Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ne Zaman Kahvaltı Yapmalısınız?

Diğer Çikolatalar

 1. Kahvaltı yapmanın belirgin ve önemli sağlık avantajları var. Bu yemeği yemek, yediğiniz zamandan daha önemlidir. Sabahlarınız esnekse ve masaya oturduğunuzda kontrolünüz sizde olsa da, uyandığınız anda yemeğinizi yemeniz faydalı olabilir.

Kahvaltı Faydaları

 1. Uyandıktan sonra kahvaltı yapmak için bir süre bekleseniz bile, vücudunuzu hala bir iyilik yapıyorsunuz. Günlük kahvaltı, günün ilerleyen saatlerinde açlığınızı azaltmanıza yardımcı olur, obezite riskinizi azaltır, daha sağlıklı seçimler yapmanıza teşvik eder ve fiziksel aktivite ve egzersiz için size daha fazla enerji verir. “Yemek Yeme” beslenme uzmanı Brierley Wright, M.S., R.D., ayrıca, kahvaltı yapanların daha düşük kolesterol seviyelerine sahip olduklarına ve lif, kalsiyum, çinko ve demir gibi daha sağlıklı temel besinler elde edebildiklerine dikkat çekiyor.

Zamanlama

 1. Kahvaltı sabahları metabolizmanıza atlıyor, bu nedenle uyandıktan hemen sonra yemek yemek enerji seviyenizi derhal yükseltebilir ve sabahları ve öğleden sonraları daha aktif olmanızı teşvik edebilir. Uyandığınızda kan şekeri seviyeleriniz doğal olarak düşüktür, bu nedenle kalktıktan yaklaşık 60 dakika sonra yemek, tam kan şekeri çökmesinin önlenmesine yardımcı olabilir. Neredeyse öğle yemeğine kadar yemek için beklerseniz, ancak enerjiniz sürükleniyor olabilir ve günün ilk öğünde aşırı yemek yiyebilirsiniz, Florida Uluslararası Üniversitesi. [! 31523 => 1130 = 4!

 1. Sabahları uyandığında herkes kendini yorgun hissetmiyor. Eğer kalktıktan hemen sonra bir şeyler yemek istemiyorsanız, bir öğünde kürek çekmek sizi rahatsız edici hissettirebilir, bu yüzden Wright, kahvaltı yapmadan önce bir süre beklemenin uygun olduğunu söyler. “Kahvaltı yemek, her gün ilk yaptığınız şey olmak zorunda değildir” diye belirtiyor. “Yemek yerken, yemeğinizin sizi birkaç saat sürdürecek bir şey olduğundan emin olun.” Yüksek enerjili bir yemek için, "Yemek Işığı" diyetisyeni Holley Johnson Grainger, MS, RD, sağlıklı yağ, yağsız protein ve tam tahıllı kraker veya fındık yağı ile kepekli peyniri ve tam buğday unu gibi karmaşık karbonhidrat sunan gıdaların seçilmesini önerir. kek.

Kahvaltı ve Egzersiz

 1. Sabahları çalışırsanız, spor salonuna gitmeden önce vücudunuza yiyecek sindirmek için yeterli zaman vermek önemlidir. Antrenmanınızdan en az bir veya iki saat önce sağlıklı ve dengeli bir kahvaltı yapın - sindirim rahatsızlığına veya rahatsız edici bir mideye neden olabilir. Ayrıca erken bir antrenmandan sonra kahvaltı da yiyebilirsiniz, ancak egzersizden önce bir aperatif veya enerji içeceğinin alınmasına yardımcı olur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407