Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Mozzarella Peyniri ile İlgili Besin Değerleri

En İyi Seçim

 1. Mozzarella peyniri, Napoli, İtalya'da ortaya çıkar ve erken mozzarella, su bufalolarından elde edilir. Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan çoğu mozzarella, nem içeriği yüzde 50'den az olan düşük nem mozzarella olarak kabul edilir. Pizzada sıkça bulunan peynir çeşididir. Mozzarella şimdi tipik olarak inek sütüne dayanmaktadır ve sağlıklı besinler sağlarken yüzlerce tarifte taze tadının tadına varın.

Kimlik

 1. Sütten yapıldığı için, mozzarella peyniri sağlıklı beslenmede önemli besinler sağlayan bir süt ürünüdür. Dünyanın En Sağlıklı Gıdaları web sitesine göre, kısmen yağsız sütle yapılan 1 ons mozarella, 72 kalori ve 4.5 gram yağ içerir. Bu porsiyon ayrıca yaklaşık 7 gram protein sağlar ancak 1 gramdan az şeker veya karbonhidrat içerir.

Vitaminler

 1. Bir ons mozzarella, niasin, riboflavin, tiamin, biotin ve B6 vitamini içerir. Bunlar suda çözünen vitaminlerdir, vücut onları depolamaz, bu yüzden mozzarella peyniri yemek hemen beslenme ihtiyacını karşılar. Sağlıklı cilt ve vizyon ve kırmızı kan hücrelerinin oluşumunu korumak önemlidir. Mozzarella ayrıca kemik gelişimi, kalsiyum emilimi ve hücre zarlarının korunması için önemli olan A, D ve E gibi yağda çözünen vitaminler içerir.

Mineraller

 1. Bir ons mozzarella peyniri 183 miligram kalsiyum içeriyor, ki bu önerilen günlük alımın yüzde 18'ini aşıyor. Kalsiyum kemik yapısını korumak ve diş minesini korumak için önemlidir. Mozzarella ayrıca vücudun kalsiyum kullanması için gerekli olan günlük önerilen fosfor miktarının yüzde 13'ünü içerir. Mozarella içerisinde bulunan diğer besinler arasında potasyum, klorür, demir ve sodyum bulunur. [! 1882 => 1130 = 5!

 1. Mozzarella peyniri yemek, sağladığı vitamin ve minerallere ek olarak başka sağlık yararları da sunuyor. Mozzarella peyniri, enerji ve kas bakımı için önemli olan iyi bir protein kaynağıdır. Mozarella peyniri tüketmek, eklemlerde ürik asit kristallerinin birikmesine neden olan acı verici bir durum olan gut hastalığına karşı koruma sağlayabilir. Mozarella peynirinde bulunan kalsiyum ayrıca kilo kaybına katkıda bulunur ve kalp hastalığı veya inme gelişme riskini artıran bir grup hastalık olan meme kanseri ve metabolik sendroma karşı koruma sağlar.

Hususlar

 1. Mozzarella sütten üretildi, ancak süt tipi peynirler arasında değişiyor. Bazı mozzarella, tam süt kullanılarak yapılır ve en az yüzde 45 oranında yağ içerir. Diğer mozzarella türleri, tam yağlı sütün ve kısmen yağsız sütün bir karışımını kullanır. Yağsız süt, besin yoğunluğunu geride bırakarak yağı uzaklaştırır. Mozzarella peyniri bazında yağsız sütün karıştırılması yağ içeriğini azaltır. Parça yağsız süt mozzarella, yüzde 30 ila 45 oranında yağ içeriyor. Kilo vermeyi düşünüyorsanız, hangi tür yağsız süt içerdiğini belirlemek için mozzarella etiketlerini okuyun.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407