Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


İndüksiyonlu Ocaklarda Sağlık Sorunları

Diğer Hususlar

 1. İndüksiyonla pişirme, indüksiyon ünitesinin üstünde oturan pişirme kabını ısıtmak için manyetik bobin kullanan bir tür elektrikli pişirme türüdür. Bobin kendisi ısınmaz. İndüksiyonlu ocaklar genellikle ticari mutfaklarda kullanılır, çünkü yiyecekleri normal elektrikli veya gazlı ocaklardan daha hızlı pişirirler. Sadece tava ve yiyecekler ısındığından, mutfak daha serin kalır.

İndüksiyon Nasıl Çalışır

 1. Circulon.com web sitesi, indüksiyon bobinlerinin manyetik alan üreten elektronik güce bağlı olduğunu açıklar. Elektromanyetik alan salınım yapar, metal tavadaki elektronların ileri geri hızla hareket etmesine neden olur ve tavada yiyecek pişirebilecek kadar ısınır. Bobinler ve üzerlerini örten cam ocaklar ısınmaz, çünkü manyetik madde içermezler.

Özellikler

 1. Yiyecekler indüksiyonla yüzde 50'ye kadar daha hızlı pişiyor. Sıcaklık ayarını değiştirdiğinizde, elektromanyetik alan neredeyse anında ayarlanır ve böylece pişirme sıcaklıkları üzerinde mükemmel kontrol sağlar. Özürlü insanlar ve çocuklar, mutfak ocaklarının yakınında güvenle çalışabilirler ve dökülmeleri temizlemek kolaydır. İndüksiyonlu ocaklar enerji tasarrufu sağlar, çünkü manyetik enerji doğrudan tavaya gider ve çok az ısı kaybedilir.

Radyasyon Riskleri

 1. İndüksiyonlu ocaklar mikrodalga radyo frekansına benzer şekilde oldukça düşük frekanslı radyasyon üretir. TheInductionSite.com'a göre, bu tür bir radyasyon kaynağından birkaç inç uzaklığa kadar hiçbir şeyden yoksun kalıyor. Normal kullanım sırasında, herhangi bir radyasyonu absorbe etmeye çalışan indüksiyon ünitesine yeterince yakın olmayacaksınız.

Kardiyak İmplant Riskleri

 1. Kalp pili veya defibrilatör yerleştirilmiş olanların indüksiyonlu pişirmenin güvenliğini belirlemek için çalışmalar yapıldı. PubMed.gov'daki bir makale, kalp pillerinin indüksiyonlu pişirme ünitesi parazitine neden olmadıklarını bildirmektedir. “Europace” de yayınlanan bir başka rapor, eğer tek kutuplu ve sol taraftaysa ve kişinin bir tencerenin bobinin üzerine konsantre bir şekilde yerleştirilmediği ocak yüzeyine yakın durduğunda implante edilmiş kalp pili ile ilgili problemlerin ortaya çıkabileceğini belirtmektedir.

Tencere

 1. İndüksiyonlu bir ocakta kullanılan pişirme kabı, manyetik alanın çalışması için demirli olmalıdır. Federal Halk Sağlığı Ofisi, bobini kaplamak için doğru tava boyutunu kullanmanızı, tavayı ortalanarak bobin tamamen kaplanmasını önerir. Yalnızca ocak yüzeyinde oturacak düz dipli tavalar kullanın; Tavalar ocak ile iyi temas etmelidir. Akışın vücudunuzdan akmasına izin verebilecek metal pişirme kaşıklarını kullanmaktan kaçının.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407