Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Mısır Yeme Neden Kolonun Temizlenmesinde

Yeni Bilim

 1. Mısırdaki nişasta, yiyecekleri karbonhidrat içeriklerine göre derecelendiren Glisemik İndeksinde orta dereceli bir karbonhidrat gıda olarak sıralanmasına katkıda bulunur. Bu, diyet yaparken kullanışlıdır, çünkü yüksek GI gıdaları kan şekerinizi artırabilir ve açlığı artırabilir. Bununla birlikte, mısırın orta derecesi bazı diyetisyenlerin tüketimini sınırlamasına neden olur. Mısırı sınırlayarak kolonunuzu temiz tutmak gibi sağlık yararlarını kaçırırsınız. Sağlıklı bir diyete dahil edildiğinde mısır, sindirim sağlığınızı desteklemek için lif ekler.

Mısırın Sağlığa Faydaları

 1. Orta boy bir mısır kulağı, 6 3/4 inç ila 7 1/2 inç uzunluğunda, yaklaşık 2.5 gram lif ve 99 kaloriye sahiptir. Amerikan Kalp Derneği, günde 25 gram lif yemeyi önerir. İki elyaf formundan - çözünen ve çözünmeyen - çözünmeyen lif, dışkıda bulunan suyu yumuşak tutmak ve düzenli bağırsak hareketleri için hareket halinde tutmak için suyu hapseder. Arizona Üniversitesi'ne göre mısır, karnabahar, yeşil fasulye ve patates gibi lif içeren yiyecekleri yemek, kolonunuzu temizlemeye yardımcı olan ve hemoroitler ve divertiküloz gibi sağlık sorunlarını önleyen düzenli bağırsak hareketlerini teşvik eder. Çözünen lif suda çözünür; kan şekeri seviyelerini ve kolesterolü düşürmeye yardımcı olur. Çözünür lif içeren yiyecekler arasında fındık, fasulye, elma, yaban mersini ve yulaf ezmesi bulunur.

Elyaf Kolonu Çalıyor

 1. Vücudunuz mısırda bulunan tipte çözünmeyen lifleri sindiremez. Kuzey Dakota Eyalet Üniversitesi'ne göre, sindirim sisteminden geçerken, çözünmeyen lif, kolonunuzu temizlemek için sert bir fırça gibi davranır. Lifin ayrıca dolgunluk hissinizi uzatmak gibi kalorik alımınızı azaltabilecek sağlık sorunları da vardır.

 1. İşleme, elyaf içeren kısım olan dış tahıl katmanı kaldırır. Kepekli tahıllar lif içeriklerini korurlar. Örneğin, beyaz pirinci porsiyonun bir buçuk bardağı, yaklaşık 2 gram lif taşır, aynı porsiyon kahverengi pirinci pirinci aynı porsiyonda yaklaşık 5.5 gram lif sağlar. Yüksek lifli yiyecekler, bir fincan porsiyon başına 12 gram lif sunan garbanzolar ve porsiyon başına yaklaşık 19 gram lif içeren siyah veya barbunya fasulyesi gibi

Sonuçlar

 1. Mısır içerenler de dahil olmak üzere her tür yüksek lifli diyet, bağırsaklarınızı düzenli hareketlerle temizlemenize yardımcı olur. Temiz bir kolon, kolon kanseri, kabızlık, ishal ve vücutta toksinlerin birikmesi de dahil olmak üzere birçok sağlık yararı sağlar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407