Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Mısır Ekmeğinin Besinsel Faydaları

Diyetinize Tabasco Sos Eklemek

 1. ABD Tarım Bakanlığı'nın MyPlate web sitesindeki diyet kuralları, insanların her gün birkaç porsiyon yemek yediğini gösteriyor - kadınlar için altı ons, erkeklerin de tam olması için yedi. Diyetinize mısır ekmeği eklemek, günlük önerilen alımınıza ulaşmanıza yardımcı olur. Mısır ekmeği etkileyici bir beslenme profiline sahip olsa da, bazı dezavantajları vardır. Örneğin, mısır ekmeği içindeki kaloriler, iki 6-inç ekmeğe eşdeğer olan 2 onsluk bir porsiyon başına 218 kaloride orta derecede yüksektir. Mısır ekmeğinin MyPlate'teki beslenme dağılımı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Elyaf Dolu

 1. Mısır ekmeği, lif içeriği sayesinde, sindirim sisteminizi olumlu yönde etkiler. Lif suyu emer ve kabızlığa katkıda bulunabilecek aşırı sert dışkıyı önler. Lif açısından zengin bir diyet aynı zamanda hemoroitlerle savaşır ve divertiküler hastalığın kontrolüne yardımcı olur. Her 2 ons mısır ekmeği, 6.3 gram diyet lifi sağlar. Bu, Colorado State Üniversitesi'ne göre, sırasıyla kadınlar ve erkekler için önerilen günlük lif alımının yüzde 25 ila 17'sini oluşturuyor.

Sağlıklı Hücreler ve Kemikler İçin Fosfor

 1. Mısır tortillalarının beslenme profili, fosfor içeriğinden dolayı sağlık yararları da sunuyor. Fosfor, sağlıklı dokunun temel bir yapısal bileşenini oluşturur - DNA'nın yanı sıra hücre zarlarında da bulunur. Aynı zamanda sağlıklı kemik dokusuna katkıda bulunur, kırmızı kan hücresi işlevini destekler ve kanınızın asitliğini kontrol etmek için kimyasal bir tampon görevi görür. Her 2 ons mısır ekmeği size her gün ihtiyacınız olan fosforun yüzde 45'i olan 314 miligram fosfor sağlar.

Mineralleri Aktive Eden Metabolizma

 1. Mısır ekmeği aynı zamanda enzim işlevi için gerekli iki mineral olan bakır ve manganez kaynaklarıdır. Manganez kemik büyümesini destekleyen ve yara iyileşmesine yardımcı olan enzimleri aktive ederken bakır, sinir sistemi işlevi için gerekli enzimleri aktive eder. Bakır ve manganez ayrıca metabolizmanızı desteklemek için gereken enzimleri aktive eder. Her 2 onsluk kısım, erkekler ve kadınlar için önerilen günlük alımın yüzde 14 ve 18'i olan 0.33 miligram mangan içerir. Bu porsiyon büyüklüğü ayrıca 154 mikrogram bakır veya önerilen günlük alımın yüzde 17'sini içerir. [! 1151 => 1130 = 5!

 1. Mısır tortilla sargısında yaklaşık 8.5 g karbonhidratla, sebzeler ve yağsız protein kaynakları ile eşleştirilmişler. Basit ama lezzetli ve besleyici bir yemek için ıspanak, domates, ızgara tavuk ve salsa ile doldurun veya vejeteryan dostu bir seçenek istiyorsanız, ızgara tavuk yerine siyah fasulye kullanın. Mısır ekmeğini dilimler halinde kesin, hafifçe zeytinyağı ile fırçalayın ve ardından sağlıklı tortilla "cipsleri" için fırında pişirin ve sonra cipsleri humusla servis edin veya yeşil yapraklı salataları süslemek için kullanın.

Yağlandırın ve Yağ Kesin

 1. Aromalı tortilla cipsleri satın almak yerine, kalorileri kesin ve yağsız olarak kendiniz yapın. Bir çerez tabakasında her biri 8 yonga büyüklüğünde kesilmiş ekmeği düzenleyerek başlayın. Bir spritzer kullanarak, her çip üzerine bir yağ ve limon suyu karışımı püskürtün. Daha sonra biber tozu, taco baharatı, kimyon, biber veya yenibahar gibi öğütülmüş baharatlar kullanarak en sevdiğiniz lezzetleri serpin. Tencereyi yarıya kadar döndürerek 350 derece F'de 15 dakika pişirin. Bu tarif sadece 4.1 g yağ içeriyor, Tüm Recipes.com izniyle.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407