Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Meyankökü Şekeri Sizin İçin İyi mi?

Giriş Limiti ve Daha Sağlıklı Alternatifler

 1. Meyankökü şekerinin faydaları, yediğiniz türe bağlıdır. Kırmızı meyankökü şekeri asla meyan bitkisinden elde edilen meyan kökü kökünü içermez ve siyah meyan kökü nadiren böyle yapar. Meyan kökü şekeri çoğu rafine şeker ve gıda renklendirmesinden oluşur ve hızlı bir enerji kaynağı olarak hizmet etmekten başka sağlık yararı yoktur. Gerçek meyan kökünden yapılan meyan kökü sağlık açısından fayda sağlayabilir, ancak aynı zamanda önemli sağlık riskleri de vardır. Çok miktarda gerçek meyan kökü tüketmeden veya meyan eki almadan önce doktorunuzla konuşun.

Aktif Bileşenler

 1. Gerçek meyankökü şekeri, meyan bitkisinin köklerinden elde edilen bir madde olan glycyrrhizin içerir. Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilen çok az sayıda meyankökü şekeri glisirizin içerir, ancak dünyanın diğer yerlerinden meyankökü şekeri olabilir. Üreticiler glycyrrhizin'i meyan kökünden çıkarabilir, deglycyrrhizinated meyan kökü veya DGL olarak adlandırılan bir ürün yaratabilirler ki bu da bazı sağlık yararları olabilir, araştırma çalışmaları bunu kesin olarak yapmamıştır.

Olası Faydalar

 1. Meyan kökü, peptik ülser ve hazımsızlık gibi mide problemlerini tedavi etmek için Doğu ve Batı tıbbında uzun bir kullanım geçmişine sahiptir. Bütün meyan kökü boğaz ağrısı, üst solunum yolu enfeksiyonları ve ağızdaki kanser yaraları ile yardımcı olabilir. Bütün meyan kökü, kilo verme yararlarına da sahip olabilir ve bir krem ​​olarak kullanıldığında, ciltte döküntü egzamasının iyileşmesine yardımcı olabilir. Bu faydaların hiçbiri kesin olarak kanıtlanmamasına rağmen, bazıları sınırlı klinik çalışmalarda ümit vermişlerdir.

Çalışmalar

 1. “Obezite Araştırma ve Klinik Uygulama” nın Ağustos 2009 sayısında bildirilen bir Japon araştırması, sekiz hafta boyunca günde 300, 600 veya 900 mg meyan flavonoid yağı dozunun daha fazla vücut yağını kaybettiğini buldu. plasebo alanlardan daha. Günde 900 mg alan denekler vücut ağırlığında, düşük yoğunluklu lipoprotein, "kötü" kolesterol ve visseral yağda önemli düşüşler yaşamıştır. "İskandinavya Gastroenteroloji Dergisi" nde yayınlanan 1979 hayvan çalışması, aspirin ile DGL verilen sıçanlarda ülserde azalma olduğunu gösterdi.

Olası Riskler

 1. İki haftadan daha uzun süre glisirizin içeren gerçek meyan kökü almak veya tüketmek, adrenal bezlerin ürettiği bir hormona duyarlılığınızı artıran yalancı alteransteronizme neden olabilir. Bu rahatsızlık tansiyonunuzu yükseltebilir ve sıvı tutulmasına ve potasyum kaybına neden olabilir. Kalp problemleri veya yüksek tansiyon öykünüz varsa, gerçek meyankökü kullanmayın. Meyan kökü, erkeklerde testosteron seviyelerini de azaltabilir ve meme veya uterus kanseri gibi östrojene bağlı tümör öykünüz varsa, zarara neden olabilecek östrojenik özelliklere sahip olabilir. Meyan kökü erken emeği tetikleyebildiğinden hamile iken gerçek meyan kökü ürününü almayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407