Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Mavi Peynir Laktoz İçeriyor mu?

Çeşitli

 1. Mavi peynirdeki mavi imzalar, keskin keskin tada neden olan penisilin kültürünün enjeksiyonundan geliyor. Soslar, salatalar dahil ve oda sıcaklığında şarap, meyve ve fındık ile servis edilir, mavi peynir Amerikan diyetinde önemli bir peynirdir. Mavi peynir çeşitleri arasında Stilton, Gorgonzola, Rochefort ve Maytag blue bulunur. Peynirin laktoz içeriği önemlidir, çünkü Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 30 ila 50 milyon insan, laktoz içeren yiyecekleri sindirme yeteneklerini engelleyen bir durum olan laktoz intoleransına sahiptir.

Laktoz intoleransı

 1. Laktoz, süt ürünlerinde bulunan ve bazı kişilerin sindiremediği bir süt şekeridir, çünkü onu basit şekerler haline getiren enzim laktazından yoksundurlar. Laktoz, fermente ettiği bağırsak yolu ile sindirilmeye devam eder. Bazı kültürlerdeki insanlar laktoz intoleransını diğerlerinden daha fazla yaşarlar. Yerli Amerikalılar, Asyalılar ve Afrikalı Amerikalılar laktoz intoleransını diğer kültürel gruplardan daha sık yaşarlar; çünkü süt tipik olarak geleneksel diyetlerinin bir parçası değildir.

Belirtileri

 1. Laktoz intoleransından kaynaklanan semptomlar, mide rahatsızlığı, şişkinlik, ishal, şişkinlik ve bağırsak iltihabıdır. Yatıştırıcı ilaçlar gerekli olabilir. Laktoz intoleransı yaşayan birçok kişi önleyici ilaçlar alır, laktoz içeren yiyecekleri tüketmekten kaçınır veya laktoz içermeyen süt ürünleri satın alır.

Mavi Peynir ve Laktoz

 1. Mavi peynir, sadece laktoz seviyesi düşük yiyecekleri tüketmesi gereken kişiler için uygun bir seçimdir. Diğer süt ürünleri ile karşılaştırıldığında düşük olan ons başına 2 ila 4 g laktoz içerir. Laktoz intoleransı olanların, ons başına yaklaşık 11 g laktoz gibi daha yüksek aralıkta süt ürünlerinden uzak durması gerekir.

Uyarı

 1. Süt alerjisi laktoz intoleransı ile aynı değildir. Sağladığı protein süt ürünlerine karşı alerjik reaksiyon sonucu oluşur. Bir doktor, bulguları temel alarak diyet alımını uygun şekilde ayarlamak için süt alerjisinin tipini ve ciddiyetini belirlemek için bir alerji testi uygulayabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407