Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Meyve Suyu Suyunun Yararları

Lutein ve Zeaksantin

 1. Lahana ve Brüksel lahanası yakın bir akrabası olan lahana ilk kez 1700'lerde ekildi ve 19. yüzyılın sonlarında Amerika Birleşik Devletleri'nde popülerlik kazandı. Sert yaprakları pişirmeye iyi gelir ve ayrıca lezzetli ve besleyici meyve suyu verir. Meyve suyu dere suyu, besin değeri ile dolu bir içeceğin elde edilmesini sağlar ve hatta küçük bir porsiyon - çeyrek fincan - bütün lahananın daha büyük bir porsiyonunda bulunan tüm mineral ve vitamin içeriğini sunar. Sağlam lahana diyetinizde de bir yer edinmesine rağmen, meyve suyu lahana suyu smoothies ve meyve suyu karışımlarına çok miktarda besin değeri eklemenizi sağlar ve lahana suyu içmek sağlığınıza fayda sağlar.

Enerji Üretimi Desteği

 1. Taze lahana suyu vücudunuzun enerji üretmek için ihtiyaç duyduğu besinlerle dolu geliyor. Meyve suyunda bulunan birçok B kompleksi vitamini, besinlerden enerji elde etmenize yardımcı olmak için birlikte çalışır. Lahana suyunda bol miktarda bulunan demir ve bakır, hücrelerinizin yakıt üretmek için kullandığı enzimleri aktive eder ve demir, hücrelerin hücre metabolizmasını sürdürmesi için ihtiyaç duydukları oksijeni sağlamaya yardımcı olur. Çeyrek su bardağı lahana suyu 1 miligram demir sağlar - sırasıyla erkekler ve kadınlar için önerilen günlük demir alımlarının yüzde 6 ila 13'ü - yanı sıra 1,055 mikrogram bakır veya önerilen günlük alım miktarınız.

Güçlü Kemikler ve Dişler

 1. Meyve suyu dere suyu, kemik sağlığı için gerekli iki besin olan C vitamini ve kalsiyum bakımından zengin bir içecektir. Vücudunuzun kemik yoğunluğunu korumak için diyetinizden sürekli bir kalsiyum alması gerekir ve düşük kalsiyum alımı yaşlandıkça kemik kaybını artırır. C vitamini, kemiklerinizi hasara karşı dayanıklı tutmak için gerekli bir işlem olan kollajen üretimini destekleyerek kemiklerinizi güçlendirir ve C vitamini eksikliğine bağlı eklem ağrısından kaçınmanıza yardımcı olur. Bir çeyrek bardak lahana suyu porsiyonu C vitamini alımınızı 84.5 miligram artırır - kadınlar için önerilen günlük alım miktarının yüzde 100'ünden, erkeklerde ise yüzde 94'tür - ve ayrıca yüzde 11’e katkıda bulunan 106 miligram kalsiyum içerir. önerilen günlük alım miktarı.

Görsel Sağlık

 1. Görme keskinliğinizi korumak için lahana suyunu diyetinize ekleyin. Lahanadaki A vitamini geceleri görmenize yardımcı olur ve ışığı algılama yeteneğinizde kilit bir rol oynar. Meyve suyunda ayrıca, göze giren zararlı ışık ışınlarını filtreleyerek uzun süreli göz sağlığını destekleyen ve besleyen bu ışınların gözlerinizin içindeki hassas dokulara ulaşmasını önleyen iki besin maddesi olan lutein ve zeaksantin bulunur. Çeyrek bardak porsiyon meyve suyu kısmı, günlük önerilen alımınızı karşılamak için fazlasıyla yeterli olan 7,033 uluslararası A vitamini ünitesi sunmaktadır. Ayrıca lahana suyunun her porsiyonunda 5.8 miligram lutein ve zeaksantin veya Amerikan Optometri Birliği tarafından önerilen günlük alımın yarısı kadar utangaç.

Sağlıklı Kan Hücreleri

 1. Lahana suyu içinde bol miktarda bulunan A vitamini ve K vitamini, kırmızı kan hücrelerinin işlevini desteklemeye yardımcı olur. A Vitamini, kemik iliğinizdeki olgunlaşmamış kan kök hücrelerinden olgun ve fonksiyonel kan hücrelerine kadar kan hücresi gelişimini yönlendirir. Sağlıklı oksijen dolaşımını destekleyen ve aynı zamanda sağlam bir bağışıklık sistemi için ihtiyaç duyulan beyaz kan hücrelerinin gelişimini destekleyen kırmızı kan hücresi üretimini arttırır. K Vitamini, trombositlerin fonksiyonlarını kontrol ederek kan pıhtılaşması ve toplanmalarını sağlamaya yardımcı olur. Bir lahana suyu porsiyonu 496 mikrogram K vitamini sunar - günlük K vitamini alım gereksiniminizin birkaç katıdır.

Daha Fazla Kale Suyu İçme  Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407