Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Mısır Ekmeğinin Beslenme Faydaları

Beslenme ve Açlık

 1. Johnny pastası, Jonny pastası, Hint pastası ya da büyüleyici sömürge geçmişine sahip yarım düzine başka adı olan Mısır ekmeği, Kuzey Amerika kıtasına yerleşen öncüler için portatif yemekler sağladı. Bu altın muamele tarifi, son 300 yılda çok az değişti, ancak besin değeri için takdirimiz kesinlikle arttı.

Oran

 1. Mısır ekmeği, ilk tüketicileri için iyi yemek yaptı, çünkü yapmak çok kolaydı; Amerikan yerlilerinin mısırından mısır unu, bir ocakta ya da fırında düz bir tavada pişmiş yumurta ve süt. Çok yönlüdür ve bir kek tavasında ya da yassı kreplerde pişirilebilir. Elle kolayca öğütülmüş tam tahıllı yapılmış basit, sağlıklı ve dolgulu; Mısır ekmeği, tanıdık bir Amerikan yemeği olmak için kuzeyden güneye ve Appalachians'ın üzerinden geçti.

Elyaf

 1. Mısır ekmeğinin temel maddesi olan mısır unu tam bir tahıldır. Tam tahıllı gıdalar, kepeğin yanı sıra meyveli tahılın mikrop ve endospermini içerir - ve içerdikleri tüm besinleri. Tam tahıllı yiyecekler, diyet için gerekli olan lifleri sağlar; bu, yalnızca bağırsak hareketlerini düzenlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda, kolesterolü emer ve sindirim sistemi içinde hareket ettikçe kan şekerlerini azaltır. 1 oz. mısır ekmeği porsiyonunda 1.8 g lif bulunur. Ve lif sindirilmediğinden, sadece sindirim sisteminden geçtiğinden, kendi kalorilerini eklemeden dolduruyor.

Besin

 1. Mısır ekmeği pek çok besin maddesi için iyi bir kaynak. Mısır ekmeğinde kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor, potasyum, folik asit, folat ve A, B-6 ve B-12 vitaminleri bulunur. Ne yazık ki, hazırlanan karışımlar ayrıca fazladan sodyum, şeker ve hayvansal yağlar içerebilir. Mısır ekmeğinize ne kadar ilave bileşen girileceğini kontrol etmenin yolu, mısır ekmeğinizi sıfırdan yapmak veya ambalaj etiketlerini dikkatlice okumaktır. Diğer kepekli tahıllarla aynı ana besinleri içermesine ek olarak, mısır ekmeği de seçici küçük çocukların sevdiği bir tada sahiptir.

Yeni Bilim

 1. Mısır ekmeğinin sizin için iyi olmasının diğer nedenleri daha yeni araştırmalardan geliyor. Mısır ekmeği, esansiyel amino asitlerin 10'unu, büyümeyi kontrol eden proteinler için yapı bloklarını, hücresel süreçleri ve organ fonksiyonunu içerir. Daha yeni bir araştırma alanı, hücreleri oksidasyonun zarar görmesine karşı koruyan kimyasallar olan antioksidanlar ile ilgilidir. Portakal ve sarı yiyecekler, A vitaminine dönüşen bir madde olan beta-karoten bakımından yüksek puan alır ve kanserler, kalp hastalıkları ve felç riskini azaltmaya ve hatta yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olabilir. Purdue Üniversitesi, Gıda Bilimi Bölümü'nden Dr. Mario Ferruzzi, göre öğütülmüş mısır ürünlerinde alışılmadık bir şekilde bulunur. “Tarım ve Gıda Kimyası Dergisi” nin Ağustos 2011 sayısında yayınlanan öğütülmüş mısır antioksidanları üzerine yaptığı çalışma, karotenoidlerin bu “biyolojik olarak erişilebilirliğinin” daha önce antioksidan mevcudiyeti için değerli olan çok çeşitli gıdaların seviyelerinin aynı olduğunu veya aştığını tespit etti. - Ispanak ve havuç gibi sebzeler dahil.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407