Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Mavi Peynirin Yan Etkileri

Aşırı Peynir Yeme İle İlgili Riskler

 1. Mavi peynir, yüksek kaliteli bir protein kaynağıdır ve salatalar, sandviçler ve sıcak tarifler için lezzet sağlar, ancak hemen hemen diğer tüm yiyecekler gibi, sağlıksız da olabilir.

 2. Orta dereceli mavi peynir en sağlıklı diyetlere sığabilir, bu nedenle mavi peynirli sağlıklı bir yemek planı geliştirmek için yardıma ihtiyacınız olursa, bir beslenme uzmanıyla konuşun. Aşırı tüketirseniz, işte beklediğiniz olumsuz yan etkilerden bazıları.

Kilo alımı

 1. Mavi peynir kilo alımına neden olabilir çünkü kalori yoğunluğunun yüksek olması, her porsiyonda çok fazla kalori olduğu anlamına gelir. Tek bir ons mavi peynirde 99 kalori vardır, bu yüzden mavi peynir yerken hedeflediğinizden daha fazla kalori yemek kolaydır, çünkü çok çabuk tam olarak kendinizi tam hissetmeyebilirsiniz. Az yağlı veya yağsız peynirler kilonuzu kontrol etmek için daha iyi seçenekler olabilir.

Yüksek Kolesterol

 1. Mavi peynir kolesterol seviyenizi artırabilir çünkü servis başına 5 gram doymuş yağ sağlar. Kalp-sağlıklı bir diyet, tam yağlı peynir, yağlı et, tereyağı, hurma yağı ve hindistancevizi yağı gibi doymuş yağı sınırlar ve 2000 kalorili bir diyetle sağlıklı yetişkinler günlük kalorilerinin yüzde 25'inden fazlasının gelmesine izin vermemelidir. Cleveland Clinic'e göre, yağ ve bunların yüzde 7'sinden azı doymuş yağdan olmalıdır.

 2. Mavi peynirin kolesterol seviyenizi yükseltmesinin bir başka nedeni de, her bir onsun 21 miligram diyet kolesterolü içermesi ve sağlıklı bireylerin günde 300 miligramdan fazla olmamalıdır.

Yüksek Tansiyon

 1. Mavi bir peynirin bir onsu 391 miligram sodyum sağlar ve mavi peynirin bir yan etkisi de daha yüksek kan basıncına yol açmasıdır. Yüksek sodyumlu diyet kan basıncınızı kontrol etmenizi zorlaştırır ve sağlıklı yetişkinlerin günde 2.300 miligramdan fazla sodyum almaması gerekir.

 2. Palo Alto Medical Foundation'a göre tüm peynirler sodyum bakımından yoğundur ve yoğurt ve süt gibi diğer süt ürünleri kan basıncınız için daha iyi seçeneklerdir çünkü potasyum oranı yüksektir ve sodyumda daha düşük.

Yetersiz Kalsiyum

 1. Mavi peynir seçmek, yetersiz kalsiyum alımına neden olabilir, çünkü mavi peynir, diğer süt ürünlerinden daha fazla kaloriye sahiptir.

 2. Bir ons mavi peynir 99 kaloriye ve 150 miligram kalsiyuma sahipken, bir bardak yoğurt veya az yağlı süt yaklaşık 90 ila 130 kalori ve 300 ila 450 miligram kalsiyum sağlar ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Departmanından 2010 Diyet Kuralları. Kalsiyum güçlü kemikler için önemli bir mineraldir.

 3. Mavi peynir seçmek, yetersiz kalsiyum alımına neden olabilir, çünkü mavi peynir, diğer süt ürünlerinden daha fazla kaloriye sahiptir.

 4. Bir ons mavi peynir 99 kaloriye ve 150 miligram kalsiyuma sahipken, bir bardak yoğurt veya az yağlı süt yaklaşık 90 ila 130 kalori ve 300 ila 450 miligram kalsiyum sağlar ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Departmanından 2010 Diyet Kuralları. Kalsiyum güçlü kemikler için önemli bir mineraldir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407