Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Nane Şekeri'nin Faydaları Nelerdir?

Diğer Bitki Bazlı Protein Kaynakları

 1. Nane yağının en yaygın kullanımlarından biri, naneli şekerler, şekerler, nane çubukları ve çikolata şekerlemeleri dahil olmak üzere çeşitli şekerler için bir tatlandırıcıdır. Eski Mısırlılar nane bitkisini şifalı bir bitki olarak kullanıyorlardı, ancak ilk olarak 1696'da biber tarlasında yetişen bir tarlada yetişen bir İngiliz botanikçi açıkladı. dünyanın taze nane. Nane bitkisinden elde edilen yağ, Harvard Health Publications'a göre, çoklu ısıya dayanıklı farmakolojik olarak önemli bir madde olan mentol içerir.

Sindirim Faydaları

 1. Yemekten sonra darphane yalnızca lezzet nedeniyle değil, yemekten sonra tüketilen nane gazı azaltabilir ve sindirime yardımcı olabilir. Nane yağındaki soğutma mentol, mide zarını harekete geçirir ve mide ağrısını hafifletir, bu nedenle nane şekeri emmek, midenizi yatıştırır. Hazımsızlık belirtileriniz gastroözofageal reflü hastalığı veya GERD ile ilişkiliyse, nane ürünleri kullanılmamalıdır. Nane yağı hiçbir zaman bebeklere veya çocuklara verilmemelidir. Nane yağından yapılan şeker, bazen mide duvarını uyuşturarak mide bulantısını ve kusmayı hafifletebileceğinden deniz ve hareket hastalığını tedavi etmek için kullanılır. Nane şekeri, hamilelik sırasında sabah bulantısı nedeniyle mide bulantısını rahatlatabilirse de, Alternatif Tıp Ansiklopedisi, geçmişte düşük yapan kadınların nane kullanımlarını sınırlandırması gerektiği konusunda uyarır, çünkü büyük miktarlarda düşüklüğü tetikleyebilir. Bebeklerini emziren kadınlar nane yağı içeren ürünler kullanmamalı veya tüketmemelidir.

Solunum Giderimi

 1. Nane çayı ve şekerli mentol, tükürük üretimini artırabilir, bu da öksürüğe neden olan refleksin yutulmasına ve bastırılmasına neden olabilir. Mentol ayrıca güçlü bir dekonjestan görevi görebilir ve havasız bir burnu temizleyebilir ve nefes almayı kolaylaştırabilir. Nane balgam söktürücü olarak çalışır, çünkü mentol mukus incelir, balgam gevşetir ve öksürükler kırılır. Yüksek dozlarda nane yağı toksik olabilir ve zehirli olan saf mentol asla yutulmamalıdır. Yağı tentür formülasyonları ile karıştırmayın.

Ağrı kesici

 1. Nane aromalı şeker bazı ağrıları ve ağrıları köreltmek için kullanılabilir. Ağrılı uyaranlara tepki veren sinirleri inhibe edebilir ve bu geçici olmasına rağmen, tahriş edici bir öksürük veya ağrıyan kaslardan kısa bir soluklanmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Nane şekeri, nane ya da sakız içindeki mentol, ağzınızda bir soğutma hissi üretir, çünkü soğuk sıcaklıkları algılayan sinirleri uyarır, bu nedenle nane şekeri emmek rahatsız edici bir boğaz ağrısını yatıştırır.

Gerilim azaltma

 1. Nane, kas spazmlarını veya kramplarını sakinleştirmeye yardımcı olacak özellikleri içeren sakinleştirici bir bitkidir. Nane şekeri sadece tadı iyi değil, aynı zamanda Çiftçi Almanakına göre ne zaman kullandığınıza bağlı olarak hem rahatlatıcı hem de canlandırıcı bir etkiye sahip olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407