Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Neden Izgara Domuz Pirzola Proteini Almanın Daha Sağlıklı Bir Yolu?

Dikkat

 1. Bazen "diğer beyaz et" olarak adlandırılan domuz eti, popüler bir et seçeneğidir. Tavuk göğsü veya normal olmayan proteine ​​göre en sağlıklı seçenek olmasa da, doğru şekilde hazırlanırsa domuz eti en fazla yemek masasında yer alabilir. Ulusal Domuz Eti Kurulu, domuz pirzolası gibi filetodan kesilen herhangi bir kesimin aslında derisiz tavuk uyluklarından daha zayıf olduğunu söylüyor. Ayrıca kızartma yerine ızgara yapmak, fazla kaloriyi uzak tutmaya yardımcı olabilir.

Domuz Pirzolası Kalorileri

 1. ChooseMyPlate.gov, Amerikalıların toplam kalorilerin yalnızca yüzde 35'ini yağdan tüketmelerini önerir. Bu, kadınlar için 36 ila 62 gram, erkekler için 62 ila 109 gramdır. Popüler bir et markası olan Smithfield, 4 onsluk bir porsiyonda 193 kalori veya 3 ons için yaklaşık 145 kalori sağlayan domuz pirzolası üretiyor.

Domuz Pirzolasında Protein

 1. Domuz pirzolasındaki protein, etin ana çekimlerinden biridir. Domuz pirzolası, sağlıklı bir diyet ve güçlü kaslar ve kemikler için gerekli olan bu besine bol miktarda sahiptir. Harvard Health Publishing, ortalama bir yetişkinin kilogram vücut ağırlığı başına veya her 2,2 pound için 0.8 gram protein gerektirdiğini bildirmektedir.

 2. ABD Gıda İlaç İdaresi, günlük ortalama 2.000 kalorili bir diyet yiyen ortalama Amerikalıya, aktivite düzeyine ve yaşa bağlı olarak her gün 50 gram protein vermesini önerir. Domuz pirzolasındaki ortalama protein miktarı 3 onsluk bir porsiyon için yaklaşık 23 gramdır.

Domuz Pirzolasında Karbonhidrat Yok

 1. Düşük karbonhidratlı veya keto diyetinde iseniz, domuz pirzolasında karbonhidrat olmadığını bilmek sevinir. Harvard T.H. Chan Halk Sağlığı Okulu, düşük karbonhidratlı diyetlerin insanların daha çabuk kilo vermelerine yardımcı olabileceğini gösteren kanıtların olduğunu öne sürüyor. Atkins diyeti, karbonhidratların sınırlandırılmasının vücudun yağ yakmaya ve yağa dönüştürmeye yardımcı olduğunu iddia ediyor. Bu vücudun çalışmasını sağlar ve daha fazla kilo vermenize yardımcı olur.

Yağ Faktörünü Unutma

 1. Domuz pirzolasındaki yağ miktarı, eti yemenin en büyük dezavantajıdır. ChooseMyPlate.gov'a göre, Diyet Yönergeleri, 2000 kalorili bir diyete dayanarak, çoğu insanın günlük kalorilerinin yüzde 35'inden fazlasını yağdan tüketmemesini önermektedir.

 2. 3 onsluk üst kat, kemiksiz pirzola servisi için 7.8 gram yağda, domuz pirzolası bu kılavuza tam olarak uyuyor. Üreme ve beslenme tekniklerindeki değişiklikler sayesinde domuz her zamankinden daha zayıf. Ulusal Domuzlar Kurulu'na göre, 2019 itibariyle domuz eti, 1991'de olduğundan% 16 daha az yağ alıyor.

Başka Hangi Pişirme Seçenekleri Var?

 1. Her ne pahasına olursa olsun ağır yağda kızartılmasından kaçınılmalıdır ve ızgaralar mükemmel olsa da diğer pişirme seçeneklerinden de faydalanılabilir. Amerikan Kalp Derneği, pişirmeden önce olabildiğince fazla yağ kesmenizi ve toplayabileceğiniz fazla yağları dökmenizi önerir.

 2. Domuz pirzolası için diğer sağlıklı pişirme seçenekleri arasında, yavaş pişirilmiş bir fırında pişirme, kızartma veya hatta pişirme sayılabilir. Bir domuz pirzolağındaki yağ miktarını doğru pişirme cihazları ile daha da azaltın. Proteinlerinizi sebzeler ve tatlı patates gibi karbonhidrat kaynakları ile en iyi besinsel faydaları elde etmek için eşleştirmeyi unutmayın.

 3. Her ne pahasına olursa olsun ağır yağda kızartılmasından kaçınılmalıdır ve ızgaralar mükemmel olsa da diğer pişirme seçeneklerinden de faydalanılabilir. Amerikan Kalp Derneği, pişirmeden önce olabildiğince fazla yağ kesmenizi ve toplayabileceğiniz fazla yağları dökmenizi önerir.

 4. Domuz pirzolası için diğer sağlıklı pişirme seçenekleri arasında, yavaş pişirilmiş bir fırında pişirme, kızartma veya hatta pişirme sayılabilir. Bir domuz pirzolağındaki yağ miktarını doğru pişirme cihazları ile daha da azaltın. Proteinlerinizi sebzeler ve tatlı patates gibi karbonhidrat kaynakları ile en iyi besinsel faydaları elde etmek için eşleştirmeyi unutmayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407