Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Meyveleri Yemek Kilo Vermenize Yardımcı Olabilir mi?

Hususlar

 1. Kilo vermek için kullandığınızdan daha az kalori almanız gerekir. Meyveler sağlıklı kilo kaybı için iyi besinler. Bu besleyici meyveler antioksidanlar ve diğer besinlerde yüksektir. Yine de, yedikten sonra kendinizi tam ve tatmin hissetmenize yardımcı olmak için "enerji yoğunluğu" veya konsantre kaloriler düşüktür. Meyvelerinize şeker serpmeyin ya da dondurma ile tepesinde kek üzerine servis yapmayın. Bu tatlı olurdu, diyet ücreti değil.

Enerji Yoğunluğu

 1. Kilo vermek için, MayoClinic.com düşük enerji yoğunluğuna sahip yiyecekleri seçmeyi teşvik eder - daha fazla yiyecek, daha az kalorilidir. Diyet yaparken amaç, daha az kaloriyle daha dolgun hissetmenize yardımcı olmak için kalorilerden daha düşük olan daha fazla miktarda yiyecek yemektir. Su ve lif içeriği yüksek, ancak yağ oranı düşük - meyveler gibi - düşük besin ağırlıklı gıdalar, MayoClinic.com'un önerdiği gibi. Örneğin, 1 çay kaşığı tereyağı, yaklaşık 30 - 40 yaş arası 1/2 fincan böğürtlen, yaban mersini veya dilimlenmiş çilek ile aynı kaloriyi içerir.

Su İçeriği

 1. Yaban mersini, ahududu, böğürtlen ve çileklere kadar taze meyveler yüksek su içeriğine sahiptir. Meyve ve sebzelerin çoğu, ağırlık, hacim ve sululık oluşturan ancak hiç kalori katmayan yüksek miktarda su içerir. Sudaki yiyecekler, yemekten sonra dolgunluk hissine önemli ölçüde katkıda bulunabilir. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından belirtilen araştırmada, daha fazla su dahil edilerek hazırlanan yiyecekleri yemek, yemekten sonra tam olma duygusunu arttırmış ve tüketilen kalorileri azaltmıştır. Aynı yiyeceğe bir bardak su içmek - ancak yiyeceğe ilave su ilave etmeksizin - dolu ya da tüketilen kaloriyi hissetme üzerinde hiçbir etkisi yoktu.

Elyaf İçeriği

 1. Meyveler de lifle doludur - böğürtlen ve ahududu için 1/2 bardak başına yaklaşık 4 gram ve yaban mersini, kızılcık ve çilek için yarısı. Yüksek lifli gıdalar hacmi artırmaya yardımcı olur, evet, ancak sindirimi de yavaşlatır, çünkü lifin sindirilmesi daha uzun sürer, görece az kaloride daha uzun süre daha dolgun hissetmenize yardımcı olur. CDC’ye göre, araştırmalar meyvelerin tamamını yemenin - doğal lifleriyle - meyve püresi veya meyve suyu tüketmekten daha fazla dolgunluk hissi yarattığını gösteriyor.

Besin Seviyeleri

 1. Meyveler antioksidanlar, oksidasyonla mücadele eden gıdalardaki doğal maddeler, kanserle ilişkili doğal bir süreç, kalp hastalığı ve hücrelerin zarar görebileceği yaşlanma açısından çok yüksektir. Bazı meyveler - siyah ahududu, kırmızı ahududu, yaban mersini, Marionberries ve çilek - yüksek ORAC değerleri olan süper antioksidan gıdalar veya oksijen radikal emme kapasitesidir. Bütün koyu renkli meyveler, bazı kanser hücrelerini öldürdüğü gösterilen ellagik aside de yüksektir. Meyveler de C vitamini açısından yüksektirDonate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c