Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Mısır yemek sizin için iyi mi?

Kaslara Direnç Eğitimi

 1. Mısır, sadece bir gıda kategorisine değil, iki kategoriye giren çok özel bir yemektir. Koçanın dışında yediğiniz çekirdekler sebze olarak sınıflandırılır, ancak bu çekirdekleri kurutup patlatırsanız, tahıl olarak kabul edilir. Mısır aynı zamanda antioksidanlar ve lif bakımından zengin bir beslenme merkezidir. Sebzeli gökkuşağınıza eklemek için sarı veya beyaz bir sebze arıyorsanız, mısır size bir hayli besin değeri sunar.

Makrobesin İçeriği

 1. Çiğ sarı tatlı mısır, çiğ beyaz tatlı mısırla karşılaştırıldığında besinlerde bir miktar değişiklik gösterir. Her 1-bardak sarı mısır veya beyaz mısır porsiyonu için, besin değerleri:

GDO'lar Hakkında Bir Kelime

 1. Marketlerde ve çiftçi pazarlarında bulacağınız bazı mısırlar genetik olarak değiştirilmiş olabilir, bu da mısırın herbisitlere karşı direnç gösterip kendi insektisitlerini yapmak için genetik olarak tasarlandığı anlamına gelir. İnsanların genetiği değiştirilmiş yiyecekleri yemeyle ilgili birincil endişeleri, genin alerjik reaksiyonunu, genin genetiği değiştirilmiş yiyeceklerden vücudunuza aktarılmasını ve modifiye edilmiş genin diğer ürünlere aktarılmasını içerir. Organik olarak mısır ve mısır ürünleri satın alarak genetiği değiştirilmiş mısırlardan uzak durabilirsiniz.

Kan Basıncını Arttırır

 1. Mısır yemek, kan basıncını düşürmeye yardımcı olabilir. Bir fincan sarı mısır 392 miligram potasyum içerir ve 1 fincan beyaz mısır 416 miligram içerir. Diyetinizde daha fazla potasyum almak, sodyumun etkilerini azaltarak kan basıncını artırabilir. Potasyum tüketiminiz ne kadar yüksek olursa, hipertansiyonunuz varsa kan basıncındaki düşme o kadar yüksek olabilir.

 2. Amerikan Kalp Derneği, günde 4.700 miligram potasyum önermektedir. Mısır yemek, sarı veya beyaz olsun, günlük ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, potasyumda yüksek yiyecekler yemek herkes için, özellikle yaşlı yetişkinler ve böbrek hastalığı olan insanlar için iyi değildir. Potasyum ihtiyaçlarınızdan emin değilseniz doktorunuzla konuşun!

Antioksidanlar açısından zengin

 1. Diğer sebzeler gibi, mısır da vücudunuzdaki metabolizma gibi kimyasal işlemlerin doğal yan ürünleri veya metabolizma gibi doğal zararlı yan ürünler olan hücreye zarar veren serbest radikallere karşı iyi bir şekilde mücadele etmenize yardımcı olabilir. kirleticiler.

 2. Antioksidanlar, kalp hastalığı, kanser ve diğer kronik hastalıklar riskinizi azaltmanıza yardımcı olmak için bağışıklık sisteminiz için önemlidir. Mısır, buğday, pirinç veya yulaftan daha iyi bir antioksidan kaynağıdır. Mısırda bulunan antioksidanlar arasında karotenoidler, C vitamini ve E vitamini bulunur!

Gözleriniz için iyi

 1. Mısır, özellikle gözleriniz için iyi olan karotenoidleri içeriyor: lutein ve zeaksantin. Antioksidanlar olarak, lutein ve zeaksantin gözlerindeki sağlıklı hücreleri yüksek enerjili mavi ışığın zarar görmesine karşı korur.

 2. Amerikan Optometri Birliği, antioksidanların lutein ve zeaksantinin, makula dejenerasyonu ve katarakt gibi kronik göz hastalıkları geliştirmekten korunmanıza yardımcı olabileceğini ve mısır gibi bu besinler açısından zengin besinler yemenin tavsiye edildiğini bildirmektedir. .

Kabızlığı Azaltır

 1. 1 fincan sarı mısır porsiyonunda 2,9 gram lif bulunur ve aynı porsiyon beyaz mısırda ise 4.2 gram lif bulunur. Mısırdaki liflerin çoğu çözünmez liflerdir. Çözünmeyen lif, gastrointestinal sıvılarınız tarafından çözülmez ve değişmeden kalır.

 2. Elyaf dışkılarınıza hacim kazandırıyor, bu da vücudunuzun toksinlerden kurtulmasına yardımcı olmakla birlikte kabızlığın ve hemoroitlerin önlenmesine yardımcı olabilir. Sindirilmediğinden, çözünmeyen lif kalori içermez.

 3. 1 fincan sarı mısır porsiyonunda 2,9 gram lif bulunur ve aynı porsiyon beyaz mısırda ise 4.2 gram lif bulunur. Mısırdaki liflerin çoğu çözünmez liflerdir. Çözünmeyen lif, gastrointestinal sıvılarınız tarafından çözülmez ve değişmeden kalır.

 4. Elyaf dışkılarınıza hacim kazandırıyor, bu da vücudunuzun toksinlerden kurtulmasına yardımcı olmakla birlikte kabızlığın ve hemoroitlerin önlenmesine yardımcı olabilir. Sindirilmediğinden, çözünmeyen lif kalori içermez.



Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407