Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Mısır Bir Sebze midir?

Mezuniyetlere Katılmanın Zekice Yolu

 1. Mısır, dünyadaki pek çok insan için diyetin temelini oluşturur. Garnitür olarak, çorbada, güveçte ve daha birçok yerde bulunur. Mısır taneleri yerleştiğinde, bir filmi izlerken en sevdikleri atıştırmalık haline gelirler.

 2. Mısırın günlük yaşamımızda düzenli kullanılmasına rağmen, bunun hakkında düşündüğünüz kadar fazla bir şey bilmiyor olabilirsiniz.

 3. İşte gerçekten sebze olarak sayılıp sayılmadığına bir bakalım.

Mısır nedir?

 1. Mısırın sebze sesi olup olmadığı sorusuna cevap vermek basit gibi olur. Aslında, göründüğünden biraz daha karmaşık.

 2. Mısırın tamamı koçanda yediğiniz gibi bir sebze olarak kabul edilir. Mısır çekirdeğinin kendisi (patlamış mısırın nereden geldiği) tahıl olarak kabul edilir. Daha spesifik olmak gerekirse, bu mısır şekli "bütün" bir tahıldır.

 3. İşleri biraz daha karmaşıklaştırmak için patlamış mısır gibi birçok tahıl meyve olarak kabul edilir. Bunun nedeni bitkinin tohumundan veya çiçek kısmından gelmesidir.

 4. Buna karşılık, sebzeler bitkinin yapraklarından, gövdelerinden ve diğer kısımlarından. Bu nedenle, insanların sebze olarak düşündükleri bazı yiyeceklerin aslında domates ve avokado gibi meyveler olduğunu

Mısırın tarihi nedir?

 1. Mısır başlangıçta Amerika'da başladı. Dünyada yetişen en popüler mahsul. Dünyanın birçok yerinde, buna mısır denir.

 2. En popüler üç mısır türü:

 3. Mısırın bir tür Meksika çimlerinden geldiğine inanılıyor. Fakat mısırın kendisi aslında vahşi yerlerde hiçbir yerde yetişmiyor.

Mısır yemenin sağlığa faydaları nelerdir?

 1. Mısır yemenin bir çok sağlık yararı var. Ancak faydaları, yediğiniz mısır, örneğin patlamış mısır veya tatlı mısır gibi biraz farklılık gösterir.

 2. Mısır tam tahıllı. Tam tahıl, tam tahıl gibi göründüğü gibi. Kepekli tahıllar en besleyici tahıl türüdür. Vitamin, mineral ve lif içerirler. Mısır özellikle diğer tahıllardan çok daha fazla A vitamini içerir. Aynı zamanda harika bir antioksidan kaynağıdır.

 3. Mısır da nişastalı bir sebze olarak kabul edilir. Şeker, yağ ve sodyum bakımından diğer nişastalı sebzelerden daha düşüktür.

 4. Mısır koçanı veya patlamış mısır (düz) üzerinde mısır yerseniz, bol miktarda besin var. İçerirler:

 5. Mısırın diğer sağlık yararları arasında şunlar bulunur:

Mısır nasıl yenilir

 1. Mısır, çeşitli şekillerde servis edilebilecek bir şeydir. Mısır koçanında mısır ve mısır yedin, ancak diyetinize daha fazla mısır alabileceğiniz neredeyse sınırsız tarifler ve yöntemler mevcut.

 2. Buharda pişmiş ve haşhaşlı mısır muhtemelen mısır yemenin en yaygın yollarından ikisidir, ancak aşağıdakiler diyetinize mısır eklemek için yeni yollar bulmaya başlamanıza yardımcı olacak birkaç reçetedir.

 3. Mısırlı kekler, herhangi bir öğüne mükemmel bir katkı sağlıyor. Normal beyaz rulolar için besleyici bir ikamedirler. Tarif al.

 4. Bu yemek sağlıklı bir yemek olarak harika. Kıyılmış tavuğu çıkarırsanız, hemen hemen her öğünün yanına eklenebilir. Tarif al.

 5. Berrak bir sonbaharda veya kış gününde, bu ılık ve doyurucu çorba tam yerini alacak Sadece 15 dakikalık bir hazırlık süresi ile hızlı ve kolaydır ve büyük bir aile veya yemek artıkları için iyi bir parti oluşturur. Tarif al.

 6. Mısır koçanı üzerindeki bu benzersiz yemek, herhangi bir açık hava barbeküsüne isabet edecektir. Tarif al.

 7. Güveç yapmak için bu kolay geldiğinde bir sonraki çömlek veya akşam yemeği partisinin hit olacak. Tarif al.

 8. Bu yemeğin hazırlanması biraz daha uzun sürüyor, ancak sağlıklı ve lezzetli sonuç buna değer! Tarif al.

 9. Eğer vaktinden önce hazırlayabileceğiniz bir şey arıyorsanız, bu hızlı turşu mısır istediğiniz şeydir. Hazırlanması hızlıdır, ancak buzdolabında oturmak için en az bir gün gerekir. Sıcak bir günde yemeğiniz için mükemmel bir tamamlayıcıdır. Tarif al.

Sonraki adımlar

 1. Mısırdan sebze, tam tahıl veya meyve diyebilirsiniz ve haklısınız. Ne tür mısır yediğinize bağlı. Mısır, ister patlamış mısır, isterse garnitür olarak, ister herhangi bir tarife dahil olsun, sağlıklı bir diyetin büyük bir parçasıdır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407