Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Muz Somun Ekmeği Kilo Vermek İçin Kötü mü?

Azaltılmış Alerjik Reaksiyonlar

 1. Kilo vermek, kalorileri azaltmanızı gerektirir, ancak bu, hedefinize ulaşana kadar kereviz çubuklarına ve kızarmış tavuğa yapışmak anlamına gelmez. Bir dilim ev yapımı muzlu somun ekmeği gibi arada bir muamele, tüm diyetinizi yapmaz veya bozmaz. Çok fazla yemek yemediğiniz sürece hiç kimse kilo almanıza neden olmaz. Muzlu somun ekmek için bir hankçınız olduğunda, bu lezzetli hızlı ekmeği biraz daha diyet yapmak için şekeri ve yağı kesen tarifler arayın.

Muzlu Ekmek Beslenmesi

 1. Muz somun ekmeğinde muz ve fındık var olsa da - genelde sağlıklı kabul edilen iki yiyecek - geleneksel tariflerde genellikle doymuş yağlar ve bir bardak şekere kadar bulunur. Bir dilim muzlu somun ekmeği, 543 kadar kalori ve 25 gram yağ içerebilir. Günde 1,200 ila 1,500 kalori almayı deniyorsanız - genellikle kilo vermek için önerilen bir sayı - bu dilim toplam günlük kalorinizin yüzde 36 ila 45'i arasındadır.

Kaloriler Hakkında

 1. Birkaç kilo vermek, kalori alımınızı sınırlamanızı gerektirir. Günlük tükettiğinizden 250 ila 500 kalori yakmayı başarabilirseniz, bir hafta boyunca 0,5 ila 1 pound kaybedersiniz. Genellikle, daha az kalori almanın ve daha fazla egzersiz yapmanın kombinasyonu bu açığı yaratır. Kalorileri kolayca kesmenin bir yolu, fazla şeker içeren yiyecekleri, rafine unu ve minimum beslenmeyi yemek planlarınızdan uzaklaştırmaktır. Muzlu ekmek için birçok tarif bu boş kalori kategorisine girer. Muzlu somun ekmeğinin hazır paketlenmiş versiyonları, diyet felaketi olabilecek ilave şeker ve sağlıksız yağlarla doludur. [! 40 => 1130 = 4!

 1. Ara sıra fırından çıkan bir dilim ev yapımı muzlu somun ekmeği sadece bir özlem tatmin edebilir, böylece aşırı derecede mahrum hissetmezsiniz. 2010 yılında “Psikosomatik Tıp” dergisinde yayınlanan bir araştırma, düşük kalorili bir diyetin diyetin stres düzeyini artırabileceğini ve böylece yağ depolamasını teşvik edebilecek daha fazla kortizol hormonunu dışarı pompalamasına neden olduğunu gösterdi. Bazen muz ekmeği eklemeyi tercih ederseniz, beyaz unun yarısını kepekli ve yağın yarısını elma püresi ile değiştirerek daha sağlıklı bir versiyon hazırlayın. Çoğu tarifte, ekmeğin tadı veya dokusu üzerinde az bir etkiye sahip olarak şekeri dörtte bir ila üçte bir oranında azaltabilir veya özellikle pişirme için yapılan düşük kalorili bir şeker yerine kullanabilirsiniz. Süper kabarcıklı kahverengi muzlar kullanıyorsanız, doğal tatlılıkları şekeri tamamen atlayabileceğiniz anlamına gelebilir. Bu, ekmeğin dokusunu biraz değiştirebilir ve yine de sadece tatlı bir ipucu bırakabilir.

Beslenme ve Açlık

 1. Kalorileri keserken gerekli tüm besin maddelerinin takılması zor bir iştir. Günlük olarak tahsis edilen kalorilerinizin çoğunu muz ekmeğine harcamak, yeşil sebzeler, taze meyveler, kepekli tahıllar ve yağsız protein gibi besleyici gıdalar için daha az alana sahip olacağınız anlamına gelir. Bu besinler diyet yapanlar için değerlidir çünkü servis başına az kalori içerirler. Birçoğunu yiyebilir ve hala kalori payın içinde kalabilirsin. Muzlu somun ekmeği kalori yoğundur, yani küçük bir porsiyonda çok fazla kalori vardır ve sizi yeterince doldurmayabilir. Sınırlı kalorili diyetinize sığdırmayı başarsanız bile, kendinizi aç hissetmenize neden olabilir. Sonunda, bu açlık sizi diyetinizi tamamen terk etmenize yol açabilirDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407