Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Marulun Sıkacağı Faydaları Nelerdir?

Kas Gücü

 1. Gevrek ve ferahlatıcı, marul, ferahlatıcı ve sağlıklı bir hafif öğle yemeği için ilk tercihiniz olabilir. Aynı zamanda besleyici bir meyve suyu sıkma maddesidir. Geleneksel olmayan meyve suyu marulları, bu yapraklı yeşildeki birçok besine erişebilmenizi sağlar ve yumuşak tadıyla, en sevdiğiniz meyve veya sebze suyuna eklemeniz, lezzetini büyük ölçüde değiştirmeden, besin içeriğini artıracaktır. 1 su bardağı taze marul suyu üretmek için 300 gram marul gerekir. Bu, 11 bardak taze, rendelenmiş marulun altında bir miktar.

Tiamin

 1. Ayrıca B1 vitamini olarak da bilinen tiamin, B vitamini kompleksinin bir üyesidir. Vücudunuzun sağlıklı cilt, saç, gözler ve karaciğeri korumaya yardımcı olur ve sinir sistemine destek sağlar. 1 fincan servis başına 0.192 miligram tiamin kullanıldığında, taze marul suyu yetişkin kadınlar için önerilen diyet ödeneğinin neredeyse yüzde 17,5'ine, yetişkin erkekler için BKİ'nin yüzde 16'sına ve hamile ve emziren kadınlar için BKİ'nin yaklaşık yüzde 14'üne sahiptir.

Vitamin A

 1. Vitamin A vücudunuzun hücrelerini serbest radikallerin ve çevresel toksinlerin zarar görmesini önleyen doğal bir antioksidandır. Toksinler ve serbest radikaller yaşlanma sürecine katkıda bulunur ve sizi kalp hastalığı ve kansere karşı daha duyarlı hale getirir. A Vitamini aynı zamanda hücrelerin üremesine ve iyi görmenin korunmasına yardımcı olur. 1 fincan taze marul suyunun porsiyonunda 1.125 mikrogram A vitamini vardır. Bu miktar, emziren kadınlar hariç tüm yetişkinler için diyet alımının yüzde 100'ünden fazladır; bu miktar, önerilen diyet alımının 86.5'ini sağlar.

Potasyum

 1. Potasyum, elektrolit işlevine ek olarak vücudunuzdaki asit-baz dengesini düzenlemeye yardımcı olan temel bir mineraldir. Aynı zamanda kas ve proteinleri de oluşturur. Karbonhidratları parçalama ve vücudunuzun bunları enerji olarak kullanmasına yardım etme rolünün yanı sıra, potasyum düzenli ve sağlıklı vücut büyümesini sürdürmeye yardımcı olur. 1 fincan taze marul suyunun porsiyonunda 561 miligram potasyum bulunur. Bu, tüm yetişkinler için önerilen diyet alımının neredeyse yüzde 12'sidir.

Fosforlu

 1. Tüm vücut hücrelerinde bulunan fosfor, çoğu kişinin kemiklerinde ve dişlerinde kaldığı için, herhangi bir kişinin toplam vücut ağırlığının yüzde 1'ini oluşturur. Fosfor sağlıklı kemikler ve dişler üretmeye yardımcı olur, parçalanmaya ve karbonhidrat ve yağ kullanımına yardımcı olur ve protein üretilmesine yardımcı olur. 1 bardak servis başına 84 miligram fosfor ile marul suyu yetişkinler için önerilen diyet alımının yüzde 12'sini sağlar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407