Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Muhallebi Vs. Dondurma

Kalsiyum ve Kilo Kaybı

 1. Muhallebi ve dondurma, çok sayıda besin içeren, aynı zamanda yağ ve şeker bakımından yüksek olan kremsi tatlı yiyeceklerdir. Eğer bir porsiyon muhallebi ya da dondurma, lezzetli bir tatlı fikriniz ise, nütrisyonel olarak nasıl karşılaştırdıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Dondurma ve krema arasındaki temel fark, krema zengin dokusunu oluşturmak için kullanılan yumurta sarısı içeriği daha yüksektir ve bu fark tatlıların tadını ve beslenmesini değiştirir.

Kaloriler ve Yağ

 1. Tatlıların çoğu kalorileri ve yağları yüksektir, bu da tatlı bir yemeğin tadını çıkarmak istiyorsanız önceden plan yapmayı önemli kılar. Düzenli olarak tatlı yerseniz, sağlıklı olandan daha fazla yağ ve kalori tüketiyor olabilirsiniz, bu da kilo almanıza neden olabilir. Kalp hastalığı ve Tip 2 diyabet, yüksek yağ alımına bağlı durumlardır. 1/2 bardak yumurta kreması porsiyonu 147 kalori, 6.46 gram yağ ve 3.05 gram doymuş yağ içerir. Aynı miktarda flanşlı muhallebi, 222 kaloriye, 6.17 gram yağa ve 2.75 gram doymuş yağa sahiptir. 1/2 bardak çikolatalı dondurma, 143 kaloriye, 7.26 gram yağa ve 4.48 gram doymuş yağa sahiptir. Vanilyalı dondurmada 137 kalori, 7.26 gram yağ ve 4.48 gram doymuş yağ bulunur.

Şeker

 1. Tatlılarınızdaki şeker miktarı sağlık sorunudur. Eklenen şekerler herhangi bir besin sağlamadan kalori sayısını arttırır. Çok şekerli yiyecekler yerseniz, diş çürümesi gelişebilir veya sağlıksız bir kilo alabilirsiniz. 1/2 bardak yumurta kremalı porsiyon 15,51 gram şeker içerir ve aynı flanş tipi muhallebi kısmının 35,42 gram ilave şekeri vardır. 1/2 su bardağı çikolatalı dondurma 16,74 gram şeker içerir. 1/2 bardak vanilyalı dondurma porsiyonu en düşük şeker seçeneğinizdir, ancak yine de 14.01 gram şeker vardır.

Kalsiyum

 1. Muhallebi ve dondurmalar size, dişlerinize ve kemiklerinize çok daha fazla fayda sağlayan bir mineral olan iyi miktarda kalsiyum sağlar. Kalsiyum kaslarınız, sinirleriniz ve hormon sistemleriniz için de önemlidir. 1/2 bardak yumurta kremalı porsiyon 151 miligram kalsiyum içerir. Aynı porsiyon tipi muhallebi porsiyonunda 127 miligram kalsiyum vardır. Dondurma servis başına kadar fazla içermez; çikolatalı dondurma 1/2 fincan porsiyon başına 72 miligram kalsiyum içerir ve aynı miktarda vanilyalı dondurma 84 miligram içerir.

İpuçları

 1. Dondurmanıza, hatta kremaya sağlıklı bir içecek ekleyebilirsiniz. Taze meyveleri deneyin veya özleminizi gidermek için tedavinize bir çay kaşığı çikolata serpin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407