Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Metro'nun Tatlı Soğan Sosu Beslenmesi

Kapsaisin

 1. Subway, çoğu düşük yağ ve kalorili olan, hem sıcak hem de soğuk bir dizi alt sandviç sunar. Sandviçinize sipariş ettiğiniz etlere, peynirlere ve sebzelere kesinlikle dikkat etmeniz gerekirken, sos da alt sandviçinizin genel besin değerinde rol oynar. Subway'deki tatlı soğan sosu, yağ ve sodyum içeriği bakımından oldukça iyi bir seçimdir, ancak şeker içerir ve vitamin ve mineraller açısından pek bir şey sunmaz.

Kaloriler ve Yağ

 1. Yaklaşık 1 1/2 yemek kaşığı tatlı soğan sosuna eşdeğer 21 gramlık bir porsiyon 40 kaloriye sahip. Maydanoz gibi yağ ve doymuş yağ oranı yüksek diğer Subway sandviç yayılımlarının aksine, tatlı soğan sosu da yağsızdır. Fast-food severler için yağ alımını azaltmanın yollarını aramak güzel bir haber. Ne kadar doymuş yağ tükettiğinizin sınırlandırılması kalp hastalığı riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir ve kolesterol seviyenizi de düşürmenize yardımcı olabilir.

Sodyum Endişeler

 1. Subway’deki tatlı soğan sosu, hardal gibi bazı soslardan daha az sodyum sağlar. 21 gram tatlı soğan sosunun porsiyonunda 85 miligram sodyum bulunur; bu da Amerikan Kalp Birliği'nin her gün sadece 1500 miligram sodyum önerisinin yaklaşık yüzde 6'sıdır. Sodyum alımınızı kısıtlamak, kalp krizi ve felç riskini azaltabilir.

Tatlı Nothings

 1. Subway’deki tatlı soğan sosunun birincil dezavantajı şeker içeriği. Sosun bir porsiyonunda 8 gram şeker bulunur, bu da kulağa çok benzemeyen ancak yaklaşık 2 çay kaşığı kadardır. Amerikan Kalp Birliği, günlük isteğe bağlı kalorilerinizin yarısından fazlasını almamak üzere tükettiğiniz ilave şeker miktarını sınırlandırmanızı önerir. Bu öneri çoğu kadın için günde yaklaşık 6 çay kaşığı ve erkekler için 9 çay kaşığı anlamına gelir. Bu, tatlı soğan sosunun sadece bir porsiyonundaki 8 gram şekerin günlük limitinizin bir kısmı olduğu anlamına gelir. Şekerler diyetinize sıfır besin maddesi katkısı sağlar, ancak ekledikleri kaloriler ekstra kiloya veya hatta şişmanlığa yol açarak kalp sağlığınızı azaltabilir.

Sosunuzu Sipariş Edin

 1. Sadece küçük bir miktar sosu eklemesini isteyin. Veya sosu yan tarafa koymasını isteyin, böylece ne kadar kullandığınızı kontrol edebilirsiniz. Tatlı soğan sosu, şeker eklemeden lezzet ve kalp sağlığına sahip doymamış yağlar ekleyen sirke ve yağ lehine kesmeyi de düşünebilirsiniz. Ayrıca, tatlı soğan sosunun, sandviçinize C vitamini ve kalsiyum gibi vitaminler ve mineraller eklemediğini unutmayın. Sandviçinize domates, biber ve salatalık gibi bol miktarda taze sebze sipariş ederek bu dezavantajın üstesinden gelin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407