Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Metroda Beslenme: Hangi Seçenekler Gerçekten Sağlıklı?

Alt satırda

 1. Subway size "taze yemeyi" hatırlatıyor, ancak popüler sloganları tüm beslenme hikayesini tam olarak anlatmıyor. Metro sağlıklı yemekler sunar, ancak menüsünde her şey sizin için iyi değil. Subway'nin sağlıklı ve çok sağlıklı olmayan yemek seçeneklerinin bir dökümü için okumaya devam edin.

Sağlıklı Metro restoran yemekleri

 1. Subway’nin en sağlıklı öğelerinin çoğu Fresh Fit menülerinden. Bu maddeler kalorileri ve yağları düşük, proteinleri yüksek. Çoğu Amerikan Kalp Derneği'nden (AHA) Kalp Kontrol Sertifikası statüsü kazandı.

 2. Bu, yemeğin AHA'nın beslenme gereksinimlerini kalp sağlığına uygun bir seçenek olarak karşıladığı için onaylandığı anlamına gelir. Subway’in web sitesine göre, Heart Check Sertifikasyonu alan ilk fast food restoranı.

 3. İşte Metro'nun en sağlıklı öğünlerinin bazılarının beslenme gerçekleri.

 4. Kalp Kontrolü Sertifikası sadece 9 tane buğday ekmeği, marul, domates, yeşil biber, soğan ve salatalıktan yapıldığında aşağıdaki sandviçlere uygulanır. Ayrıca, sodyum miktarının yalnızca yediğiniz tek şey olması durumunda yönergelere uyduğunu unutmayın. Eğer cips eklerseniz, bu miktar tahsis edilen miktardan daha yüksek olacaktır.

 5. Subway'nin salatalarından bazıları Heart Check Sertifikasını aldı. Her salata, marul, ıspanak, domates, soğan, yeşil biber, salatalık, zeytin ve (varsa) bir et proteinini içerir. Heart Check Sertifikalı salataların beslenme gerçekleri aşağıdaki gibidir.

 6. Kalp Kontrolü Sertifikası, yalnızca Tatlı Soğan Salata Sosu ile servis edilirse salatalar için geçerlidir. Pansuman her salata beslenmesinde 40 kalori, 0g yağ, 85mg sodyum, 8g şeker ve 9g karbonhidrat ekler.

Metrodaki en sağlıklı yemekler

 1. Her metro yemeği sağlıklı değil. Bu menü maddeleri en az besleyici seçimlerdir.

Çocuklar Metroda da sağlıklı beslenebilir

 1. Metro, Kalp Kontrolü Sertifikalı çocuklar için dört öğün sunuyor. Her öğünde mini sandviç, elma dilimleri ve az yağlı süt bulunur. Unutma, kendin için bir çocuk yemeği sipariş edebilirsin! Sandviçlerin beslenme gerçekleri yalnızca aşağıdaki gibidir.

En iyi ve en kötü metro devreleri

 1. Doğru malzemeler, bir Metro yemeğinin besin değerini yapabilir veya bozabilir. Sağlıklı topping seçenekleri şunlardır:

 2. Çok sağlıklı olmayan üst seçenekler:

En alt satırda

 1. Subway, diğer birçok fast food restoranından daha iyi sağlıklı yemek seçenekleri sunuyor. Genel olarak, Subway'nin yemekleri düşük şeker ve iyi bir lif ve protein kaynağıdır, ancak birçoğu aynı zamanda yağ ve sodyum ile doldurulur.

 2. Metro'nun çekiciliğinin bir kısmı da yemeğinizi kişiselleştirebilmeniz. Sağlıklı malzemeler seçerek, peynir ve tam yağlı çeşnilerin karıştırılması ile bu seçenekten yararlanın. Yemeğinizle bir taraf istiyorsanız, normal yerine (230 kalori, 15 g yağ) pişmiş cips (130 kalori, 2 g yağ) kullanın. Tatlı dişinizi çikolatalı kurabiye (200 kalori, 10 g yağ) yerine elma dilimleri (35 kalori, 0 g yağ) ile doyurun.

 3. Subway, diğer birçok fast food restoranından daha iyi sağlıklı yemek seçenekleri sunuyor. Genel olarak, Subway'nin yemekleri düşük şeker ve iyi bir lif ve protein kaynağıdır, ancak birçoğu aynı zamanda yağ ve sodyum ile doldurulur.

 4. Metro'nun çekiciliğinin bir kısmı da yemeğinizi kişiselleştirebilmeniz. Sağlıklı malzemeler seçerek, peynir ve tam yağlı çeşnilerin karıştırılması ile bu seçenekten yararlanın. Yemeğinizle bir taraf istiyorsanız, normal yerine (230 kalori, 15 g yağ) pişmiş cips (130 kalori, 2 g yağ) kullanın. Tatlı dişinizi çikolatalı kurabiye (200 kalori, 10 g yağ) yerine elma dilimleri (35 kalori, 0 g yağ) ile doyurun.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407