Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Mavi Yengeçlerin Besin Değeri

Sodyum alımını azaltmaya yönelik ipuçları

 1. Marketlerde ve özel mağazalarda satılan ve genellikle "maviler" olarak adlandırılan mavi yengeçler, genellikle Chesapeake veya Atlantic mavi yengeçlerdir. Bu kabuklular sert bir kabuğa sarılmış tatlı, narin bir et sunar. Bu yengeçleri yemek genellikle oldukça zaman alıcıdır, etin vücuttan dikkatlice çekilmesini ve tokmakla kırılmış pençelerin kullanılmasını gerektirir.

Kalori

 1. Bir 3 oz. nemli ısıda pişirilmiş mavi yengeç eti porsiyonunda 86.7 kalori var. 2.000 kalori diyetine dayanarak, bu her gün tüketebileceğiniz kalorilerin yüzde 4.3'ünü oluşturur. Porsiyon başına kalori çoğu proteinden gelir - yüzde 79.2. Kalorilerin yaklaşık yüzde 15'i yağdan kaynaklanmaktadır.

Yağ ve Kolesterol

 1. Bir porsiyon mavi yengeç, her gün izin verilen yağın önemli bir kısmını kullanmayan bir miktar olan 1.5 g yağ içerir: 44 - 78 g. Bununla birlikte, günlük olarak sınırlandırmanız gereken kolesterolün yaklaşık üçte birini oluşturur. 85 mg kolesterol ile, bu bileşikten zengin diğer yiyecekleri yememenizi sağlamak için yemek planınızı dikkatlice izleyin, çünkü çok fazla yemek yemek kalp hastalığı riskinizi artırabilir.

Protein ve Karbonhidratlar

 1. Mavi yengeç, kaliteli bir protein kaynağı olarak işlev görür. Her 3 oz. kısım 17.2 g sağlar. Yemek planınız her gün içinde 46 - 56 g protein içermelidir - bu makro besin sadece kas gelişimini teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda vücudunuzun enerji alabileceği bir yiyecek görevi görür. Bir porsiyon 0 g karbonhidrat içerir.

Vitaminler ve Mineraller

 1. Yemek planınıza mavi yengeç ekleyin ve günlük B12 vitamini ihtiyacınızı karşılayın; böylece mavi yengeç eti kalbinizin iyi çalışmasını sağlamak için iyi bir seçimdir. Selenyum da belirgin şekilde öne çıkıyor, servis başına günlük önerilen alımın yüzde 48,8'i. Selenyum antioksidan koruma sağlar ve sağlıklı tiroid fonksiyonunu destekler. Ayrıca her gün ihtiyacınız olan çinkonun yüzde 23,9'unu ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu bakırın yüzde 27,4'ünü alacaksınız.

Sağlıkla İlgili Hususlar

 1. Bir mavi yengeç porsiyonu, sodyum içinde 237.2 mg içeren doğal olarak yüksektir. Emiliminizi mümkün olduğu kadar düşük tutmak için yiyecekleri sodyumda az tüketin. Amerikan Kalp Birliği, tüm Amerikalıların günde en fazla 1500 mg tüketmelerini tavsiye ediyor. Mavi yengeçin, düşük, nörolojik hasar ve kanser riskini artırabilecek cıva ve diğer zehirli bileşikler de dahil olmak üzere çeşitli kimyasal kirleticilere sahip olabileceğini unutmayın. Güvenli bölgelerde hasat edilen mavi yengeçleri görün.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407