Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Mavi Peynirin Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Ham Vs. Pastörize

 1. Yaşlanma sürecinde edindiği mavinin tonlarına adını veren beyaz bir peynir olan mavi peynir, pansuman yapımında ve hamburger ve salatalarda üst kısım olarak kullanılır. Mavi peynir yüksek düzeyde yağ içerir - ons başına bir porsiyonda yaklaşık 28 g - ancak birçok besinsel fayda kaynağı olarak sağlıklı bir diyete de dahil edilebilir.

Vitaminler ve Mineraller

 1. Mavi peynir, Vitamin A, Vitamin D, retinol, sodyum ve çinko dahil olmak üzere çok sayıda temel vitamin ve mineral içerir. Bunların birçoğunun önemli bir kaynağı olmamakla birlikte, mavi peynir ayrıca diğer miktarlarda diğer mineral ve vitaminleri de içerir. Bir oz. Mavi peynirin kemikleri güçlendiren ve diğer önemli fonksiyonlara hizmet eden 7 mg magnezyum içerir. Mavi peynir ayrıca, sinir sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olan faydalı miktarlarda B-12 vitamini içerir.

Protein

 1. Bütün peynirler ve süt ürünlerinde olduğu gibi, mavi peynir, güçlü hücreler, kaslar ve organların gelişiminde gerekli olan mükemmel bir protein kaynağıdır. 1 oz. mavi peynirin porsiyonunda 6 g protein bulunur.

Potasyum

 1. Potasyum vücudun düzgün çalışmasında önemli bir unsurdur. Kas kasılmasında hayati bir bileşen olan potasyum, kalp fonksiyonuna ve sindirime yardımcı olur. USDA her gün 4.700 mg potasyum önermektedir. Bir oz. peynirin içerisinde 73 mg potasyum bulunur; bu, diğer kaynaklarla birleştirildiğinde bu önerilen miktara ulaşmanıza yardımcı olabilir. [! 150 => 1130 = 5!

Kalsiyum

 1. Mavi peynir dahil süt ürünleri mükemmel bir kalsiyum kaynağıdır. Kalsiyum, dişlerin ve kemiklerin güçlendirilmesinde esastır ve kalsiyum vücut tarafından üretilemediğinden, tüm kalsiyum ihtiyaçlarının tüketimle karşılanması gerekir. Bir oz. mavi peynirin yaklaşık 150 mg kalsiyumu vardır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407