Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Muzlu Ekmeğin Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Diğer Potansiyel Sağlık Faydaları

 1. Muz ekmeğinizi nereden aldığınıza bağlı olarak, bir sağlık bombası veya sağlık artışı olabilir. Paketlenmiş ve unlu ekmeklerin çoğu kalori, şeker ve yağ bakımından yüksek olma eğilimindedir. Bununla birlikte, şirketler ve fırıncılar daha hafif, daha besleyici bir muz somunu isteğinin farkında olduklarından, daha sağlıklı ekmekler için seçenekler artmaktadır. Evde kendinize ait bir şeyler yapmak, günlük tadını çıkarabileceğiniz sağlıklı, lezzetli bir ekmek için malzemeleri kontrol etmenin ideal yoludur.

Kepekli Tahıllar

 1. Rafine beyaz unlarla yapılan ekmekler yerine tam tahıllı muz ekmeği satın alın veya hazırlayın. Rafine unlar, kepek ve mikrop tabakalarından sıyrılarak az miktarda besin değerine sahiptir, bu da esansiyel vitamin, mineral ve lif kaybına neden olur. Bunun aksine, tam tahıllı unlar tahılın tüm katmanlarını koruduğu için, B-6 vitaminleri ve enerji üretimi için magnezyum dahil olmak üzere bir vitamin ve mineral kaynağıdır. Tam tahıllı muz ekmeği aynı zamanda iyi sindirime yardımcı olan ve tokluğu artıran bir lif kaynağıdır.

Muz

 1. Muzlar, muz ekmeğinin tüm yıldızıdır, tedavi için doğal olarak tatlı bir tat ve aroma verir. Sarı meyveler, zihinsel ve fiziksel işlemler için yakıt olarak kullanılan temel bir besin maddesi olan bir karbonhidrat kaynağıdır. Kayıtlı diyetisyen ve beslenme uzmanı Megan Ware, "Bugün Tıp Haberleri" başlıklı muzda, muzların kanser riskini azaltmada, kan basıncını düşürmede ve sindirim sağlığını iyileştirmede yardımcı olabileceğine dikkat çekiyor. Bu, A ve C vitaminlerini içeren vitaminlerinden; potasyum dahil mineraller; ve diyet lifi.

Protein

 1. Muz ekmeği karbonhidratta yüksek olma eğiliminde olmasına rağmen, doğru içeriklere sahip bir protein kaynağı olabilir. Protein kas büyümesi, onarımı ve iyileşmesi için gerekli olan temel bir besindir. Ayrıca kan şekeri seviyelerinin dengelenmesine yardımcı olur ve tam bir somun ekmek yemenizi engellemek için aç bir iştah açar. USDA Ulusal Besin Veritabanına göre, 60 gramlık bir dilim muz ekmeği yaklaşık 3 gram protein alabilir.

Sağlıklı Yağlar

 1. Muz ekmeği, fındık ve zeytinyağı gibi bileşenler içeren sağlıklı tekli doymamış yağlar sunar. Sağlıklı Aşçı Teresa Cutter, sağlıklı yağların, kan şekeri seviyelerinin yanı sıra düşük kolesterol seviyelerini dengelemeye yardımcı olduğunu belirtir. Kesici, besleyici olarak zengin, çökmekte olan bir somun için 2 bardak badem unu, 1/4 bardak öğütülmüş keten tohumu ve 1/4 bardak zeytinyağı kullanarak bir muz ekmeği hazırlar. Kahvaltıda haşlanmış bir yumurta veya bir öğleden sonra atıştırması için bir çorba kaşığı fıstık ezmesi ile bir dilim alın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407