Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Mısır Ununda Beslenme

Haddock Alerjisi

 1. Mısır unu, mısır keklerinde veya mısır ekmeğinde ana etken olabilir veya greyderlerde veya çorbalarda kalınlaştırıcı olabilir; Aynı zamanda düzenli tariflerde buğday unu üzerinde bir değişiklik var. Beyaz ve sarı mısır unu için besin değerleri benzerdir ve bunlardan biri dengeli bir diyetin parçası olabilir. Mısır unu, besleyici-yoğun gıdalarla birlikte ölçülü olarak tükettiğinizde en sağlıklısıdır.

Beslenme Genel Bakış

 1. Bir bardak zenginleştirilmiş sarı mısır unu, neredeyse hiç doymuş yağ ile 416 kaloriye ve 4.4 gram toplam yağa sahiptir. 75 gram nişasta dahil 11 gram protein ve 89 gram toplam karbonhidrat içerir. Unun bu miktarı 7.3 gram diyet lifi sağlar ve bu da kolesterol seviyenizi düşürmenize yardımcı olabilir ve kabızlık riskinizi azaltabilir. Mısır unu, kolesterol içermez ve Linus Pauling Institute Micronutrient Information Center'a göre, lutein ve zeaksantin adı verilen phytonutrients ve antioksidanların bir kaynağıdır.

Zenginleştiren Besinler

 1. Rafine etme işlemi sırasında bazı besin maddeleri kepekli tahıllardan kaybedilir; ve zenginleştirilmiş mısır unu gibi zenginleştirilmiş tahıllar, geri kalan bazı besinleri içerir, böylece nihai ürün en az orijinal tam tahılın kadar içerecektir. Zenginleştirilmiş taneler, ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Dairesi'nden 2010 Diyet Kılavuzuna göre yüksek seviyelerde tiamin veya B-1 vitamini, riboflavin veya B-2 vitamini, niasin veya B-3 vitamini, folat ve demir içermelidir. Bir bardak zenginleştirilmiş mısır unu, 9 miligram demir, 1.8 miligram tiamin, 0.9 miligram riboflavin, 11 miligram niasin ve 238 mikrogram folat veya bu besinler için günlük değerin en az yarısına sahiptir.

Sodyum

 1. Mısır unu doğal olarak sodyumda düşük, 6 miligram zenginleştirilmiş sarı mısır unu içinde. Düşük sodyumlu diyet, yüksek tansiyonu önlemeye yardımcı olabilir veya zaten yüksek tansiyonunuz varsa tansiyonunuzu düşürmenize yardımcı olabilir. Tavsiye, sağlıklı yetişkinlerin 2.300 miligramdan fazla sodyum içermemesi ve hipertansif bireylerin günde 1.500 miligrama yapışmasıdır.

Diğer Besinler

 1. Kan basıncını düzenlemek için magnezyum ve potasyum gereklidir ve zenginleştirilmiş sarı mısır unu bir fincanında 106 miligram magnezyum ya da 2010 Diyet Kılavuzunda sağlıklı yetişkinler için belirtilen günlük değerin yüzde 27'si bulunur. Amerikalılar için 300 miligram potasyum veya günlük asgari 4.700 miligram potasyumun yaklaşık yüzde 8'i. Selenyum, vücudunuzdaki C ve E vitaminlerinin antioksidan aktivitesini destekleyen bir mineraldir ve unun 16 miligram selenyum veya günlük değerinin yüzde 23'ü vardır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407