Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Mısır unu yemenin faydaları nelerdir?

Sonuçlar

 1. Kurutulmuş mısır toz haline getirildiğinde mısır unu olarak adlandırılır. Mısır unu, ekmek ve krep gibi bazı tariflere eklenir, ancak polenta veya irmik yapmak için de pişirilebilir. Ayrıca, glüten duyarlılığı veya çölyak hastalığı olan insanlar için un için iyi bir alternatiftir. Yiyecekler de bazı besinler sağlar.

Temel bilgiler

 1. 3.5 ons porsiyon mısır unu porsiyonunda 384 kalori ve 5.88 gram yağ var. Yağın geri kalanı kalp sağlığına sahip doymamış yağlar şeklindedir. Daha etkileyici, mısır unu o kısmındaki yaklaşık 10 gram proteindir. Bu miktar günlük diyetlerinde kadınların ihtiyaç duyduğu 46 gram protein gramının yüzde 22'sini ve 56 gram erkeğin yüzde 18'inin her gün alması gerektiğini ifade eder. Mısır unu kolesterol içermez.

Mükemmel Bir Fiber Kaynağı

 1. Mısır unu, her 3.5 ons porsiyonda 9.4 gram lif içerir. Bu, her gün 25 gram lifli kadının yüzde 38'ine ihtiyaç duyuyor ve 38 gram erkeğin yüzde 25'i günlük diyetlerine dahil edilmeli. ABD Tarım Bakanlığı'na göre, yeterli miktarda lif almak, kalp hastalığı, diyabet ve obezite riskinizi azaltmada yardımcı olabilir.

Demir, Çinko, Niasin ve Daha Fazlası

 1. Üç buçuk ons ​​mısır unu, her gün 8 miligram erkeğin yüzde 38'i ihtiyacı olan ve günde 18 miligramın yüzde 17'sinin ihtiyacı olan yaklaşık 3 miligram demir tedarik ediyor. Demir, sağlıklı kırmızı kan hücreleri için gereklidir ve bağışıklık sisteminizi de sağlıklı tutar. Aynı kısım, 3.1 miligram çinko verir; bu da her gün 8 miligram kadının ihtiyaç duyduğu yüzde 39'unu ve erkeklerin ihtiyaç duyduğu 11 miligramın yüzde 28'ini gerektirir. Çinko, vücudunuzun yaralanmalardan iyileşmesini sağlar. Ayrıca, sırasıyla günlük 14 ila 16 miligram kadın ve erkekten, yaklaşık potasyum, fosfor ve magnezyum gerektiren 2,5 miligram niasin elde edersiniz.

Diyetinize Mısır unu Dahil

 1. Mısır unu, genellikle irmik denilen besleyici bir kahvaltı yapmak için hızlı ve kolay bir yol olarak suyla pişirin. Pişmiş mısır unu bal ile karıştırın ve üzerine protein, lif ve E vitamini eklemek için doğranmış fındıkları serpin. Güneşte kurutulmuş domatesler ve közlenmiş kırmızı biberleri karıştırıp sık sık polenta olarak adlandırılan daha lezzetli bir versiyon hazırlayın. Ayrıca tavuk veya patlıcan parmesanası için normal ekmek kırıntılarını mısır unu ile değiştirmeyi deneyebilirsiniz, bu da mısır unu glüten içermediğinden glütensiz diyetler yiyen insanlar için iyi bir seçenektir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407