Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Mozzarella Peyniri, Hamile Kadınlar İçin Yiyebilir mi?

Dikkat

 1. Kadınlar, hem anneye hem de bebeğe zarar verebilecek bakteriyel bir hastalık riski nedeniyle, hamilelik sırasında birçok peynir türünden kaçınmaları tavsiye edilir. Bununla birlikte, diğer peynir türleri hamilelik diyetine sağlıklı bir katkı sağlar ve mozarella dahil olmak üzere birkaç sağlık yararı sunar. Mozzarella, rendelenmiş, dilimlenmiş ve bütün olarak bulunur, bu da birçok farklı tariflere eklemeyi kolaylaştırır. [! 1889 => 1130 = 2!

 1. Peynir bir süt ürünüdür, yani sağlıklı bir kalsiyum kaynağıdır. Bebeğinizin gelişen kemik ve dişleri için kalsiyum gereklidir. Mozzarella peyniri de bebeğinizin kasları, hücreleri ve genel gelişim ve gelişim için önemli olan protein alımınızı arttırmanın iyi bir yoludur. Doymuş yağ ve kalori alımınızı ortada tutmanıza yardımcı olacak az yağlı veya kısmen yağsız mozarella'yı tercih edin.

Pastörizasyon

 1. Mozzarella peyniri tipik olarak pastörize edilir, ancak değilse, listeria riskiniz artar. Listeria, düşük, erken doğum ve ölü doğum gibi hamilelik sırasında komplikasyonlara neden olabilen gıda kaynaklı bir hastalıktır. Pastörize mozzarella bu riski oluşturmaz, çünkü pastörizasyon işlemi listeriye neden olan bakterileri öldürür. Satın aldığınız ürünün pastörize edildiğinden ve yemesi güvenli olduğundan emin olmak için paketleri dikkatlice okuyun. Sıvı içinde paketlenmiş bazı taze mozzarella türleri güvenli olmayabilir, bu yüzden satın almadan önce etiketi mutlaka okuyun. Bir restoranda yemek yerken, sunucuya sorun veya pastörize edilmemiş peynir kullanıp kullanmadıklarını sorun ve onların güvenliği konusunda hiç şüpheniz varsa onlardan kaçının. Listerilerin belirtileri arasında baş ağrısı, kas ağrıları, ateş, bulantı ve kusma sayılabilir. Eğer tedavi edilmezse, sert bir boyun ve kasılmalar yaşayabilirsiniz. Bu belirtilerden herhangi biri hamileliğiniz sırasında ortaya çıkarsa, derhal tedavi için doktorunuza başvurun, çünkü antibiyotiklere erken müdahale etmek sağlık risklerini azaltır.

Ev yapımı Mozzarella peyniri

 1. Kendi peynirinizi yapmaktan zevk alırsanız, mozzarella hamileliğiniz sırasında güvenli bir seçim olabilir. Hazırlamak için pastörize süt kullandığınızdan ve kendi sığırlarınızdan gelse bile herhangi bir çiğ süt kullanmaktan kaçının. Peynirinizle temas edebilecek listerilerin ve diğer olası zararlı gıda kaynaklı patojenlerin çapraz bulaşmasını önlemek için mozarellayı temiz bir mutfakta hazırlayın.

]

 1. Mozzarella peyniri, dengeli bir hamilelik diyetine sağlıklı bir katkıdır ve birçok tarifte kullanılacak kadar çok yönlüdür. Rendelenmiş mozzarella'yı makarna yemeklerine serpin ya da makarna sosu içine karıştırın. Dilimlenmiş mozzarella, hem sıcak hem de soğuk sandviçlerde ve İtalyan esintili salatalarda veya sebze yan yemeklerinde kullanılabilir. Küp mozzarella makarna salatası veya attı salata için iyi bir ektir. Pizza, patlıcan veya tavuk Parmesan veya pişmiş ziti üzerine mozzarella kullanın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407