Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Meyve Başına Sağlıklı Bir Kahvaltı mı?

Kahvaltı ve Egzersiz

 1. Diyetinizi yükseltmek istediğinizde, kahvaltı başlamak için iyi bir yer. Pek çok tipik kahvaltı yiyecekleri - krepler, kekler, gofretler ve domuz pastırması - yağları hemen hemen yüksektir, ancak hemen enerji tüketir ama sabaha kadar düz hissetmenizi sağlar. Öte yandan meyve, sizi dolduran ve enerji veren zengin bir karbonhidrat, lif, vitamin ve mineral kaynağıdır. Meyveyi harika bir başlangıç ​​olan bir gün boyunca yağsız protein kaynağıyla eşleştirin.

Sabah Meyveleri

 1. Tüm beslenme kutularını tıkayan ve öğle yemeğini sağlayan yiyeceklerin bir kombinasyonunu seçene kadar sizi tutan tatmin edici bir kahvaltının sırrı:

 2. Meyve, karmaşık karbonhidrat almanın sağlıklı bir yoludur. Meyveler doğal olarak oluşan şekerler bakımından zengin olsalar da, karmaşık karbonhidratlar olarak kabul edilirler - basit karbonhidratlar değil - çünkü diyet lifi içerirler. Fiber, sisteminizden çoğunlukla sindirilmeyen bitki parçalarıdır. Lif, yiyeceklere yığın ekler ve uzun ömürlü enerji sağlamak için meyve şekerlerinin sindirimini ve emilimini yavaşlatır.

Çeşitli Meyvelerin Beslenmesi

 1. Meyve yemek, günlük beslenme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Diyet lifi ile birlikte meyve aynı zamanda A ve C vitaminleri ve mineral potasyum bakımından zengin bir kaynaktır. C vitamini bağışıklık sisteminizin sağlığı ve hücrelerin büyümesi ve onarımı için önemlidir; A vitamini cilt ve göz sağlığını güçlendirir ve enfeksiyonla savaşır; Potasyum kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olur.

 2. Tıp Enstitüsüne göre, erkekler 38 gram lifi, kadınların da her gün 25 gram lifi alması gerekiyor. Bir bardak taze yaban mersini yalnızca 84 kalori ve 3.6 gram lif içerir - günlük lif ihtiyacınızın yüzde 9 ila 15'i. Derili orta boy bir elma daha da fazla lif içerir - 4.4 gram - ve bir orta boy muz 3.1 gram verir.

 3. Önerilen günlük C vitamini alımı erkekler için 90 mg, kadınlar için 75 mg'dır. Bir bardak yaban mersini 14.4 mg sağlar; bir orta elmanın 8.4 mg'ı vardır; ve bir orta boy muz 10.3 mg içerir. Seçtiğiniz meyveye ve erkek veya kadın olmanıza bağlı olarak günlük C vitamininizin yüzde 9 ila 19'unu alacaksınız.

 4. A vitamini için tavsiye kadınlar için 700 mcg, erkekler için 900 mcg. Bir bardak yaban mersini 80 mcg sağlar; bir orta elma 98 mg sunar; ve orta boy bir muz 76 mcg içerir.

 5. Bütün yetişkinler her gün 4,700 mg potasyum gerektirir. Muzlar, en iyi potasyum kaynaklarından biridir ve bir orta seviye muz, günlük ihtiyacın neredeyse yüzde 10'unu sağlar. Orta boy bir elma 195 mg içerir ve bir bardak yaban mersini 114 mg sunar.

Düşük Kalorili Bir Ek

 1. Birçok meyve sağladıkları yiyecek hacmine kıyasla kalorileri düşüktür. Çilek, greyfurt, şeftali, papaya ve kavun, her porsiyonda 60'tan az kalori sağlar. Her sabah kahvaltı kalori bütçenizi aşmadan bu tatlı ikramların tadını çıkarabilirsiniz.

 2. Diğer meyveler kalorilerde daha yüksektir, bu da kilonuzu izleyip izlemediğinizi bilmek iyidir. Mango, üzüm, kiraz ve muz daha fazla kaloriye ve şekere sahiptir ve ölçülü olarak tüketilmelidir. Örneğin bütün bir mango, 45 gram şeker sağlar. Doğal şeker olmasına rağmen, hala günlük kalori alımınızı arttırıyor.

Mükemmel Eşleştirme

 1. Bazı lezzetli meyve kombinasyonları çilek, ahududu ve yaban mersini; greyfurt, kivi ve çilek; ve böğürtlen, papaya ve kavun. Sık kullanılanlarınızı dilimleyin ve protein ile doldurulmuş sade Yunan yoğurt, şekersiz fındık yağı ile bir parça tam yağlı ekmek veya istediğiniz bir yumurta ile doldurun. [! 31528 => 1130 = 5!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407