hamuru, tüm maya hamuru gibi, zamanın yükselmesinden yararlanır. Hamuru karıştırdıktan ve yoğurduktan sonra, unlu bir yüzeye yerleştirin ve neredeyse iki katına kadar kabarmasını bekleyin. Bu adımı atlarsanız, hamur düz ve sert olabilir ve iyi esmer olmayabilir.

Bakeware

 1. Pizzanızı ne pişirdiğiniz, ne kadar iyi olduğu konusunda da etkili olabilir. Gerçek pizza meraklıları bir pizza taşı kullanırlar; bir cılız, usanmış kabuk için ısıyı eşit bir şekilde aktaran bir toprak taşıdırlar. Aksi takdirde, pizzayı doğrudan rafta pişirmeyi deneyin ya da kabuğun iyi gözükmesi için delikli metal bir pizza tavası alın. Pizza hamuru iyice kızarmaz veya ağır fırın tepsilerinde pişirildiğinde ortada soggy kalır.

Fırın Sıcaklığı

 1. Pizza pişirme, ekmek ve kurabiyeden yapılan gerçek bir ayrılmadır. Fırın sıcaklığı yeterince yüksek olmadığı için pizzanız kızarmayabilir. Hızlı bir şekilde pişirmek ve kızartmak için fırını 500 derece Fahrenheit'e ısıtın. Pizza hamurunun, bol miktarda sopayı desteklemesi için biraz çiğnenmesi gerekir. Daha ılıman bir sıcaklıkta pişirin ve yumuşak kalır - ve yeterince kızarmaz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407