Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


İnce Kabuklu Peynirli Pizza Daha Sağlıklı Nasıl Tutulur

 1. Normal bir kabuk yerine ince hamurlu pizza sipariş etmek daha sağlıklı bir seçim olabilir, çünkü yağ, karbonhidrat ve sodyum oranı genellikle düşüktür. İnce hamurlu pizzada beslenme bazı vitamin ve mineral yararları içerir, ancak doymuş yağ ve kaloriler için sağlıklı önerileri aşmamak için alımınızı sınırlamanız gerekir.

İnce Kabuklu Pizza Kalorileri

 1. Pizzadaki besinler restorana veya markaya göre değişir, ancak genel olarak pizza tipik Amerikan diyetindeki en yüksek kalori kaynakları arasındadır. Örneğin, bir dilim Pizza Hut 12 inç İnce 'Crispy Crust Crust peynirli pizzada 209 kalori var. Karşılaştırıldığında, SELFNutritionData'ya göre 12 inç kalınlığında bir kabuklu peynirli pizzadan bir dilim kaloriyi 280'e çıkardı.

 2. 12 inçlik ince kabuklu peynirli bir pizza yerseniz, 1.736 kalori tüketirsiniz. Günlük 2.000 kalorilik bir diyet uygularsanız, bu günlük değerin (DV) yüzde 87'sini temsil eder. 2015-2020 Amerikalılar İçin Diyet Kılavuzları, yaş ve fiziksel aktiviteye bağlı olarak, yetişkin kadınlar için 1.600 ila 2.400 ve yetişkin erkekler için 2.000 ila 3.000 arasında günlük kalori alımını önermektedir. Bu nedenle porsiyon kontrolü, vücut ağırlığınızı kontrol etmek istiyorsanız kalori tüketimini sınırlamak için çok önemlidir.

İnce Kabuklu Pizza'daki Karbonhidratlar

 1. A Pizza Hut İnce 'Gevrek Crust Crust peynirli pizza, kalın bir crust pizzadan daha az karbonhidrat içerir. İnce hamurlu pizzalardaki karbonhidrat miktarı, DV'nizin yüzde 7'si olan yaklaşık 20 gramdır. Bu, bir dilim kalın kabuklu peynirli pizza veya yüzde 10 DV'deki 30 gram karbonhidratla karşılaştırılır. Pizza, özellikle iyi bir lif kaynağı değildir, ince bir kabuk diliminde sadece 1,1 gram ve kalın bir kabuk diliminde 1,7 gram sağlar.

Yağ ve Doymuş Yağ İçeriği

 1. Bir dilim Pizza Hut Thin 'Crispy Crust pizza, 9,7 gram toplam yağa - yüzde 15 oranında DV - 4.8 gram doymuş yağ dahil. 2015-2020 Amerikalılar için Diyet Kılavuzuna göre, yetişkinler doymuş yağ alımını günlük toplam kalorilerin yüzde 10'undan fazla olmamalıdır.

 2. Eğer soslarınızda tam yağlı peynir, sucuk veya sosis varsa, daha fazla doymuş yağ ekleyeceksiniz. Daha az doymuş yağ içeren baharatlar arasında beyaz peynir veya mozzarella gibi az yağlı peynirler ve domates, biber, mantar, ıspanak, fesleğen ve enginar gibi sebzeler bulunur.

İnce Kabuklu Pizza Beslenmesi

 1. Pizza'nın bazı besinsel yararları var. Örneğin, her dilim Pizza Hut Thin´in Crispy Crust peynirli pizzası, yüzde 21 oranında DV olan 10.6 gram protein sağlar. Bir dilim peynirli pizza da, tiamin için yüzde 10 DV, niasin ve B12 vitamini ve yüzde 11 riboflavin için de dahil olmak üzere B vitaminleri sağlar. B vitaminleri vücudunuzdaki normal fizyolojik ve metabolik işlevleri sürdürmek için çok önemlidir.

 2. Ek olarak, ince peynirli pizza pizza, sırasıyla yüzde 22 ve yüzde 23 DV ile iyi bir fosfor ve selenyum kaynağıdır. Fosfor, kemikleriniz ve enerji üretiminiz için önemlidir. Selenyum, tiroid ve bağışıklık fonksiyonuna yardımcı olan bir antioksidandır. Pizza ayrıca yüzde 10 DV manganez, yüzde 9 DV çinko ve yüzde 19 DV kalsiyum içerir. Kalsiyum sinir iletimi, kan basıncı regülasyonu ve kas fonksiyonu için önemlidir.

Pizza Sodyumda Çok Yüksek

 1. Pizza Hut İnce 'n Crispy Crust peynirli pizza, dilim başına yüzde 23 DV olan 541 miligram sodyum içerir. Bir dilim kalın hamurlu peynirli pizza yaklaşık yüzde 26 DV'ye sahiptir. Sağlıklı yetişkinler günde 2.300 miligramdan fazla sodyum tüketmemelidir, çünkü aşırı yüksek sodyum diyeti yüksek tansiyona veya böbrek hastalığı ve felç riskinin artmasına katkıda bulunabilir.

 2. Pizzanızın tuz içeriğini azaltmak için ince bir kabuk seçin ve İsviçre, Monterey Jack, ricotta veya Parmesan gibi daha az sodyum içeren bir peynir ve yerine taze domatesler ile sipariş edin domates sosu. Hamsi, zeytin ve sucuk gibi tuzlu içeceklerden kaçının. Örneğin, sadece 2 dilim biberli pizza her dilim pizzaya 69 miligram sodyum ekleyebilir.

 3. Pizza Hut İnce 'n Crispy Crust peynirli pizza, dilim başına yüzde 23 DV olan 541 miligram sodyum içerir. Bir dilim kalın hamurlu peynirli pizza yaklaşık yüzde 26 DV'ye sahiptir. Sağlıklı yetişkinler günde 2.300 miligramdan fazla sodyum tüketmemelidir, çünkü aşırı yüksek sodyum diyeti yüksek tansiyona veya böbrek hastalığı ve felç riskinin artmasına katkıda bulunabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407